Poznati finalisti Kupa: Šibenik 1983 priredio novu senzaciju

U sutrašnjem (ponedjeljak, 20. veljače) finalu Hrvatskog malonogometnog kupa igrat će Futsal Pula i drugoligaš Šibenik 1983 koji je nakon izbacivanja Futsal Dinama u četvrtfinalu na šesterce, u polufinalu na isti način izbacio aktualnog prvaka i branitelja naslova Novo Vrijeme i kao drugoligaš izborio povijesni plasman u finale Kupa Hrvatske.

Futsal Pula svladala je Murter s 6:3 u prvom polufinalu Hrvatskog malonogometnog kupa koji se igra u Domu sportova II. Drugoligaš Murter na odmor je otišao s prednosti od 3:2, no hrvatski reprezentativac David Mataja u nastavku utakmice zabio je hattrick, a pobjedu Pule potvrdio je Daniel Moravac golom u zadnjoj minuti susreta.

Futsal Pula bolje je ušla u utakmicu, Žuto-zeleni stvorili su nekoliko dobrih prilika od kojih je najveća bila ona Igora Osredkara koji je pogodio stativu, da bi početkom 4. minute Daniel Moravac zabio iz blizine za vodstvo Puljana. No, Murter uzvraća već u idućoj minuti, precizan je bio Šimun Popov, junak utakmice četvrtfinala protiv Torcide. Iduća minuta, novi gol. Bernardo Difonzo izveo je korner, a Manolo Bilić udarcem s distance pogađa za 2:1 vodstvo Futsal Pule.

No, Murter se nije predavao, u 14. minuti Josip Ćoran zabio je za 2:2, a onda je Šimun Popov sjajnim udarcem zabio svoj drugi pogodak na utakmici i donio drugoligašu prednost od 3:2 s kojom se otišlo na odmor.

U nastavak utakmice bolje je ušla Pula koja je do 27. minute stigla do preokreta dvama pogocima Davida Mataje, od kojih je drugi bio udarcem sa šest metara. U pretposljednjoj minuti susreta Mataja je kompletirao hattrick i potvrdio prolaz Pule u polufinale nakon greške Murterove obrane. Konačni rezultat postavio je Daniel Moravac golom u posljednjoj minuti utakmice.

Nakon što je u četvrtfinalu izbacio domaćina Futsal Dinamo, drugoligaš Šibenik 1983 je nakon boljeg raspucavanja šesteraca u polufinalu nadvisio i Novo Vrijeme, aktualnog osvajača dvostruke krune. Novo Vrijeme je u dva navrata vodilo, a Šibenik se u vraćao te je, kao i protiv Futsal Dinama izborio plasman u finale.

Kao što je Šibenik 1983 odlično parirao Futsal Dinamu tako je drugoligaš iz Krešimirovog grada parirao i Novom Vremenu u polufinalu. U izjednačenoj utakmici, u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike, Makarani su ipak stigli do vodstva. Prvi gol za branitelja naslova, kao i u petak protiv Bjelovara, zabio je Brazilac Jefferson Breno udarcem s lijeve strane. S rezultatom 1:0 za Novo Vrijeme otišlo se na odmor.

Nastavak utakmice bio je preslika prvog dijela, igrala se izjednačena utakmica s prilikama na obje strane, a ovaj su prvi mrežu pogodili – Šibenčani. U 33. minuti dvoboja Vinko Jurković pogodio je iz blizine za 1:1. No, već u istoj minuti Ante Ćorluka zaradio je drugi, isključujući žuti karton, a Novo Vrijeme je ekspresno iskoristilo igrača prednosti i preko Rafinhe, na dodavanje Jeffersona, stigao do nove prednosti.

Šibenik se i dalje nije predavao, Mario Žumberac izveo je korner, a Nikola Badrov sjajnim volejem pogađa za novo izjednačenje. S obzirom na to da do kraja nije bilo novih pogodaka, pristupilo se raspucavanju šesteraca.

HMNK, polufinale

Stanoinvest Futsal Pula – Murter

Dvorana: Dom sportova II, Zagreb

Strijelci: 1:0 Da. Moravac (4.), 1:1 Popov (5.), 2:1 Bilić (6.), 2:2 Ćoran (14.) 2:3 Popov (18.), 3:3 Mataja (24.), 4:3 Mataja-6m (27.), 5:3 Mataja (39.), 6:4 Da. Moravac (40.)

MNK Stanoinvest Futsal Pula: Darko Milanović, Igor Osredkar, David Mataja, Niko Vukmir, Denis Ramić, Florijan Cindrić, Daniel Moravac, Dean Moravac, Filip Petrušić, Mario Dujmović, Robert Grbić, Bernardo Difonzo, Manolo Bilić, Nikola Prelčec

MNK Murter: Josip Kardum, Josip Ćoran, Dominik Nadoveza, Luka Ćelić, Josip Anić, Vito Grubišić, Marko Marčić, Bruno Orlović, Lovre Leonardo Škevin, Šime Brajković, Tonći Ljubić, Šimun Popov, Mateo Erlić, Marko Kovačev

HMNK, četvrtfinale

Novo Vrijeme – Šibenik 1983 2:2 (0:3)

Strijelci: 1:0 Jefferson Breno (16.), 1:1 Jurković (33.), 2:1 Rafinha (34.), 2:2 Badrov (35.)

Šesterci: Kazazić – promašaj, Bajrušović – 0:1, Rafinha – promašaj, Žumberac – 0:2, Jelavić – promašaj, Protega – 0:3

MNK Novo Vrijeme: Filip Bašković, Ferreira Lima Rafael, Toni Jelavić, Luka Suton, Marin Musinov, Jakša Herceg, Mate Vuković, Marin Sesar, Gabrijel Lasić, Ferreira Jefferson Breno, Josip Juretić, Blago Gašpar, David Barbarić

MNK Šibenik 1983: Mario Jarmanović, Duje Bajrušović, Monterio Silva Thomas, Mihovil Prgomet, Alen Milišić, Mario Žumberac, Ante Ćorluka, Alen Protega, Nikola Badrov, Antonio Imširović, Ivan Škugor, Ante Kosor, Franko Knez, Vinko Jurković