Rijeka rutinski osvojila tri boda protiv Istre 1961

Rijeka je pred 7.588 gledatelja na rasprodanoj Rujevici u sklopu 21. dionice SuperSport HNL-a bila bolja od regionalnog rivala Istre 1961 rezultatom 3:0 (2:0). Domaćinu su tri boda donijeli Veldin Hodža, Niko Janković i Mirko Marić, a pomogla im je i činjenica da su drugo poluvrijeme zbog isključenja Antonija Maurića igrali s igračem više.

Izabranici Željka Sopića su tako upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu i 13. ukupnu kojom su s dva boda prednosti pred Hajdukom zadržali vodeću poziciju na ljestvici. Momčad Davida Catale je pak 11. porazom ostala na pretposljednjem mjestu ljestvice. Rijeka će sljedećeg vikenda gostovati u Velikoj Gorici dok će Istra 1961 u Puli dočekati Osijeka.

Iz prvog ozbiljnijeg napada na utakmici Rijeka je došla u vodstvo. Pjaca se u 10. minuti na lijevoj strani driblingom odlično oslobodio Valinčića nakon čega je ubacio u peterac, a tamo je iz drugog plana natrčao Hodža te je ispred Kadušića sa četiri metra poslao loptu u gol. Mladom reprezentativcu to je bio prvijenac u aktualnoj sezoni.

Rijeka je prednost povećala u 34. minuti kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Niko Janković koji je tako upisao sedmi zgoditak. Prethodno je sudac Čulina nakon VAR intervencije i pregleda video snimke vidio da je Marešić poslije ubačaja iz auta Smolčića u šesnaestercu igrao rukom. Veznjak domaćih je odmah nakon realiziranog jedanaesterca zatražio izmjenu zbog ozljede, a priliku je dobio Petrović.

U posljednjoj minuti prvog dijela Zeleno-žuti su ostali s igračem manje. Isključen je Maurić koji je na centru igrališta napravio prekršaj nad Selahijem. Dojam je da se radilo o prestrogoj odluci suca Čuline kojem VAR ovog puta nije ponudio drugu šansu.

Novi pogodak u mreži gostiju kojim je postignut konačan rezultat vidjeli smo u 74. minuti kada je Smolčić uputio prizemni centaršut s lijeve strane koji je na šest metara iskoristio Mirko Marić te je udarcem iz prve matirao Majkića za svoj prvijenac u debiju u dresu Rijeke.

Kolo će od 17:15 u Maksimiru zaključiti ogled Dinama i Gorice.

Rasprodana Rujevica je od 15 sati poprište dvoboja 21. kola SuperSport HNL-a u kojem će Rijeka dočekati regionalnog rivala Istru 1961. Njihov prvi ovosezonski sraz na istom stadionu završio je slavljem Bijele od čak 6:0 dok potom na Aldo Drosini nije bilo pobjednika (1:1).

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Godu, Fruka, Dilavera i Čabraju dok su gosti bez Matheusa i Lawala.

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi rekao: “Vraćamo se na Rujevicu, vidim da će sigurno biti pun stadion. Vjerujemo da će igrači dati maksimum pred ovom divnom publikom. Imamo određenih problema s ozljedama, s obzirom na dvije gostujuće utakmice koje su uzele svoj danak. Istra je momčad koja gdje god gostuje igra svoj nogomet. Oni gaje španjolski stil nogometa. Mi znamo da ih moramo napasti pa ćemo vidjeti. Moramo pokazati gard pobjednika.”

Njegov kolega na klupi Zeleno-žutih David Catala je izjavio: “Teška utakmica je pred nama. Mislim da ekipa Rijeke već slavi tri boda, s obzirom da su favoriti smatraju da će biti lagana utakmica uz odličnu atmosferu na stadionu. Na nama je da pokažemo najbolji mogući scenarij, pokažemo osobnosti i pokušamo pobijediti. Znamo da će biti teško, ali idemo bez ikakvog straha po bodove.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Luka Pušić i Dario Kolarević te Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Osijek), a časnik za sigurnost Miroslav Cindrić.