Jeličić na klupi Gorice debitirao pobjedom kod Rudeša

Gorica je upisala drugu pobjedu u sezonu. U debiju trenera Dinka Jeličića njegova momčad je u 7. kolu SuperSport HNL-a slavila u Kranjčevićevoj protiv Rudeša rezultatom 0:2 (0:2). Strijelci su bili Valentino Majstorović i Marko Soldo kojima su to bili prvijenci.

Gorica je tako s devet osvojenih bodova skočila na četvrto mjesto ljestvice dok se Rudeš vratio porazima, sad ih već imaju šest u sedam odigranih utakmica. Time se i dalje nalaze na začelju prvenstvenog poretka.

Nakon reprezentativnih utakmica Gorica će za dva tjedna dočekati Hajduk dok će momčad Roberta Prosinečkog u Kranjčevićevoj biti gost Lokomotivi.

Veliku šansu domaćin je propustio u 15. minuti kada je Mašala proigrao Latkovića, a on je s deset metara loše pucao poslavši loptu iznad grede.

Minutu kasnije na drugoj strani travnjaka Gorica dolazi do pogotka. Štiglec je s lijeve strane imao vremena i prostora da ubaci na vrh peterca, a tamo je natrčao Majstorović te je glavom matirao Kralja. Bio je to njegov prvijenac u dresu prvoligaša iz Velike Gorice.

Gosti su u 24. minuti povećali prednost. Iz kornera je ubacio Pršir, a Soldo je ostao sam na sedam metara te je udarcem nogom pogodio gornji desni kut Rudešova gola. I njemu je to bio prvijenac u dresu Gorice.

Vujnović je u 31. minuti okušao udarac sa 17 metara iskosa za sigurnu intervenciju Kralja.

Do novog gola gosti su mogli doći u 37. minuti, no udarac Mitrovića s desetak metara je u posljednji trenutak ispred gol linije blokirao Tomečak.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka s desne strane je ubacio Latković, a Raspopović je nespretno reagirao te je zamalo zatresao vlastitu mrežu. Tome se na sreću Gorice ispriječio vratar Banić.

Majstorović je aktivan i u 43. minuti kada je zaprijetio sa 17 metara za novu obranu čuvara mreže Rudeša.

Drugo poluvrijeme je otvoreno šansom za Rudeš. Tomečak je progurao loptu do Petkovića koji je pucao s desetak metara iskosa za obranu Banića.

U 50. minuti gosti su uzvratili preko Ndockyta. Ofenzivac Gorice je dugo vukao loptu nakon čega je s 15 metara pucao Špicom, a Kralj je odbio loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Minutu kasnije nakon ubačaja iz kornera i loše reakcije obrane gostiju u šansi se u petercu našao Ljubanović, no iz blizine nije uspio svladati Banića.

Ndockyt je u 62. minuti oštro ubacio u peterac s desne strane, ali Pršir nakon obrambene reakcije Camare nije uspio skrenuti loptu prema golu.

Rudeš je bilo pogotka bio i u 64. kada je nakon kombinacije iz kornera i ubačaja s lijeve strane glavom s pet metara pucao Topić za odličnu obranu Banića. U nastavku akcije nakon odbijene lopte je pokraj gola pucao Petković. Tri minute kasnije je s dvadesetak metara zapucao Bašić za sigurnu intervenciju golmana Gorice.

Pritisak domaćih se nastavio i u 69. minuti kada je Banić odličnim reakcijama zaustavio pokušaje Lazarova i Petkovića iz šesnaesterca.

Gorica odgovara dvije minute kasnije kada je s dvadesetak metara malo pored suprotne stative s dvadesetak metara šutirao Raspopović. U 75. je iz malo veće udaljenosti zapucao i Pršir za sigurnu obranu Kralja.

Posljednja dionica utakmice protekla je bez velikih uzbuđenja čime su gosti uspješno sačuvali prednost ostvarenu u prvom poluvremenu.

Kolo se nastavlja od 21:05 kada se na Poljudu sastaju lider prvenstva Hajduk i Istra 1961.

U prvoj utakmici subotnjeg programa sedme dionice SuperSport HNL-a od 19 sati u Kranjčevićevoj počinje duel Rudeša i Gorice. Domaćin je nakon pet uzastopnih poraza prošlog tjedna remizirao kod Istre dok će na klupi gostiju danas debitirati Dinko Jeličić, a momčad je u dosadašnjem tijeku sezone upisala po jednu pobjedu i poraz te tri remija.

Rudeš je za današnji sraz lišen usluga Oddeija te Gudelja dok Gorica nema problema s izostancima.

Iskusni nogometaš Rudeša Ivan Tomečak je za SN između ostaloga rekao: “Nije jednostavno doći do bodova, bez obzira na to što igraš dobro. Jer to su sve iskusne momčadi. Za razliku od nas, jer u momčadi imamo puno mladih igrača, kojima je ovo prvi susret s nogometom na ovom nivou. Neke stvari ne događaju se preko noći, ali mislim da bi ovo mogla biti prekretnica.”

Novi trener Gorice Dinko Jeličić je izjavio: “Od trenutka dolaska kompletan je fokus na pripremi utakmice s Rudešom, jer u ovom okolnostima najbitnije nam je krenuti pozitivnim rezultatom. A Rudeš nipošto ne smijemo podcijeniti. Želimo zadržati gard pobjednika, nadograditi ga tako da u pojedinim utakmicama dominiramo i kroz igru dolazimo do pobjeda.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovaca kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Željko Bučar (Duga Resa) i Ante Terzić (Split) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Alen Jakšić (Split). Delegat susreta je Mladen Jurišić iz Osijeka, a kontrolor suđenja njegov sugrađanin Dalibor Conjar.