Remi Cibalije i Rijeke u Vinkovcima (VIDEO)

Cibalia i Rijeka su u 35. kolu HT Prve lige odigrali neriješenih 0-0 (0-0) u Vinkovcima, u utakmici u kojoj je Rijeka bila apsolutno dominantna, no u kojoj je i momčad Davora Rupnika imala nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka.

Prvu veliku priliku na utakmici, pred 783 gledatelja i kišovitom vremenu, Rijeka je imala u 15. minuti kada je Puljić neometan s nekih pet metara poslao loptu pored vratnice domaćina.

Propustila je Kekova momčad tijekom prvih 45 kapitalizirati apsolutnu dominaciju na travnjaku, a najbliže pogotku bili su Kvržić, koji je u 24. minuti pogodio vratnicu, i Gorgon, čiji je udarac u prvoj minuti produžetka obranio Brkić.

Cibalia zaista ništa konkretnog prema naprijed nije pokazala u prvom poluvremenu, svoju su polovicu pošteno prešli možda dva tri puta, a u jednom takvom slučaju Dabro je u 44. zapucao s nekih 18 metara, no otišla je ta lopta daleko od vrata Sluge.

U nastavku susreta Kek je odlučio još otvorenije napasti Cibaliju, što je ostavljalo dosta prostora momčadi Davora Rupnika za nešto kvalitetnije izlaske u kontranapade. Odlično izdanje nastavio je domaći vratar Ivan Brkić, koji je u 57. odlično obranio udarac Pavičića.

Odličnu (i rijetku) priliku za pogodak Cibalia je imala preko Kordića u 60. minuti.

Sve otvorenija igra Rijeke s vremenom je ostavljala na mukama posljednju liniju gostujuće momčadi, tako je Sluga pogriješio u 67. minuti, no tu priliku nije uspio realizirati Miličević.

Otvorena igra Rijeke ipak nije rezultirala jednako kvalitetnim, ili kvalitetnijim situacijama nego u prvom poluvremenu pred vratima domaćih. Svelo se sve ipak na dalekometne pokušaje, a najbliže pogotku za Rijeku u drugom dijelu bio je Puljić, čiji je udarac glavom u 82. minuti pogodio vratnicu.

Dvije minute prije isteka 90. Cibalia ostaje s igračem manje nakon što je Josipu Tomaševiću (koji je već imao žuti karton) sudac Marić pokazao izravan crveni karton i put u svlačionicu.

I onda neočekivana završnica. U četiri minute produžetka vidjeli smo dvije prilike za Cibaliju koja je igrala s igračem manje. Prvo je Vitaić u 91. dalekometnim udarcem dobro zaprijetio gostujućem vrataru, čija reakcija ipak nije bila potrebna.

Da bi u posljednjoj minuti utakmice Sluga fantastično obranio pokušaj Ikića…

Ostalo je tako u Vinkovcima 0-0, što znači da je Rijeka na dva boda prednosti pred Hajdukom, dok se Cibalia (također uz utakmicu više) bodvno izjednačila s Istrom.

U posljednjem kolu Cibalia će gostovati kod Lokomotive, dok će Rijeka na Rujevici ugostiti Hajduk.

Nakon što je jučer (zbog loših vremenskih uvjeta i nemogućnosti odigravanja susreta) odgođen dvoboj Inter Zaprešića i Lokomotive, Cibalia i Rijeka će svojim okršajem u Vinkovcima, s početkom u 17 sati, otvoriti program 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U tri do sada međusobno odigrana susreta Rijeka je upisala tri pobjede, uz gol razliku 14-2, tako da će Cibaliji, koja bi se u slučaju današnjeg poraza i sutrašnjeg eventualnog slavlja Istre nad Slaven Belupom mogla već nakon ovog kola oprostiti od prvoligaškog društva, danas trebati izdanje kakvo protiv Rijeke čitavu sezonu nisu bili u stanju pružiti.

Što se tiče utakmica odigranih u Vinokvcima, tu je Cibalia čak i uspješnija od Rijeke. 10 pobjeda, 9 remija i 8 poraza, no posljednja pobjeda upisana je još u sezoni 2012/2013, a remi u 8. kolu prošle sezone kada je susret okončan bez pogodaka.

Zlo za Cibaliju je i činjenica da Rijeka također treba bodove jer vodi bitku za drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici (u nekom ludom raspletu i za titulu) s Hajdukom, koji danas u 19 sati dočekuje Osijek i pred kojim Kekova momčad ima bod prednosti.

Za današnji okršaj treneri Davor Rupnik i Matjaž Kek na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: