Sudačka komisija: Lokomotiva oštećena u Gradskom vrtu

Sudačka komisija Hrvatskog nogometnog saveza objavila je analizu suđenja 29. kola SuperSport HNL-a. Jedina utakmica iz koje su izdvojili situaciju vrijednog komentara je ona u Gradskom vrtu u kojoj su Osijek i Lokomotiva odigrali bez pobjednika (2:2).

Komisija je stava da su gosti u tom dvoboju oštećeni jer Nailu Omeroviću u 89. minuti nije pokazan drugi žuti odnosno isključujući karton nakon što je nagazio Sandra Kulenovića. Pogrešku je načinio glavni sudac Dario Kulušić dok VAR sudac Marin Vidulin prema protokolu nije trebao reagirati.

Zanimljivo da sudačka komisija nije vidjela ništa sporno u situaciji iz 69. minute u kojoj je Mateo Marić na sredini terena body checkom zaustavio Ivana Fiolića. Naime, sudac Kulušić je tom prigodom izvadio kartone iz džepa, ali nogometašu Lokomotive na koncu nije pokazao drugi žuti karton zbog čega bi morao napustiti igru.

Sudačka analiza 29. kola SuperSport HNL-a

OSIJEK – LOKOMOTIVA

Sudac: Dario Kulušić. Pomoćni suci: Bojan Zobenica i Goran Perica. VAR sudac: Marin Vidulin.

89. minuta: Neispravna procjena suca utakmice u interpretaciji pravila XII. Incident u kojem je igrač Osijeka počinio prekršaj (jasno gaženje suparnika) razmatranjima PNI-e smatra se nesmotrenim i obavezno disciplinski kažnjivim opomenom. Uzimajući u obzir da je isti igrač prethodno na utakmici opomenut, nakon ovoga prekršaja trebao je biti isključen iz igre temeljem dobivene druge opomene na istoj utakmici. Ovaj propust ispravne interpretacije pravila smatra se “važnom” pogreškom suca utakmice.

Svi ostali važni incidenti u analiziranom 29. kolu interpretirani su sukladno smjernicama PNI-e. Suci u VAR sobama ispravno i efikasno sudjelovali su u donošenju konačnih odluka.