Srna asistent u pobjedi Cagliarija protiv Intera; Mišić, Rogulj i Pejić strijelci (VIDEO)

Cagliari Calcio / Facebook

U danas igranim utakmicama tri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce, dok je Darijo Srna upisao asistenciju u slavlju Cagliarija protiv Intera.

Srna asistent u pobjedi Cagliarija

U prvoj utakmici 26. kola talijanske Seria A Cagliari je na svom terenu protiv Intera ubilježio šestu pobjedu ove sezone, bilo je 2:1. Cagliari je poveo u 31. minuti, no Inter preko Lautara Martineza uzvraća već u 38. Ipak, na odmor domaća momčad odlazi s prednošću. U 43. minuti hrvatski nogometaš Darijo Srna ubacuje loptu s desne strane, a Leonardo Pavoletti pogađa mrežu Handanovića za 2:1, što na kraju biva i konačan rezultat. Domaći su u završnici utakmice imali šansu i potvrditi pobjedu, ali Pavoletti ne pogađa s bijele točke.

Srna je za Cagliari igrao svih 90 minuta, dok je Filip Bradarić ušao s klupe u 70. minuti. Kod Intera, cijeli je susret odigrao Ivan Perišić, a Marcelo Brozović zamijenjen je u 88. minuti. Cagliari je nakon 26 utakmica 14. s 27 bodova, a Inter je treći s 47, a za petama su mu Milan i Roma.

Mišić iz penala za bod

Švicarski drugoligaš Aarau remizirao je sa Servetteom u sjajnoj utakmici, bilo je 3:3. Najprije su domaći poveli s 2:0 i s tom prednošću otišli na poluvrijeme. No, u drugom poluvremenu od 56. do 82. minute gosti stižu do potpunog preokreta. Aarau je ipak uspio stići do boda, i to pogotkom iz kaznenog udarca koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade realizirao hrvatski nogometaš Petar Mišić.

Mišić je u igru ušao u 84. minuti a ovo mu je treći prvenstveni zgoditak. Aarau se nakon 23. kola nalazi na četvrtoj poziciji druge švicarske lige s 33 boda, dok je Servette prvi s 45.

Pecirep strijelac u slavlju Rieda

Austrijski drugoligaš Ried uvjerljivo je slavio u susretu 17. kola druge austrijske lige kod Wattensa. Bilo je 0:3. Zanimljiv dan imao je hrvatski napadač Darijo Pecirep. 27-godišnji napadač najprije u desetoj minuti zarađuje žuti karton, a onda pet minuta kasnije iz penala propušta svoju momčad dovesti u vodstvo. Ipak, u 62. minuti hrvatski nogometaš postigao je pogodak, treći svoje ekipe na današnjoj utakmici.

Pecirep je igrao do 71. minute a ovo mu je osmi pogodak u ligi do sada. Na tablici, Ried je drugi s 42 boda, dva manje od svog današnjeg protivnika koji je vodeći.

Rogulj i Pejić strijelci

U susretu drugorazrednog austrijskog nogometa Horn je na svom terenu rezultatom 2:1 porazio drugu momčad Austrie Beč. Domaći Horn u vodstvo dolazi već u četvrtoj minuti kada iskusni hrvatski stoper Kaja Rogulj pogađa za 1:0. Za izjednačenje čekalo se do 52. minute. Tada bivši lijevi bek Hajduka Marko Pejić pogađa za 1:1. Njegov prvi pogodak u sezoni, baš kao i Rogulja. Domaća momčad zgoditkom u završnici utakmice ipak stiže do pobjede i bilježi tri boda.

Horn je na tablici posljednji s 13 bodova iz 17 kola dok je Austria 11. s 18 bodova.