RAZOČARANJE ZA MLADE VATRENE Turska slavljem u Varaždinu osigurala plasman na EURO

Screenshot: MAX Sport

Juniorska nogometna reprezentacije Hrvatske nije uspjela izborit plasman na Europsko prvenstvo. Izabranici Siniše Oreščanina su u 2. kolu skupine 6 elitnog kruga kvalifikacija na stadionu Varteksa u Varaždinu poraženi od Turske rezultatom 1:2 (0:2) koja je tako kao pobjednik grupe izborila kartu za kontinentalnu smotru.

U drugom današnjem susretu u grupi Rumunjska je u Vrbovcu zgoditkom u sudačkoj nadoknadi bila bolja od Njemačke rezultatom 2:3 (1:2) pa je tako Turska uoči posljednjeg kola osigurala vrh ljestvice sa šest bodova dok Hrvatska i Rumunjska imaju tri manje, a na začelju je Elf koji je bez boda. Plasman na kontinentalnu smotru koja se od 15. do 28. srpnja ove godine održava u Sjevernoj Irskoj ostvarit će samo pobjednik svake od sedam grupa koje se igraju u elitnom kolu kvalifikacija.

Gosti su na najbolji mogući način otvorili utakmicu te su već u 5. minuti došli u vodstvo. Nakon ubačaja iz kornera na šest metara je najviši u skoku bio Engin Yildrim te je udarcem glavom loptu poslao u donji desni kut Buljanova gola.

Samo pet minuta kasnije Turska je povećala prednost. Lopta se spretno odbila do Emrea Uzuna koji je preciznim udarcem iz prve sa 17 metara uz pomoć stative zatresao mrežu Vatrenih.

U 23. minuti je zbog ozljede trbušnog zida nakon jednog blokiranog udarca morao izaći stoper Luka Vušković pa je priliku dobio Krešimir Vrbanac.

Hrvatska se u igru vratila na početku drugog dijela. Bila je to akcija iz slobodnog udarca u kojoj su u 50. minuti sudjelovala tri dinamovca. Vrbančić je ubacio za Pavića koji je glavom spustio loptu za Zlatana Koščevića, a on ju je iz peterca zakucao pod gredu.

Četiri minute kasnije ubačaj Brajkovića je u šesnaestercu rukom blokirao Sarikaya, no makedonski sudac Jovan Kačevski koji je bio na par metara od te situacije nije smatrao da se radilo o kažnjivoj situaciji što je izazvalo velike prosvjede hrvatskih igrača.

Veliku priliku za izjednačenje mladi Vatreni su propustili u 77. minuti. Nakon povratnog dodavanja vratar Bayram je na vrhu peterca igrao rukom te je dosuđen indirekt. Poslije povratnog dodavanja Panića sa šest metara je snažno pucao Koščević te je zatresao bližu stativu.

U završnici dvoboja domaćin je napravio pritisak pred golom Turske, a najbolju priliku je u 87. minuti propustio Pesch koji je sa šest metara iskosa zatresao vanjski dio mreže.

Mladi Vatreni dobrim drugim poluvremenom tako nisu uspjeli preokrenuti loš ulazak u utakmicu koji ih je na koncu koštao plasmana na Europsko prvenstvo.