Vojtko u 98. minuti fantastično zabio za bod Gorice u Kranjčevićevoj

Odličnim zgoditkom Vojtka iz slobodnog udarca u 98. minuti Gorica je u sklopu 32. kola SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj osvojila bod protiv Lokomotive. Na koncu je bilo 2:2 (1:0) nakon što su domaći vodili golovima Stojkovića i Tucija dok je prvi zgoditak za goste zabio Kapulica.

U izrazito zanimljivom duelu iskazao se i vratar Lokomotive Nikola Čavlina koji je s nizom odličnih intervencija izluđivao suparniče igrače. Susret je obilježila i teška ozljeda golmana Gorice Ivana Banića koji je u samoj završnici nakon sudara sa suigračem morao kolima hitne pomoći biti odvezen u bolnicu.

Gorica je ovim remijem posljednjem Šibeniku pobjegla na bod prednosti, a treba imati na umu da od Narančastih ima i bolji međusobni omjer.

Prvu veliku šansu na utakmicu Gorica je kreirala u 18. minuti kada je Štiglec ubačajem s lijeve strane pronašao usamljenog Ndockyta koji je pucao iz prve sa sedam metara, no Čavlina je izvrsnim refleksom spriječio zgoditak.

Lokomotiva je uzvratila deset minuta kasnije kada je s lijeve strane ubacio Stojković, a Marić je pucao glavom sa šest metara, no Banić je odlično reagirao te je u korner odbio loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Domaćin je poveo u 42. minuti kada je Cipetić ubacio s desne strane, a udarac Tucija se od bloka Steenvoordena odbija ravno do Stojkovića koji je iz srca šesnaesterca matirao Banića. Mladom veznjaku to je bio treći gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Gorica je blizu izjednačenja bila u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Pršir iz slobodnog udarca ubacio za Steenvordena, a njegov udarac glavom s 15 metara odlično paradom brani Čavlina.

Već u drugoj minuti nastavka Lokomotiva je povećala prednost. Stojković je proigrao Tucija koji se odlučio na snažan udarac s dvadesetak metara, a iako je dirao loptu Banić nije uspio spriječiti da ona uđe u gol. Albanski napadač je tako šesti put u sezoni pronašao put do mreže suaprnika.

Fruk se u 51. minuti odlučio na udarac s dvadesetak metara kojeg Čavlina uspješno brani. Nedugo potom Pršir je presjekao dodavanje Smakaja nakon čega je imao veliku priliku s 15 metara svladati Čavlinu, no vratar Lokomotive je i dalje nesavladiv.

Gorica je u 53. minuti dobila šansu i s bijele točke nakon prekršaja Milićevića na Majstoroviću, no u ključnom trenutku Pršir se pri izvođenju kaznenog udarca poskliznuo tako da je Čavlina zaustavio njegov udarac.

U 53. minuti Marić nakon suradnje s Kačavendom loše puca s desetak metara. Nedugo potom Kačavenda je presjekao dodavanje Bralića nakon čega je u šansu izbacio Stojkovića, ali njegov udarac s desetak metara brani Banić. U nastavku akcije lopta se odbija do Kačavende koji je snažno pucao sa sedam metara te je zatresao gredu.

Čavlina je u akciji i u 55. minuti kada brani snažan udarac Tomečaka s desetak metara iskosa, a nedugo potom je umalo u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Raspopovića, no spasila ga je prečka.

Gorica se u igru vraća u 61. minuti kada je Pršir asistirao za Kapulicu, a on je snažnim udarcem s desetak metara pogodio gornji lijevi kut Čavlinina gola za svoj prvijenac u HNL-u.

Kapulica je dvije minute kasnije proigrao Vujnovića, koji s desetak metara puca malo iznad grede.

U 68. minuti Pršir je iz kornera ubacio na drugu stativu, a udarac Raspopovića atraktivno brani Čavlina.

Matavž je u 79. minuti ukrao loptu ispred De Haasa nakon čega je povratnim dodavanjem uposlio Vujnovića, a njegov prizemni udarac još jednom odličnom intervencijom brani Čavlina.

Gorica prijeti i u 84. kada je Kapulica pucao sa 17 metara za sigurnu obranu golmana domaćih. Isti ishod je bio i nedugo potom nakon što je iz nešto veće udaljenosti pucao Raspopović.

Nakon pogreške Vojtka u 90. minuti Tuci se sjurio prema golu te je lobom pokušao svladati Banića, no pucao je pored stative. Tom prilikom se vratar Gorice sudario sa svojim suigračem te je ostao bez svijesti zbog čega mu se morala ukazati liječnička pomoć.

Gorica do izjednačenja i vrijednog boda dolazi u 98. minuti kada je Vojtko iz slobodnog udarca s dvadesetak metara fantastično pogodio bliže rašlje. Slovački bek je tako na odličan način došao do prvijenca.

Kolo će od 18:10 u Koprivnici zaključiti Slaven Belupo i Rijeka.

U sklopu 32. kola SuperSport HNL-a od 16 sati u Kranjčevićevoj se sastaju Lokomotiva i Gorica. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na istom stadionu završio je pobjedom Lokomotive rezultatom 2:1 dok je u Velikoj Gorici domaćin slavio s 3:2 i 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Boškovića dok su gosti bez Jurića, Fućka i Krizmanića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Gorica je u pozitivnom momentumu, svaka utakmica im je poput kvalifikacijske, i svakako je pred nama težak i neizvjestan susret. U usporedbi sa zadnjom utakmicom u Rijeci, želim od svojih igrača veći žar, htijenje, angažman i zalaganje, ukoliko to prezentiramo na terenu, moći ćemo doći do ishoda koji želimo u Kranjčevićevoj.”

Njegov kolega na klupi Gorice Željko Sopić je dodao: “Lokomotiva po prikazanoj igri, kvaliteti igre i mladosti zaslužuje biti u gornjem domu, boriti se za Europu, što vjerojatno do kraja još i hoće. Mi znamo da je nama svaki bod ‘biti ili ne biti’ i nadam se da ćemo iz Kranjčevićeve otići sa što boljim rezultatom…”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa) i Martin Turčin (Trsteno) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Dario Mrzljak (Draganić) dok je kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Kolan).