Rijeka pogotkom Murića iz kaznenog udarca do slavlja nad nemoćnom Lokomotivom (VIDEO)

U utakmici 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici rezultatom 1-0 (1-0) svladala Lokomotivu i tako stigla do pete ligaške pobjede u osam odigranih kola.

Pogodak odluke postigao je Robert Murić u 17. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog nakon što je Josip Pivarić igrao rukom u šesnaestercu gostiju. Čitavu utakmicu momčad Simona Rožman bila je bolja od suparnika, a osim pogotka vrlo blizu istom bili su još dvaput kada su Murić i Kulenović pogađali okvir Hendijinih vrata.

Uvodno smo gledali otvorenu utakmicu, Lokomotiva je blizu pogotku bila u 8. minuti kada je poslije ubačaja Karačića Escoval odbio loptu, a istu iz voleja pod gredu s osamnaest metara poslao Tuci, no Nevistić je koncentriran i dobro postavljen te atraktivno odbija u korner.

Menalo je u 10. minuti prošao kroz sredinu te pucao s ruba šesnaesterca, Hendija nije imao problema pri reakciji.

Rijeka do rezultatske prednosti dolazi iz kaznenog udarca u 17. minuti. Na blokirani ubačaj Menala s lijeve strane napada prvo je očajno reagirao Kolinger, a zatim i Pivarić kojem se lopta od noge odbila u ruku te je sudac Zdenko Lovrić odmah pokazao na bijelu točku i dodijelio žuti karton nekadašnjem hrvatskom reprezentativcu. Siguran izvođač za ‘Bijele’ bio je Murić kojem je to bio drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 11. u 44. Prva HNL nastupu.

U 27. minuti Lončar i Čerin kombiniraju te Slovenac puca s petnaest metara, Hendija je ponovno bio siguran u reakciji.

Prilikama dosta siromašniji nogomet gledali smo poslije pogotka Rijeke, koja je gotovo u potpunosti dominirala događanjima na travnjaku, Tomićeva momčad jednostavno nije imala rješenja u izgradnji napada. U 40. minuti Kulenović je prekrasnim udarcem lijevo iskosa sa sedamnaest metara u sam gornji desni kut natjerao Hendiju na lijepu paradu i obranu.

Do kraja poluvremena smo, minuta sudačke nadoknade, i dalje gledali aktivniju i konkretniju Rijeku te potpuno bezidejne i nemoćne goste, te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću Rožmanove momčadi.

U drugom dijelu nešto aktivnija i konkretnija Lokomotiva. U 50. minuti Smolčić blokira pokušaj Aliyua s ruba šesnaesterca, a minutu poslije akciju Pivarića i Tahiraja nepreciznim udarcem s petnaest metara okončava Cokaj.

Uskoro Rijeka uspostavlja kontrolu nad događanjima na travnjaku, a u 54. minuti Murić poslije lijepog solo prodora udarcem sa šesnaest metara pogađa vratnicu! Četiri minute poslije Štefulj puca na dodavanje Kulenovića, neprecizno, preko okvira vrata.

U 66. minuti Murić ubacuje iz prekida, Menalo glavom šalje loptu pored suprotne vratnice.

Gledali smo aktivnije goste, no Rijeka je bila ta koja je dolazila u konkretne situacije pred protivničkim vratima. U 77. minuti kontru domaćih na dodavanje Menala zaključuje Kulenović snažnim udarcem koji uz pomoć grede odličnom intervencijom zaustavlja Hendija!

Štefulj je u 84. minuti izbacio Kulenovića u kontru, napadač domaćih dolazi u jedan na jedan situaciju s Hendijom no loptu je poslao pristojno pored vratnice.

Do kraja susreta, tri minute sudačke nadoknade, Rijeka je bila ta koja je imala dvije dobre situacije, no pokušaj Štefulja otišao je pored vratnice, a Yateke u posljednjoj minuti nije uspio ispred Hendije doći do lopte u vrlo izglednoj poziciji.

Rijeka u sljedećem kolu, koje je na rasporedu nakon reprezentativne pauze, gostuje na Aldo Drosini kod Istre 1961 dok će Lokomotiva u Zagrebu biti domaćin Varaždinu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka od 17:05 na Rujevici dočekuje Lokmotivu. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom susretu odigranom na Kranjčevićevoj slavila je Lokomotiva rezultatom 1:0.

Domaćini danas zbog ozljeda ne mogu računati na Andrijaševića, Capana, Halilovića i Pavičića dok su gosti lišeni usluga kartoniranog Đire, ozlijeđenih Sammira, Jelavića, Budimira, Gluhakovića, Mersinaja, Majića i Vojkovića dok je Papadopoulos još uvijek nespreman.

Trener domaćih Goran Tomić je u najavi rekao: “Rijeka je odigrala izvrsno protiv Napolija i vjerojatno su nekakve posljedice ostale. Ali, ne zamaramo se time, fokusira-ni smo na sebe, rješavamo naše probleme, kako bismo u svakoj dolazećoj utakmici izgledali sve bolje. Znamo da nas čeka težak posao, Rijeka je jaka, ali nije nepobjediva.”

Njegov kolega Simon Rožman je dodao: “HNL nam je jako bitan, Lokomotiva na Rujevici uvijek igra dobar nogomet. Bit će neizvjesna utakmica, odlučivat će detalji. Vrijeme je da nam se okrene malo i sportska sreća. Lokomotiva je promijenila puno igrača u odnosu na prošlu sezonu. Sada su dva mjeseca zajedno i igrat će sve bolje i bolje. Igrači koji nam budu na raspolaganju moraju biti na maksimalnoj razini.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, a njemu će asistirati Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok) i Josip Lučić (Vinkovci) dok su za VAR zaduženi Goran Gabrilo (Split) i Tomislav Petrović (Valpovo). Delegat susreta je Lino Roša (Vodnjan), a kontrolor suđenja Branko Stipković (Krašić).