Slaven Belupo nakon preokreta uvjerljivo slavio protiv Gorice

Screenshot: MAX Sport

Slaven Belupo je u 33. kolu SuperSport HNL-a na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici nakon preokreta slavio protiv Gorice rezultatom 4:1 (1:1). Gosti su poveli preko Nikole Vujnovića da bi Farmaceuti do tri boda stigli zahvaljujući dvostrukom strijelcu Benediku Mioču, Tomislavu Božiću i Patriku Mariću. Sraz je obilježila i teška ozljeda Đue-Giulija Đekića koji je nakon sudara sa suigračem Banićem morao napustiti igru.

Devetom pobjedom u sezoni izabranici Ivana Radeljića su ostali na devetom mjestu ljestvice, ali su se današnjem suparniku približili na dva boda zaostatka. Momčad Rajka Vidovića je pak nastavila s lošom formom zabilježivši peti poraz u nizu. U sljedećem kolu Slaven Belupo će gostovati kod Lokomotive, a Gorica će na domaćem terenu odmjeriti snage s Rudešom.

Susret je u uvodnoj fazi obilježila teška ozljeda mladog beka Gorice Đure Đekića koji je nakon sudara sa suigračem Ivanom Banićem u 20. minuti morao biti iznijet s travnjaka. U pitanju u ozljede kostiju lica zbog kojih je upućen u bolnicu.

Nakon proigravanja Mrzljaka u 41. minuti Vujnović je pobjegao Štefulju te je prizemnim udarcem sa sedam metara iskosa poslao loptu pokraj Sušaka za svoj četvrti pogodak u sezoni.

Samo dvije minute kasnije domaćin je uspio izjednačiti. Štrkalj je bio u ulozi asistenta, a do zgoditka je došao Mioč koji je preciznim udarcem s desetak metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Slaven do preokreta dolazi u 69. minuti kada se u strijelce upisao kapetan Tomislav Božić. On je spretno reagirao u petercu nakon što je Agbekpornu poslije ubačaja iz kuta zateresao prečku.

U 80. minuti je do drugog gola na utakmici i desetog u sezoni došao Bendik Mioč koji je bio siguran izvođač kaznenog udarca. Prethodno je sudac Lovrić nakon intervencije VAR-a ocijenio da je duel Pršira i Caimacova bio dostatan da pokaže na bijelu točku.

Konačni rezultat utakmice postignut je u 95. minuti kada je prvijenac u dresu Slavena postigao mladi Patrik Marić. Nakon dodavanja Caimacova preciznim udarcem s ruba šesnaesterca poslao je loptu u donji lijevi kut Banićeva gola.

Kolo se nastavlja od 19:30 kada na Opus Areni počinje duel između Osijeka i Lokomotive važan u raspletu borbe za poziciju koja vodi u Europu.

Na stadionu Ivan Kušek Apaš u 17 sati počinje duel 33. kola SuperSport HNL-a u kojem se sastaju Slaven Belupo i Gorica. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Koprivnici završio je bez golova dok je u Velikoj Gorici bilo 2:2 i 1:0.

Domaćin je u današnjem ogledu lišen usluga Bošnjaka i Šakote dok su gosti bez Ndockyta, Krizmanića, Vuke, Štigleca i Matavža.

Trener Farmaceuta Ivan Radeljić je u najavi poručio: “Moramo ispraviti loš dojam iz utakmice s Istrom. Svjesni smo da smo ove polusezone ostali dužnici našim navijačima. Jedini cilj su tri boda.”

Strateg Gorice Rajko Vidović je rekao: “Moramo sve napraviti da u Koprivnici uradimo jedan dobar rezultat. Ono što je najbitnije privesti sezonu kraju, sad govorim i za nas, a i Belupo, a pri tome dati priliku mladim igračima i procijeniti tko je taj za sljedeću sezonu.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Ivan Janić (Ilok), Deni Grofelnik (Đakovo) i Oliver Romić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka).