Rudeš s igračem manje do boda protiv Lokomotive

Rudeš je u 17. kolu SuperSport HNL-a stigao do svog tek četvrtog ovosezonskog boda. Pred 213 gledatelja u Kranjčevićevoj odigrali su bez pogodaka protiv Lokomotive. Izabranici Silvija Čabraje su najbliže golu bili u 2. minuti kada je pokušaj Goričana zaustavila vratnica nakon čega odbijenu loptu nije uspio iskoristiti Smakaj dok je domaćin na korak od pobjede bio u 91. minuti kada šut Camposa nakon ubačaja iz kornera s gol linije očistio Bartolec.

Dvoboj je obilježio i sudac Zebec koji je bespotrebno pokazao drugi žuti karton Vanji Vukmanoviću zbog čega je domaćin od 57. minute imao igrača manje. Nakon toga su zbog prigovora klupu morali napustiti i predsjednik Rudeša Josip Šimunić te direktor kluba Stipe Čondrić.

Već u petak, u sklopu 18. kola, Lokomotiva će na ovom istom stadionu dočekati Hajduk dok će Rudeš dan kasnije gostovati u Maksimiru kod Dinama.

Veliku šansu su već u 2. minuti susreta imali gosti. Goričan je pucao sa 17 metara, a od bloka Camposa lopta udara u stativu nakon čega se odbija do Smakaja, no on iz blizine nije uspio zatresti mrežu.

Goričan je u 20. minuti petom proigrao Tucija čiji udarac s desetak metara iskosa uz pomoć bloka brani Marković. Odbijena lopta dolazi do Goričana, ali njegov pokušaj nije bio precizan.

Sedam minuta kasnije lopta se odbija do Tucija koji je pucao sa šest metara iskosa, ali u posljednji trenutak se blokadom iskazao Pavlović.

Prvu šansu domaćin je imao u 28. minuti kada je Pasariček uposlio Tomečaka koji je prevario Šotičeka nakon čega je s osam metara snažno pucao ravno u Čavlinu. U nastavku akcije je s dvadesetak metara probao i Pasariček, ali golman Lokomotive je ponovno bio dobro postavljen.

Nova velika prilika za Lokomotivu uslijedila je u 33. minuti kada je Bartolec s desne strane uposlio Smakaja, a onda je sa sedam metara šutirao iznad grede.

Tri minute kasnije Rudeš uzvraća preko Kovačevića koji je nakon ubačaja iz kuta glavom poslao loptu pod samu gredu, no Čavlina se nije dao iznenaditi.

U 38. minuti Goričan je na drugoj strani travnjaka uposlio Tucija koji je sa 17 metara pucao pored suprotne vratnice.

Rudeš je u šansi u 40. kada je Campos ostavio loptu za Pavlovića koji je s desetak metara šutirao visoko iznad grede.

Domaćin je u 57. minuti ostao s igračem manje nakon što je sudac Zebec neshvatljivo pokazao drugi žuti karton Vukmanoviću. Naime, veznjak Rudeša je prilikom klizećeg starta došao do lopte ispred Marića nakon čega dolazi do sudara između njih kojeg je glavni sudac okarakterizirao kao prekršaj.

Tri minute kasnije Marić je bio u šansi kada je pucao sa šest metara iskosa, no Marković je zaustavio njegov pokušaj.

U 67. minuti je sudac Zebec zbog prigovora isključio i predsjednika Rudeša Josipa Šimunića te direktora Stipu Čondrića koji su sjedili na klupi za rezervne igrače.

Dvije minute kasnije Milićević i Tuci su kombinirali iz slobodnog udarca nakon čega je potonji šutirao s dvadesetak metara, a Marković je spremno odbio loptu.

Milićević je u 71. minuti povratnim dodavanjem pronašao Bubanju koji je s 13 metara šutirao pored bliže stative.

Gosti prijete i u 75. minuti kada vratar Rudeša odlično zaustavlja pokušaje Goričana i Šotičeka iz šesnaesterca.

Lijevi bek Lokomotive je aktivan i u 84. minuti kada je uposlio Čopa čiji pokušaj sa sedam metara iskosa zaustavlja Marković.

Blizu gola vrijednog tri boda Rudeš je bio u 91. minuti kada je Pasariček ubacio iz kornera, a Campos je na vrhu peterca spretno uspio šutirati leđima, no na gol crti njegov udarac zaustavlja Bartolec.

Sedamnaesto kolo bit će zaključeno sutra kada se od 17 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Dinamo.

U sklopu 17. kola SuperSport HNL-a od 15 sati u Kranjčevićevoj se sastaju Rudeš i Lokomotiva. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran na istom stadionu završen je slavljem momčadi s Kajzerice rezultatom 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Srbljinovića i Mašalu dok su gosti bez Leovca, Krivaka, Kanižaja i Bulatovića.

Trener Rudeša Ivan Mijač je za ZGportal u najavi rekao: “Dolazi nam Lokomotiva, jedna od tri najkvalitetnije momčadi po pitanju segmenta defenzivne igre, ali i fizičke moći. Nastojat ćemo pripremiti našu igru sukladno karakteristikama protivnika. S druge strane oni su momčad koja je rezultatski možda malo zaštucala kroz zadnji period u prvenstvu – u šest utakmica imali su dva poraza i četiri remija. Iako, naravno, ti rezultati ne moraju biti pravi pokazatelj vrijednosti. Jer recimo u srazu s Osijekom, ali i Slaven Belupom od koga su izgubili, nisu uopće bili inferiorni. Dapače, rezultat kroz te utakmice uopće nije pokazatelj kvalitete našeg sljedećeg suparnika”.

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Slijedi nam vrlo bitna utakmica u ovom dijelu prvenstva. Sa pobjedom bi se sigurno podigli na tablici, tako da ćemo sve napraviti kako bi završili utakmicu u pozitivnom smjeru”.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Željko Bučar (Duga Resa) i Fran Jović (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Dario Kolarević (Zagreb). Delegat susreta je Željko Bučar (Zagreb), a kontrolor suđenja Dalibor Conjar (Osijek).