Šibeniku bodovi, a Istri 1961 dojam (VIDEO)

U zaostalom susretu 5. kola HT Prve lige Šibenik je na Šubićevcu pogotkom Denija Jurića slavio protiv Istre 1961 rezultatom 1:0 (0:0). Gosti mogu žaliti za propuštenom šansom obzirom da su veći dio utakmice bila bolja momčad, no nisu iskoristili brojne kreirane prilike.

S nova tri boda Narančasti su uz utakmicu više preskočili Hajduk na petom mjestu ljestvice te su posljednjeplasiranim Zeleno-žutima pobjegli na 11 bodova prednosti.

Prvu priliku na utakmici kreirali su gosti u 6. minuti kada je po lijevoj strani probio Gržan, a potom je idealno uposlio Šipoša koji sa šest metara iz odlične situacije šalje loptu iznad vratnice.

Zeleno-žuti su opasno zaprijetili i u 20. minuti kada je udarac Špoljarića s dvadesetak metara prohujao poviš grede.

U 23. minuti nakon dobre akcije i duplog pasa s Lončarom u prilici se našao Gržan čiji udarac sa 7-8 metara iskosa brani Labrović.

Bulat je u 28. minuti lukavo pokušao pogoditi izravno iz kornera, ali lopta je završila na vanjskoj strani stative. Bila je to prva šansa za Narančaste.

Špoljarić je ponovno u šansi u 31. minuti nakon što ga je uposlio Šipoš, no s desetak metara šalje loptu iznad grede.

Istra prijeti i u 40. minuti kada Gržan s dvadeset metara snažno puca ravno u Labrovića. Minutu kasnije Vuk je uposlio Lončara koji s ruba kaznenog prostora također gađa vratara Šibenika.

Usprkos boljoj igri gostiju do vodstva prvi dolazi Šibenik. Jurić se u 52. minuti nakon dodavanja Bilića pored dva igrača Istre sjurio s centra te je u situaciji 1 na 1 matirao Lučića za svoj osmi ovosezonski prvenstveni pogodak.

Istra je blizu izjednačenja bila u 63. minuti kada je Blagojević s dvadesetak metara iz poluvoleja zatresao gredu.

U 70. minuti sporna situacija u šesnaestercu domaćih nakon što je u duelu s Bilićem pao Guzina, no sudac Pejin, kao ni VAR soba nisu se oglasili.

Blizu gola gost su bili i u 73. minuti kada je Guzina nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom pucao pored vratiju.

Minutu kasnije velika prilika i na drugoj strani kada je Todorski pobjegao Einaru, a onda je u situaciji 1 na 1 sa sedam metara iskosa njegov pokušaj u korner odbio Lučić.

U 79. minuti Guzina je pronašao Špoljarića koji se odličnim driblingom oslobodio Kvesića, a onda sa sedam metara pogodio stativu.

Špoljarić je u prilici i četiri minute kasnije kada nakon povratne lopte s desetak metara loše puca i šalje loptu pokraj suprotne stative.

Istra 1961 je do konca susreta nastavila s terenskom dominacijom, no nisu uspjeli doći do pogotka kojim bi se iz Šibenika vratili barem s bodom.

Danas je na rasporedu odigravanje još jednog zaostalog susreta. Riječ je o dvoboju 5. kola HT Prve lige u kojem Rijeka u Jadranskom derbiju od 18:05 na Rujevici dočekuje Hajduk.

U zaostalom susretu 15. kola HT Prve lige Šibenik od 16 sati na Šubićevcu dočekuje Istru 1961. U njihovom jedinom ovosezonskom duelu uspješniji su bili Zeleno-žuti koji su na Aldo Drosini slavili rezultatom 1:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Princea i Raka koji su ozlijeđeni dok gosti u Dalmaciju doputovali bez Perere, Šutala i Tomaševića koji su kartonirani.

Trener Šibenika Krunoslav Rendulić je u najavi utakmice rekao: “Mogu se složiti da bi ova pobjeda bila značajnija od nekih drugih, uvijek je tako kad igraju ekipe koje se direktno bore za ostanak. Istra neće zbog kartona imati dva stopera, ali imaju oni 25-30 igrača, svi su oni standardni.”

Njegov kolega Fausto Budcin je dodao: “Do sada smo igrali protiv momčad koje su puno jače od nas. Igrali smo dobro po mom mišljenju, nažalost nismo nagrađeni bodovima i to je sigurno utjecalo na atmosferu i samopouzdanje momčadi. Moramo se brzo prešaltati jer nas čeka, možemo slobodno reći, kvalifikacijska utakmica protiv Šibenika koji su najveće iznenađenje lige. Igraju stvarno dobro, trener Rendulić ih je odlično posložio, imaju glavu i rep i pojedince koji mogu napraviti razliku. Idemo maksimalno motivirani, jer sutra će biti presudni mišići i volja, odnosno borbenost. Sutra se igra utakmica za prave muškarce i morat ćemo se “krvavo” boriti za bodove.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Janić (Ilok) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan (Split) i Tomislav Petrović (Valpovo). Delegat susreta je Darko Matošić (Peteranec), a suce će kontrolirati Miroslav Vitković (Velika Gorica).