RADELJIĆ DEBITIRAO POBJEDOM Murić poslao Rudeš u drugu ligu

Screenshot: MAX Sport

U prvoj utakmici 30. dionice SuperSport HNL-a Slaven Belupo je nakon preokreta slavio kod Rudeša rezultatom 1:3 (1:0). Domaćin je poveo preko Alekse Latkovića da bi Farmaceuti do pobjede došli zahvaljujući dvostukom strijelcu Robertu Muriću te Anti Šuti koji je u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Izabranici Davora Mladine su tako upisali 25. poraz u sezoni kojim su i matematički potvrdili ispadanje u niži rang natjecanja. Zagrebačka momčad je zamijenivši Hrvatski dragovoljac ušla u povijest jer im je to uspjelo najranije otkad se igra liga 10.

Ivan Radeljić je pak na klupi Slavena debitirao pobjedom kojom je njegova momčad prekinula negativan niz od šest uzastopnih poraza. Osmom pobjedom u prvenstvu su barem privremeno preskočili Istru 1961 te se sad nalaze na osmom mjestu ljestvice. U sljedećem kolu za tjedan dana Rudeš će ugostiti Varaždin dok u Koprivnicu stiže Hajduk.

Rudeš je poveo u 15. minuti kada je Krušlin s lijeve strane uposlio Latkovića, a on je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca loptu poslao u donji lijevi kut Sušakova gola. Crnogorski ofenzivac je tako došao do drugog pogotka u sezoni.

Faramceuti su izjednačili u 57. kada je Šuto donio loptu do Murića koji se s desetak metara iskosa odlučio gađati suprotnu kut majstoski smjestivši loptu u gol domaćina.

Pitanje pobjednika je riješeno šest minuta kasnije. Šakota je odlično uposlio Caimacova koji je nesebično proslijedio loptu za Murića, a njegom nije bilo teško s vrha peterca zatresti mrežu suparnika za svoj također drugi zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Za pobjedu gostiju je zaslužan i vratar Ivan Sušak koji je obranio tri zicera, a posebno se ističe onaj u 80. minuti kada je paradom zaustavio pokušaj usamljenog Brajkovića upućen s desetak metara.

U šestoj minuti sudačke nadoknade mreže Rudeša se zatresla posljednji put. Nakon ispucane lopte Šuto je dotrčao do lopte prije istrčalog vratara Markovića te je s tridesetak metara poslao loptu u prazan gol.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16:50 sastaju Varaždin i Lokomotiva dok u 19 sati počinje sraz Gorice i Dinama.

U prvoj utakmici 30. kola SuperSport HNL-a Rudeš će od 17 sati u svom športskom centru dočekati Slaven Belupo kojeg umjesto Roya Ferenčine predvodi novi trener Ivan Radeljić. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Zagrebu završio je bez golova dok su u Koprivnici Farmaceuti slavili s 3:2 i 4:0. Rudeš je pak u kupu bio bolji s 3:1.

Domaćin današnjeg ogleda ne može računati na Srbljinovića i Vukmanovića dok su gosti bez Pllane, Lepinjice i Hlevnjaka.

Trener Rudeša Davor Mladina je u najavi rekao: “Dobro poznamo protivnika. Igrali smo dosta utakmica protiv Slaven Belupa. Zadnji put nismo dobro prošli protiv njih, iako se ne mogu oteti dojmu da smo gotovo 45 minuta bili bolja momčad na terenu u Koprivnici, ali kasnije nismo bili na nivou, što je naš problem koji nam se inače dešava u prvenstvu. Ne držimo fokus svih 90 minuta i ja se nadam da će moji igrači na svome terenu biti malo ipak goropadniji, da ćemo i zabijati, kao što smo protiv Osijeka i na kraju krajeva se nadati našoj prvoj pobjedi na našem stadionu.”

Njegov kolega na klupi Slavena Ivan Radeljić je dodao: “Čeka nas dvoboj protiv momčadi koja sigurno ima puno veću kvalitetu u odnosu na broj osvojenih bodova. Zahtjevna utakmica za nas, pogotovo s psihološkog aspekta, ali vidim da su dečki dobro reagirali na treninzima i uvjeren sam da će naći energiju koja će nam sutra biti potrebna.”

Glavni sudac utakmice je debitant Antonio Melnjak iz Rijeke kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dominik Benković (Zaprešić) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).