Tuci i Matavž tresli mreže u remiju Lokomotive i Gorice

Lokomotiva i Gorica su na Kranjčevičevoj u 11. kolu SuperSport HNL-a golovima Indrita Tucija i Tima Matavža odigrali bez pobjednika te su obje momčadi upisale četvrti remi u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Pogotku Lokomotive je kumovala velike greška vratara Ivana Banića dok su gosti preko Maloče i Blummela još dva puta tresli mrežu Čavline, no zbog zaleđa pogoci nisu priznati. Posebno je zanimljiva situacija kod zgoditka nizozemskog veznjaka kad su iz VAR sobe prikazane čudne linije.

Za dva tjedna Lokomotiva će u sklopu 12. dionice gostovati kod Varaždina dok u Veliku Goricu stiže Dinamo.

Prvu dobru šansu na utakmici kreirala je Gorica u 19. minuti kada je Ndockyt pucao s dvadesetak metara, a Čavlina je uspio odbiti loptu koja je prethodno nezgodno odskočila malo ispred njega.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Bartolec je s desne strane uposlio Marića, a on je iz odlične pozicije sa šest metara pucao visoko iznad gola.

Nakon pogreške Krizmanića u 31. minuti Lokomotiva je zaprijetila preko Mudražije, no on je s desetak metara iskosa loše pucao poslavši loptu pored suprotne stative.

Mudražija je u 40. minuti nakon prodora po lijevoj strani uposlio Tucija, a njegov snažan udarac s desetak metara je u posljednji trenutak uspio blokirati Krizmanić.

Lokomotiva je u vodstvu od 52. minute kada se nakon velike pogreške Banića u strijelce upisao Tuci. Napadač domaćih je do trećeg gola u prvenstvu došao nakon asistencije Mudražije i prizemnog udarca s desetak metara koji je vrataru Gorice doslovno prošao kroz ruke.

Nakon ubačaja iz kuta u 69. minuti glavom je sa šest metara iskosa pucao Krizmanić, no to je bio lagan zadatak za Čavlinu.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Tuci je s tridesetak metara pokušao iznenaditi Banića, ali vratar Gorice pomno je pratio situaciju te je stigao na vrijeme reagirati.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 72. minuti Maloča je bio najviši u skoku te je glavom proslijedio loptu u gol Lokomotive, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Do izjednačenja gosti ipak dolaze pet minuta kasnije kada je prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni zabio iskusni slovenski napadač Tim Matavž. S desne strane je dobro ubacio Raspopvić, a on je na vrhu peterca pokraj Mersinaja glavom matirao Čavlinu.

Nedugo nakon ulaska u igru s dvadesetak metara je dobro pucao Smakaj, a lopta je prošla malo pored suprotne stative.

U 87. minuti utakmice Gorica ponovno trese mrežu domaćih. S lijeve strane je ubacio Štiglec, a Blummel je glavom s četiri metara poslao loptu pored Čavline. Međutim pomoćni sudac je označio zaleđe koje je VAR čudnim linijama potvrdio.

Blummel je u akciji i u 90. kada je nakon proigravanja Solde snažno pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, a vratar Lokomotive je uspio odbiti loptu.

Gorica je blizu gola bila i u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Blummel iz kornera pronašao Krizmanića, a njegov udarac glavom s gol linije izbija Bartolec. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Kolo će biti zaključeno od 17:15 kada se na Maksimiru sastaju Dinamo i Istra 1961.

U prvom susretu 11. dionice SuperSport HNL-a snage će od 15 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti Lokomotiva i Gorica. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Velikoj Gorici pripao je domaćinu koji je slavio golom Svena Blummela u sudačkoj nadoknadi.

Domaćin u današnjoj utakmici na raspolaganju nemaju Bulatovića dok su gosti bez Pršira.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “U zadnje četiri utakmice ostvarili smo tri pobjede, tako da je atmosfera u svakom slučaju dobra. No visoka pobjeda iz Pule nas ne smije opustiti i zavarati, moramo ući maksimalno ozbiljno u utakmicu s Goricom. Gorica je jedna čvrsta, iskusna i kompaktna ekipa, sigurno da će biti teško probiti njihove blokove. Gorica je primila, uz Hajduk, najmanje golova u ligi. A isto tako imaju vrlo dobru tranziciju i opasni su prema naprijed, tako da je pred nama jedna teška i zahtjevna utakmica.”

Njegov kolega Dinko Jeličić je dodao: “Lokomotiva je u jednom naletu, diže se u formi što su i pokazali protiv Istre gdje su izdominirali cijelu utakmicu i pokazali način igre koji je dosta poremetio Istru u onom gdje su najjači, gdje su i nas izdominirali, a to je posjed. Isprovocirali su tako greške Istre što je na kraju usmjerilo utakmicu i to je jedna od stvari koje mi želimo prevenirati. Kao i svaku utakmicu do sad, vrlo su male razlike između momčadi i mi ćemo sigurno sve napraviti da ovaj put ponovimo sve dobro što smo radili do sad, da popravimo neke stvari, ali da prije svega budemo usmjereni na rezultat jer nam je to apsolutni prioritet.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će pomagati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).