Rijeka i Osijek na Rujevici odigrali bez pogodaka (VIDEO)

Derbi Rijeke i Osijeka koji je u sklopu 31. kola HT Prve lige odigran na Rujevici završio je bez golova čime su obje momčadi upisale po sedmi remi u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. U dinamičnom dvoboju najbolju priliku za pogodak propustili su domaćini obzirom da je pokušaj Roberta Murića iz kaznenog udarca obranio Ivica Ivušić.

Osijek je tako i nakon ovog susreta ostao iza vodećeg Dinama koji u večerašnjem derbiju s Hajdukom ima priliku povećati prednost na vrhu ljestvice. Rijeka je pak samo jedno kolo bila na trećoj poziciji koju je sada ponovno okupira Gorica.

Osijek je mogao doći u vodstvo u 4. minuti kada je Silva probio po desnoj strani, a potom je ubacio loptu na peterac odakle je Capan odbija ravno na nogu Pilj, no njegov udarac s deset metara od bloka Capana odlazi u korner. Iz kuta je ubacio Bočkaj, a glavom je pored gola pucao Škorić. Minutu kasnije Mierez je pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, ali dobrom obranom se iskazao Nevistić.

Erceg je u 14. minuti tražio kazneni udarac nakon duela s Galovićem, ali sudac Jović mu je samo pokazao žuti karton zbog simuliranja. Bohar je četiri minute kasnije potegao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala pokraj vratnice.

U 20. minuti su se pokazali i domaćini. Lončar je ubačajem s lijeve strane pronašao Murića koji je pored Bočkaja pronašao prostor za udarac, ali lopta je prošla malo iznad grede.

Dobra akcija Osijeka u 28. minuti rezultirala je dodavanjem Bohara za Miereza, no najbolji napadač lige s pet metara i ometen od Capana nije uspio uputiti opasniji udarac.

Lončar je u 30. minuti pokušao iz daljine, no lopta od bloka Škorića odlazi u korner. Dvije minute kasnije na drugoj strani je također iz daljine Erceg poslao loptu malo pokraj stative.

Štefulj je u 43. minuti uputio oštru loptu prema petercu s lijeve strane, a Lončar je zamalo zatresao vlastitu mrežu.

U 52. minuti nakon pogreške Silve u prilici se našao Štefulj čiji udarac desnom nogom s desetak metara iskosa prolazi pokraj gola.

Čeberko u 56. minuti na rubu kaznenog prostora ruši Murića, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku za Rijeku. Ofenzivac domaćih je sam izveo kazneni udarac, ali njegov pokušaj odlično brani Ivušić.

Osijek je uzvratio u 62. minuti kada je Bočkaj iz slobodnog udarca pronašao usamljenog Lončara, a njegov udarac glavom s osam metara brani Nevistić.

Mierez je imao veliku priliku u 74. minuti dovesti Osijek u vodstvo, nakon dodavanja Bohara ostao je sam na deset metara, ali njegov pokušaj iz voleja nije bio precizan.

Smolčić je u 82. minuti u posljednji trenutak blokirao pokušaj Bohara kojeg je prije toga uposlio Lopta. Minutu kasnije Pilj se izborio za udarac s 15 metara, no loptu je poslao poviš gola.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Bočkaj je iz kornera pronašao Santinija čiji udarac s peterca odlazi poviš grede. Gosti su u posljednjim trenucima utakmica ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije duela s Andrijaševićem dobio Lončar.

Kolo se nastavlja od 20 sati u Maksimiru najvećim derbijem hrvatskog sporta zaključiti Dinamo i Hajduk.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola HT Prve lige snage će od 17 sati na Rujevici odmjeriti Rijeka i Osijek. Bit će to njihov već peti ovosezonski duel. U prvenstvu je uspješniji bio Osijek koji je upisao dvije pobjede u Gradskom vrtu (3:0 i 2:0) dok je na Rujevici bilo neriješeno (1:1). U kup je pak bolja bila Rijeka koja je u četvrtfinalu slavila na gostovanju s 1:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Nwolokora i Velkovskog koji su ozlijeđeni dok je Gnezda Čerin kartoniran. Iz istog razloga u redovima gostiju nema Kleinheislera i Žapera dok problema s ozljedama imaju Guti, Caro, Miloš, Brlek, Ndockyt, Grezda i Topčagić.

Trener Rijeke Goran Tomić je u najavi utakmice rekao: “Očekujem tešku i neizvjesnu utakmicu. Znamo što nas čeka, znamo njihove kvalitete. Rezultati Osijeka govore sami za sebe.”

Njegov kolega Nenad Bjelica je dodao: “Naš mentalitet je takav da, bez obzira na to s kim i gdje igramo, idemo na pobjedu. Nekada je suparnik bolji pa vas pobijedi, ali u startu u svaku utakmicu idemo s pristupom da pokušamo doći do tri boda. Rijeka se standardizirala u formi, pobjeđuje u prvenstvu, ima odličan kadar i trenera. Poštujemo ih maksimalno, ali poštujemo naše igrače i našu formu koja je dobra. Spremni smo za veliku bitku koja će sigurno biti na Rujevici da bismo došli do pobjede.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Luka Pušić i Anto Marić te Marko Cestarić iz Siska dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), a kontrolor suđenja Branko Stipković (Krašić).