U prijateljskom dvoboju s dva crvena kartona Vatreni nakon preokreta svladali Bugarsku

Nakon remija protiv Slovenije Hrvatska je u drugom susretu na pripremnoj turneji u Dohi bila bolja od Bugarske rezultatom 2:1 (0:0).

U neobičnom dvoboju vidjeli smo čak dva crvena kartona, po jedan za svaku momčad, a prvi su poveli Bugari preko Kirila Despodova dok su pobjedu Vatrenima preokretom u posljednjih dvadesetak minuta donijeli Luka Modrić i Andrej Kramarić.

Prvu priliku na utakmici imali su Vatreni u 7. minuti kada je Barišić ubačajem s lijeve strane pronašao Livaju, no on je na vrhu peterca loše zahvatio loptu tako da je glavom pucao preko gola.

Majer je u 11. minuti asistirao za Barišića koji je snažno pucao s desetak metara iskosa, ali Vutsov je odbio loptu koja je išla u prvi kut.

U 20. minuti udarac iz daljine okušao je Moro, no još jedan put mladi bugarski vratar je dobro reagirao.

Bugari su prvu šansu kreirali u 25. minuti kada je s desetak metara iskosa pucao Minchev, a na razini je bio Ivušić. U toj akciji prilikom pokušaja bloka ozlijedio se Škorić pa je umjesto njega morao ući Pongračić.

Aktivni Barišić je dobro zaprijetio i u 35. minuti, a Vutov je nespretno reagirao, no imao je sreće da se lopta odbije u korner.

Pokušaj Yordanova iz daljine u 41. minuti prošao je malo pokraj stative hrvatskog gola.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena dobar udarac s dvadesetak metara je nakon solo prodora uputio Perišić, ali je lopta otišla pokraj bliže vratnice.

Bugari su uzvratili u 50. minuti preko Despodova, no Ivušić je bio na razini te je zabilježio još jednu obranu.

U 54. minuti udarac Pašalića iz dobre pozicije završava u bloku bugarskih braniča, a minutu kasnije nakon ubačaja Perišića glavom je pucao Majer za sigurni obranu Vutsova.

Odličan pokušaj Oršića u 59. minuti iz slobodnog udarca s oko 30 metara udaljenosti okrznuo je stativu te je završio pored gola.

Hrvatska je u 62. minuti ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ćaleta-Car.

Despodov je snažno pucao u 68. minuti s desetak metara, no u posljednji trenutak Perišić je uspio blokirati njegov udarac.

Bugarska je do vodstva došla odličnom kontrom u 69. minuti kada je Iliev proigrao Despodova, a on se sjurio prema golu Hrvatske te je u situaciji 1 na 1 s Ivušićem poslao loptu u mrežu. Prilikom proslave gola Despodov je skinuo dres te je potom i on zaradio drugi žuti karton tako da se broj igrača na travnjaku izjednačio.

U 71. minuti sa 17 metara pucao je Kovačić, a lopta je prošla malo pokraj suprotne stative.

Hrvatska do izjednačenja dolazi u 74. minuti kada je precizan iz kaznenog udarca bio Modrić koji je netom prije ušao u igru. Prethodno je Malinov u šesnaestercu napravio prekršaj nad Pašalićem.

Vatreni do preokreta dolaze u 80. minuti preko Andreja Kramarića koji se u kaznenom prostoru odlično riješio dvojice čuvara, a onda je s osam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Nakon ubačaja iz kuta u 83. minuti s ruba kaznenog prostora pucao je Perišić, ali ravno u Vutsova. Isti igrač je zaprijetio i u 86. minuti kada je pucao iz slobodnog udarca sa 17 metara iskosa, no lopta je prošla iznad grede.

Veliku priliku za izjednačenje Bugari su imali u 87. minuti. Nakon pogreške Pongračića imali su situaciju 3 na 1, ali naposljetku Iliev nije dobro reagirao te nije uspio pucati prema golu Ivušića.

Hristov je u 90. minuti nakon ubačaja zatresao stativu, no sudac je potom označio da je prilikom skoka napravio prekršaj nad Ivušićem.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Oršić je dobrim ubačajem pronašao Budimira, a njegov udarac glavom brani Vutsov.

Bugarska je uzvratila u 94. minuti preko Yankova koji je u 94. minuti iz dobre pozicije sa 17 metara mlako pucao pored gola.

Posljednja šansa ipak je pripala Vatrenima, kontru je povukao Kovačić te je pokušao uposliti Perišića, no on prilikom udarca nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Sljedeće okupljanje Vatrenih predviđeno je početkom lipnja ove godine kada počinje novo izdanje Lige nacija. Hrvatska će od 3. do 13. lipnja imati okršaje s Austrijom, Danskom te dvostruki s Francuskom.

Prije toga, već ovog petka, na rasporedu je i ždrijeb skupina Svjetskog prvenstva u Kataru u kojem će izabranici Zlatka Dalića biti smješteni u drugu jakosnu skupinu.