Slaven Belupo uvjerljivo svladao Istru, 99. Prva HNL pogodak Krstanovića (VIDEO)

Na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici Slaven Belupo je u okviru 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 3-0 (3-0) svladao Istru 1961 i tako stigao do devete ligaške pobjede u sezoni.

Prvijence u dresu ‘Farmaceuta’ danas su postigli Matko Zidrum (13.) i Jeffren Suarez (27.) dok je Ivan Krstanović svojim 99. pogotkom u Prvoj HNL postavio 2-0 u 25. minuti.

Prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u drugoj minuti kada je na dugu loptu Bosančića Paracki procijenio da ju je najbolje pustiti svom vrataru, do iste je zamalo stigao situacijom iznenađeni Guzina. Sreća po domaće lopta je nakon svega ipak završila u rukama Ježine.

Slaven je svoj prvi ozbiljniji dolazak u šesnaesterac protivnika imao u 10. minuti kada je po oduzetoj lopti Bačelić Grgić dobro uposlio Krstanovića, on odgađa udarac i u konačnici uz dosta sreće Močinić izbija malo pored vratnice u korner.

‘Farmaceuti’ su do rezultatske prednosti stigli nakon ubačaja iz kuta u 13. minuti. Glavometom do pogotka, tako bi se najkraće mogla opisati akcija za pogodak. Lulić je centrirao daleko na drugu vratnicu, Bogojević u nezahvalnoj situaciji nekako vraća visoko loptu glavom u sredinu, tamo je najviši Bačelić Grgić koji glavom prosljeđuje dalje, a s dva metra Zidrum glavom pokušava poslati loptu u kut gdje su protivnički vratar i igrač, no lopta ga pogađa u rame i u čudnom luku pada u nečuvani dio mreže za 1-0 Belupa. 21-godišnjem braniču domaćih ovo je bio prvijenac u ukupno 21. nastupu za klub.

Istra se jest planski primarno orijentirala na obrambene kretnje i izlaske u kontre, no upravo u tome na što su primarno Prelecovi igrači bili orijentirani bilo je zaista neuvjerljivo, loše. Domaći su to s odmakom vremena sve konkretnije iskorištavali i kvalitetnim akcijama dolazili u dobre pozicije koje nisu uvijek završavale primjerenim zadnjim dodavanjem, no usprkos svemu već do 27. minuti ‘Farmaceuti’ imaju 3-0.

Na 2-0 povisio je Krstanović u 25. minuti. Nakon ubačaja sa strane odlično je Bogojević ‘izvozao’ Delića, kvalitetno ubacio u peterac, a tamo je pored Tomaševića najviši u skoku Krstanović koji u padu zabija svoj 99. Prva HNL pogodak u karijeri čime je na ljestvici najboljih strijelaca u povijesti lige preskočio Tomislava Ercega (98) i zauzeo peto mjesto iza Miljenka Mumleka (106).

Dvije minute poslije Stipićeva momčad strpljivo izlazi iz prvog presinga gostiju, a zatim prelijepim izlaskom po desnoj strani vrlo jednostavnim kretnjama i dodavanjima dolaze do trećeg pogotka na susretu. U završnici je Bogojević ponovno bio asistent, a u strijelce se kvalitetnim udarcem iz prve sa desetak metara upisao Jeffren. 32-godišnjaku to je bio prvijenac u ukupno 11. nastupu za klub iz Koprivnice.

Do kraja poluvremena gledali smo bezidejnu Istru s posjedom lopte i Slaven koji je mirno odbijao sve ozbiljnije pokušaje konkretnije prijetnje po svoja vrata.

Na poluvremenu se Prelec u svlačionici odlučio ostaviti Ivana Delića i Šimu Gržana, dok su u nastavak susreta istrčali Stefan Lončar i Denis Bušnja.

Iako su gosti nastojali vršiti pritisak domaći su ponovno bez ozbiljnih problema zatvarali sve pokušaje protivnika, pa smo tako i u nastavku gledali prilično mirnu utakmicu (u vidu konkretnih situacija pred vratarima).

U 58. minuti Prelec mijenja trećeg igrača iz početne postave, umjesto Gedeona Guzine u igru je ušao Robert Perić Komšić.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 60. minuti. Jeffren je desno pobjegao obrani gostiju, ‘zavukao’ se u sredinu i prošao Bosančića, na lopti je Bačelić Grgić koji puca prizemno, no Duka nogom brani. U nastavku je Jeffren na odbijenoj lopti, no nije ju uspio kvalitetno zahvatiti.

Stipić se na prvu promjenu odlučio u 63. minuti kada je izvadio jednog od strijelaca Jeffrena, a na travnjak poslao Mateusa Limu.

Istra je u 66. uspjela konkretnije doći pred vrata Ježine, no udarac Bušnje bolikar Zidrum i odbija u korner. Minutu poslije ponovno Bušnja prijeti, odlično je potegao s lijeve strane napada i poslao loptu u suprotni kut, no Ježina se bacio i odbio u još jedan korner za goste.

U 69. lijepa akcija domaćih po desnoj strani napada, Bogojević igra prizemno, a na suprotnoj strani ruba šesnaesterca dotrčao je Goda, dobro pucao, no Duka upisuje kvalitetnu obranu.

Minutu poslije Stipić radi još dvije promjene u momčadi. Umjesto Matka Zirduma i Nemanje Glavčića u igru su ušli 20-godišnji Niko Havelka i 19-godišnji Arijan Brković.

U 74. minuti za goste je umjesto Matije Fintića u igru ušao 16-godišnji Mateo Lisica kojem su to (naravno) bile prve prvoligaške minute u karijeri.

Blagojević je u 78. s preko dvadeset metara gađao same ‘rašlje’ i poslao loptu malo pored okvira.

Posljednja Prelecova promjena obavljena je u 79. minuti 20-godišnji Venecuelanac Ocatvio Paez Gil ušao je umjesto Ivana Močinića. Tri minute poslije Stipić zaključuje dio utakmice kada su promjene igrača u pitanju, na travnjak je umjesto Bruna Bogojevića i Ivana Krstanovića poslao Michelea Šegu i Vinka Međimoreca.

Šego je u 86. oduzeo loptu, dobro povukao i kvalitetno u prostor dodao za Limu, on izlazi jedan na jedan s Dukom no puca ravno u njega. Dojam je da je Lima ovdje bio u zaleđu, no prvi pomoćni Ivica Modrić nije se oglasio.

Minutu poslije aktivni Bušnja prijeti s desne strane napada. Snažan udarac iskosa u bliži kut dobrom reakcijom daleko od vrata odbija Ježina.

Do kraja susreta (tri minute sudačke nadoknade), koji je pristojnim dijelom izgledao kao da je riječ o treningu, a ne ligaškoj utakmici, nismo vidjeli konkretnih situacija pred vratarima.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje kod Varaždina, dok će Istra u Puli biti domaćin Gorici.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici od 18:55 počinje duel Slaven Belupa i Istre 1961 u sklopu 32. kola HT Prve lige.

U tri međusobna ovosezonska sraza Farmaceuti su jednom slavili u Puli (2:3) dok su dva posljednja susreta završila bez pobjednika (0:0 i 1:1).

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Filipovića, Etoundija, Lovrena, Mikulića i Soldu dok su gosti zbog kartona bez Galilee i Ivančića, a u procesu oporavka su Fuentes i Munivrana.

Strateg Slavena Tomislav Stipić je u najavi utakmice kazao: “Moram priznati da se osjećam jako ugodno i zahvalno u ovom okruženju. Želim to isto i mojim igračima, da se jednako tako osjećaju. Znamo da smo do sada jako dobro igrali, znamo da smo bili konkurentni u svim utakmicama, ali da se nismo za našu igru, trud i zalaganje dovoljno nagradili bodovima. Oscilacije su normalne u razvoju ekipe, u sastavljanju hijerarhije i zajedničkog puta. Iz svega toga želim, zajedno s mojim igračima, stručnim stožerom, fizioterapeutima i svima u klubu, završiti posao kojeg smo započeli 8. listopada, a to je doći do cilja koji je bio stavljen pred nas – ostanka u ligi. Imamo zadnjih pet utakmica pred nama. Moramo se koncentrirati na posao i buduće protivnike i strpljivo i svjesno sve zajedno privesti kraju.”

Njegov kolega na suprotnoj klupi Ivan Prelec je izjavio: “Čeka nas standardno teška utakmica i nepredvidivo je kako će se stvari odvijati. Belupo je momčad koja ima kvalitetu, pokazali su to na terenu i imaju svoje motive. Naše je da damo svoj maksimum i na taj način napravimo sve što je moguće da osvojimo bodove.

Utakmicu će suditi zagrebačka sudačka ekipa koju čine Ivan Vučković, Ivica Modrić, Anto Marić i Ante Čuljak, za video tehnologiju su zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec), delegat susreta je Zoran Pandža (Vinkovci), a kontrolor suđenja Branko Stipković (Krašić).