U dvoboju sa šest golova Lokomotiva i Varaždin osvojili po bod

Zanimljivim susretom u kišom okupanoj Kranjčevićevoj otvorena je treća dionica SuperSport HNL-a. Lokomotiva i Varaždin su u dvoboju sa šest golova odigrali bez pobjednika, bilo je 3:3 (0:2). Gosti su u dva navrata imali dva gola prednosti, no to im nije bilo dovoljno da dođu do prve ovosezonske pobjede.

Za goste je prvo zabio Mitrovski, a potom se dva puta u strijelce upisao Brodić dok je za domaćina nakon zgoditka Kalaice dva puta poentirao Stojković.

Lokomotiva je tako u tri uvodna susreta na dva osvojena boda. Uz poraz od Gorice remizirali su i s Istrom 1961. Izabranici Marija Kovačevića su prethodno odigrali neriješeno s Goricom i Slaven Belupom, ali su i dva kola u nizu propustili prednost od dva pogotka.

Prvu dobru šansu na utakmici vidjeli smo u 7. minuti kada je Vranjković ubacio s desne strane, a Stojković je pucao glavom sa šest metara te je poslao loptu malo pored stative.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Čavlina je neoprezno dodao loptu Belcaru, no pokušaj veznjaka Varaždina s dvadesetak metara nije bio dobar tako da je golman Lokomotive upisao sigurnu obranu.

Varaždin do vodstva dolazi u 19. minuti nakon novog pogrešnog dodavanja Čavline. Ovaj put je šansu dobio Mitrovski koji je s dvadesetak metara iz prve proslijedio loptu u mrežu. Makedonski veznjak se tako drugo kolo u nizu upisao u strijelce.

Samo minutu kasnije gosti su ponovno u šansi. Šego je probio po lijevoj strani nakon čega je pucao sa sedam metara iskosa, a od bloka Mersinaja lopta se odbija u vanjski dio mreže.

Gosti su vodstvo povećali u 22. minuti. Nakon ubačaja Pilja s lijeve strane Čavlina je loše odbio loptu, a to je iskoristio Brodić koji je iz peterca zabio gol. Za napadača Varaždina to je bio treći gol od početka sezone, u strijelce se upisao u sva tri kola.

Pet minuta kasnije Varaždin je zamalo došao i do trećeg zgoditka. Mitrovski se odlično oslobodio dvojice igrača nakon čega je uposlio Belcara, a on je s desne strane asistirao za Brodića koji s deset metara loptu šalje malo pored stative.

Lokomotiva je zaprijetila u 33. kada je Vranjković opet dobro ubacio s desne strane, a pokušaj Kačavende sa šest metara na gol liniji lovi Zelenika.

Minutu kasnije Kačavenda je ubacio s lijeve strane, a Kanižaj je sa šest metara pucao glavom, no čuvar mreže gostiju paradom prebacuje loptu koja je išla pod samu gredu.

Već u 37. minuti uzvraća Varaždin. Šego se izborio za snažan udarac s 15 metara, a Čavlina je paradom odbio loptu. Tri minute kasnije Pilj je iz kornera pronašao Škaričića, a njegov udarac glavom s pet metara brani golman Lokomotive.

Škaričić je u 52. minuti dugim dodavanjem proigrao Mitrovskog koji na 18 metara dolazi do lopte prije Čavline, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora iskosa pogađa vanjski dio mreže.

Lokomotiva se u igru vraća u 59. minuti kada je Stojković ubacio iz kornera, a Kalaica je s četiri metra leđima proslijedio loptu iza leđa Zelenike.

Odličnu formu na startu sezone Brodić je potvrdio u 65. kada se ponovno upisao u strijelce. Šego je precizno asistirao za svog suigrača, a on je pucao s deset metara, lopta se odbila od bloka Kalaice te je od stative završila iza Čavline. Brodić se tako na vrhu ljestvice strijelaca s četiri postignuta gola izjednačio s Mijom Caktašom.

U 71. minuti Lokomotiva dolazi do gola. Stojković je prihvatio dodavanje Kačavende na rubu šesnaesterca te je preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut Varaždinova gola.

Pajić je u 78. minuti napravio prekršaj na Milićeviću, a sudac Titlić je prvotno pokazao da se radilo o startu van 16 metara, no nakon VAR intervencije je dosudio kazneni udarac. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Stojković te je loptu poslao u jednu, a Zeleniku u drugu stranu.

Samo minutu kasnije Zelenika je prilikom ispucavanja pogodio Bulatovića, no domaći igrači nisu uspjeli bolje iskoristiti tu situaciju.

U 85. minuti je iz slobodnog udarac s dvadesetak metara dobro pucao Postonjski te je zatresao stativu. Bila je to posljednja velika šansa na utakmici.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 18:45 sastaju Slaven Belupo i Rudeš dok u 21:05 počinje sraz Dinama i Gorice.

Standings provided by Sofascore

U prvom susretu 3. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva će od 20 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Varaždinom. Domaćin je u uvodna dva kola upisao remi s Istrom i poraz kod Gorice dok su gosti odigrali neriješeno s Goricom i Slaven Belupom.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Leovca, Goričana i Mudražiju dok su gosti bez Laminea, Drožđeka i Kolarića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Nismo baš krasno krenuli u novu sezonu, bolje bi bilo da smo u bar jednoj utakmici uknjižili tri boda. Dogodilo se u Gorici to što se dogodilo u 91. minuti. Možda bi ukupno gledajući najrealniji bio neriješen rezultat, ali Gorica je nažalost zabila u sudačkoj nadoknadi, a mi nismo. U svakom slučaju čestitke Gorici na toj pobjedi. Varaždin je odigrao dvije utakmice neriješeno. Varaždin je ozbiljna ekipa koja nije imala prevelike rotacijeu sastavu. Biti će nam vrlo težak protivnik. Ovi bodovi su nam jako bitni kako bi vratili samopouzdanje, s prvom pobjedom bi sve sjelo na svoj mjesto.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Sve naše utakmice bile su neizvjesne i zanimljive, a vjerujem da će nam se sad otvoriti. Želimo dominirati, biti opasni u napadu i napraviti sve da pobijedimo Lokomotivu.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a kontrolor suđenja Domagoj Ljubičić (Osijek).