Šest pogodaka u dramatičnom remiju ‘Farmaceuta’ i Istre u Koprivnici (VIDEO)

Grafika: NK Istra 1961

U posljednjoj utakmici 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Istra 1961 odigrali su neriješenih 3-3 (1-1) pred 525 gledatelja na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici.

Domaći su do 90. minute imali 3-1 prednost i u potpunosti dominirali događanjima na travnjaku, no gosti u nevjerojatnoj završnici stižu do prvog boda pod vodstvom Igora Cvitanovića.

Strijelci za Farmaceute bili su Krstanović, Mateus i Vidović, dok su za goste mrežu tresli Laukžemis, Fuentes i Mierez.

Prvu priliku bilježimo u 10. minuti kada je Puclin pucao iz velike udaljenosti, a Čondrić odbio u korner. Ubačaj iz kuta izvodi Karamarko, a u sredini Laukžemis ruši Šarliju i Bebek pokazuje na bijelu točku za Farmaceute i žuti karton Litavcu.

Siguran izvođač s bijele točke u 12. minuti bio je Ivan Krstanović kojem je to bio četvrti ligaški pogodak u sezoni.

U 25. Laukžemis je nakon dodavanja Miereza u vrlo dobroj situaciji, no njegov udarac s nekih 10 metara odlazi pored vratnice.

Nešto bolja igra gostima se isplatila u 27. minuti kada se 27-godišnji Karolis Laukžemis pored Šarlije uspio izboriti za poziciju i zatresti mrežu za 1-1 i svoj prvijenac u Prvoj HNL.

U 32. minuti Bongongui je bio u dobroj situaciji nakon prodora iz drugog plana, no njegov snažan udarac iskosa s desne strane s nekih 7 metara odlazi visoko iznad vrata.

U 45. velika prilika za goste. Lončar ubacuje iz prekida s lijeve strane napada, na drugoj je vratnici usamljen stoper Rodriguez koji s nekih 4 metra promašuje čistu gol šansu i šalje loptu

Minutu poslije velika prilika za domaće na drugoj strani. Karamarko je ubacio iz prekida s desne strane napada, Nowak je najviši u skoku i glavom sa šest metara upućuje kvalitetan udarac, no Čondrić odličnom reakcijom spašava vrata gostiju.

Na isteku 50. je Grujević prsima odgurnuo Puclina, Bebek pomalo strogo sudi prekršaj, a iz gužve nakon tog prekida domaći stižu do nove rezultatske prednosti. Loše je ubačaj očistio Lončar, koji je praktički dodao loptu Bongonguiju, Kamerunac kvalitetno ubacuje s desne strane na nekih 7 metara gdje se glavom na loptu baca 26-godišnji Brazilac Lima i u 52. pogađa mrežu za 2-1 Belupa i svoj četvrti ligaški pogodak.

Do povećanja rezultatske prednosti Farmaceuti stižu poslije brze kontre u 64. minuti. Izgubili su gosti loptu na centru, Delić je kvalitetno povukao i odigrao ‘povratnu’ za Miloša Vidovića koji preciznim prizemnim udarcem sa 17 metara pograđa za 3-1 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, 7 ukupno u HNL-u.

U 66. Puclin ubacuje s lijeve strane domaćeg napada, a na 11 metara je najviši Lima čiji udarac glavom odbija Čondrić.

Istra kao da se u potpunosti raspala nakon trećeg primljenog pogotka, u 68. se u prilici našao Krstanović no njegov udarac iskosa s lijeve strane s nekih 10 metara bio je neprecizan i odlazi pored vrata.

U istoj minuti Igor Cvitanović radi promjene u svojoj momčadi, umjesto Laukžemisa i Burića u igru ulaze Fuentes i Maicon.

U 72. Kamerunac Bongongui izlazi u redovima domaćih, a ulazi Ivan Dolček. Posljednju izmjenu ovom je prilikom napravio Cvitanović, Sane je ušao umjesto Iglesiasa.

Uslijedio je period utakmice u kojem je Ivan Bebek odlučio biti glavna zvijezda. Nevjerojatna ležernost pri evidentiranju i dijeljenju javnih opomena, stalni razgovori s igračima, klupom… Ukupno četiri minute bez igre su prošle primarno zahvaljujući Bebekovom obavljanju papirologije i savjetodavnih usluga.

U 86. minuti Mihael Mladen ulazi umjesto Mateusa.

U 88. minuti se Vidović našao u velikoj prilici nakon očajne reakcije obrane gostiju, no njegov udarac s nekih 5 metara u padu odlazi preko okvira Čondrićevih vrata.

U 90. Doležal ulazi umjesto Puclina.

Istra do smanjenja rezultatskog zaostatka stiže u 90. minuti. Maicon je prošao pored Delića na desnoj strani gostujućeg napada i ubacio snažno u peterac gdje je prvi na lopti Fuentes, kojem je to treći pogodak u dresu Istre.

Sane je u 96. minuti pucao s nekih 20 metara, lopta je pogodila Šarliju, Bebek kaže u ruku i svira kazneni udarac za goste te dodijeljuje žuti karton domaćem braniču.

U 7. minuti sudačke nadoknade Mierez je siguran izvođač za konačnih 3-3. Bio je to osmi pogodak u sezoni za 21-godišnjeg Argentinca, prvi u 2019. godini.

Nevjerojatnom završnicom Istra je tako stigla do prvog boda pod vodstvom Igora Cvitanovića i konačno prekinula niz od pet ligaških utakmica bez osvojenog boda.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje kod Gorice, dok će Istra 1961 biti domaćin Dinamu na Aldo Drosini.

U posljednjoj utakmici programa 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici se na stadionu Ivan Kušek Apaš, s početkom u 18 sati, sastaju Slaven Belupo i Istra 1961.

Gosti u današnju utakmicu ulaze s nizom od pet ligaških susreta u kojima nisu osvojili ni bod, ipak, ukoliko danas odnesu tri boda iz Koprivnice zadržavaju (koliko toliko) realne šanse za izboriti osmo mjesto koje garantira ostanak u prvoligaškom društvu.

U tri međusobno odigrane utakmice akutalne sezone Zeleno-Žuti ne znaju za pobjedu protiv Farmaceuta. U dvije utakmice odigrane u Puli bilo je po 1-1, dok je u utakmici 10. kola odigranoj u Koprivnici Belupo slavio rezultatom 3-1. U međusobnoj prvoligaškoj povijesti gosti iz Pule u 20 utakmica odigranih u Koprivnici imaju samo jednu pobjedu (uz šest remija i 13 poraza), bilo je to u veljači 2014. kada su gosti slavili (0-2) golovima Tomislava Havojića.

Pobjedom Slaven Belupa vrlo vjerojatno bi priča oko borbe za izbjegavanja 9. mjesta bila zaključena, dok bi slavlje Istre 1961 značilo da su osam kola do kraja Slaven i Inter na pet, odnosno sedam bodova od toliko neželjenog mjesta na ljestvici.

Glavni sudac današnje utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Tomislav Petrović iz Valopova i Miro Grgić iz Osijeka.

Treneri Ivica Sertić i Igor Cvitanović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: