Predvođeni Špeljakom Šibenčani nadigrali Slaven Belupo i pobjegli sa začelja ljestvice

Na krilima dvostrukog strijelca i asistenta Karla Špeljaka Šibenik je u 31. kolu SuperSport HNL-a pred 517 gledatelja slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 3:1 (2:0). Za Narančaste je još pogađao i Arai, a počasni gol za Farmaceute zabio je Manaj. Domaćini su u tri navrata tijekom susreta zatresli okvir gola. Dolček i Špeljak su pogodili stativu, a Arai prečku.

Izabranici Damira Čanadija su tako nakon četiri uzastopna poraza došli do tek pete pobjede u sezoni kojom su uz odigranu utakmicu više i s osvojenim bodom više preskočili Goricu na začelju ljestvice. Slaven je pak 11. put u sezoni travnjak napustio pognute glave čime su njihove ambicije da osvoje poziciju koja vodi u europska natjecanja doživjele udarac.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 11. minuti kada se nakon udarca Čanađije lopta odbija do Solde, no njegov prizemni udarac s desetak metara odlazi ravno u ruke Suška.

U 18. minuti Dolček je s ruba kaznenog prostora iskosa dobro pucao, ali njegov udarac završava na suprotnoj vratnici nakon čega se odbija u teren.

Isti igrač je u akciji i minutu kasnije kada se izborio za udarac iz nešto bliže pozicije, no vratar Slavena odbija udarac koji je išao u njegov bliži kut.

Stativa gostujućeg gola trese se i u 25. minuti kada je pored dva igrača prizemni udarac s dvadesetak metara uputio Špeljak.

Prvu opasnost pred golom Narančastih gosti su kreirali u 27. minuti kada se pored Kvržića za udarac s desetak metara izborio Mudražija, a Rogić je nogom obranio pokušaj koji je išao u njegov bliži kut.

U 33. minuti je sa skoro trideset metara udaljenosti udarac okušao Hoxha, a Rogić je bio spreman na intervenciju.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Kvržić je s desne strane ubacio za Špeljaka, no njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Domaćin je u vodstvu od 41. minute kada je nakon ubačaja s lijeve strane Dolček ostavio loptu za Špeljaka, a on je preciznim udarcem sa sedam metara pogodio donji desni kut Slavenova gola. Bio je to njegov prvijenac u dresu Šibenika.

Špeljak do novog gola dolazi već u 45. minuti kada je u ulozi asistenta bio Arai, a mladi ofenzivac je 15 metara iz poluvoleja ponovno pogodio donji desni kut.

U 50. minuti Dolček pada u kaznenom prostoru nakon što je s leđa na njega startao Kocijan, no sudac Titlić nije se oglasio.

Arai je u 58. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa pokušao iznenaditi Sušaka, a njegov udarac je završio na gredi.

Tri minute kasnije Špeljak je u šesnaestercu petom proigrao Čanađiju koji si je dao predug for pa je do lopte došao golman Slavena.

Dobar pokušaj Farmaceuta uslijedio je u 64. kada je s dvadesetak metara iz poluvoleja pucao Jambor, a Rogić je efektnom paradom odbio loptu.

Pitanje pobjednika je definitivno riješeno u 66. minuti kada je Špeljak oteo loptu Mioču nakon čega je uposlio Araija, a on je s 15 metara snažnim udarcem matirao Sušaka.

Slaven je zaostatak uspio smanjiti u 73. minuti kada je Hoxha uposlio Manaja, a on je izbjegao zaleđe te je zaobišao Rogića poslavši potom loptu u mrežu. Bio je to njegov prvijenac u ovosezonskom izdanju HNL-a.

Špeljak je snažno pucao iz daljine u 76. minuti, a Sušak je ipak uspio odbiti loptu.

Nakon proigravanja Perića i propuštanja lopte od strane Špeljaka Radonjić je u 89. minuti izbjegao zaleđe, međutim u situaciji 1 na 1 sa Sušakom nije uspio nadmudriti vratara Slavena. Time su zaključena uzbuđenja na Šubićevcu.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu tri utakmice. Od 15 sati na travnjak Gradskog vrta izlaze Osijek i Istra 1961, termin od 17:05 je rezerviran za Dinamo i Varaždin na Maksimiru, a od 19:10 Gorica će dočekati Hajduk.

U prvoj utakmici 31. kola SuperSport HNL-a Šibenik će od 18 sati na Šubićevcu dočekati Slaven Belupo. Narančastima gori pod nogama obzirom da su od prošlog kola na posljednjem mjestu ljestvice dok se Farmaceuti bore za pozicije koje vode u kvalifikacije europskih natjecanja. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Šibeniku završio je slavljem Slavena s 0:2 dok su u Koprivnici bili uspješniji Šibenčani obzirom da su odigrali 0:0 i 0:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kvesića, Điru, Krolu, Vidovića i Krekovića dok su gosti bez Tepšića, Božića i Žuljevića.

Trener Šibenika Damir Čanadi je u najavi rekao: “Znamo što trebamo, trebamo pobjede. Moramo izvršiti pritisak na Goricu i to smo prihvatili kao stvarnost. Igrat ćemo čvrsto, briga me za žute kartone, što se dogodi, dogodi. Tražit ćemo tri boda, nećemo se štedjeti ni kalkulirati. Slaven Belupo ima dobre prekide i kontre, Krstanović ih naročito dopunjava, igraju odličnu sezonu, blizu su Europe, tu je i situacija s njihovim trenerom. Stvaraju manje šansi nego mi, ali su efikasniji.”

Send notificati

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je izjavio: “Utakmica s Osijekom nam je značila puno što se tiče bodova, ali i što se tiče psihe. Još jednom smo pokazali sjajan karakter, ono što nas krasi cijelu sezonu. Tako mora biti i sutra. U Šibeniku nas, kao i uvijek, čeka teška i zahtjevna utakmica. Prošle sezone smo bili u sličnoj situaciji kao što su oni sada, tako da znamo da će se baciti na glavu za tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Dario Kolarević (Zagreb) i Toni Dadić (Zagreb) dok su u VAR sobi Duje Strukan i Alen Jakšić iz Splita. Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).