Uvjerljiv poraz Osijeka u Turskoj, preokret Rijeke na Farskim otocima

Izvor: uefa.com

U prvim dvobojima trećeg pretkola Konferencijske lige Rijeka je slavila kod B36 Torshavna dok je Osijek uvjerljivo poražen kod Adane Demirspor. Izabranici Sergeja Jakirovića su slavili nakon preokreta rezultatom 1:3 (1:1), a Bijelo-plavi su u Turskoj izgubili rezultatom 5:1 (2:0).

Domaćini su na Farskim otocima poveli golom Agnarssona u 33. minuti, a za ponovni rezultatski egal je s bijele točke poentirao Janković. Finski sudac Al-Emara je prethodno dosudio kazneni udarac iako se činilo da je domaćeg igrača lopta u ruku pogodila van linije 16 metara. Za pobjedu Rijeke su se u 48. i 88. minuti u strijelce upisali Goda i Radeljić, a oba gola su pala nakon ubačaja iz prekida.

Adana je protiv Osijeka povela već u 3. minuti kada je iz daljine pogodio Svensson, a Sari je 13 minuta kasnije povećao vodstvo. U drugom poluvremenu se dva puta u strijelce, u 52. i 66. minuti (11m), upisao bivši napadač Gorice Ndiaye prije, nego je za goste u 73. kazneni udarac, kojeg je izborio Lovrić, iskoristio Gržan. Za konačni rezultat je u 88. nakon asistencije Nianga odlično zabio Erdogan.

Rezultati prvih utakmica trećeg pretkola:

B36 – Rijeka 1:3
Adana Demirspor – Osijek 5:1
Hajduk – PAOK 21h

Uzvratni susreti igraju se za tjedan dana.

Ždrijeb doigravanja je odlučio da će pobjednik sraza B36/Rijeka igrati s Lilleom, bolji iz duela Adana/Osijek sa slabijim od para Europske lige Olympiacos/Genk dok će Hajduk/PAOK odmjeriti snage s Rosenborg/Hearts.