Rijeka pobjednički prošla Koprivnicu

U posljednjem susretu 32. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju u Koprivnici upisala pobjedu protiv Slaven Belupa rezultatom 1:3 (0:2). Za 14. slavlje gostiju u sezoni u strijelce su se upisali Ampem, Hodža i Frigan dok je za Farmaceute poentirao iskusni Krstanović.

Izabranici Sergeja Jakirovića su novom proljetnom pobjedom ponovno preuzeli treću poziciju na ljestvici, a u borbi za europska mjesta su današnjem suparniku pobjegli na velikih sedam bodova razlike.

Rijeka je u vodstvo došla već u 36. sekundi utakmice. Nakon dugog dodavanja Smolčića Ampem je iskoristio nesporazum Solde i Sušaka te je došao do lopte nakon čega ju je poslao u mrežu za svoj četvrti zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Bio je to najbrži pogodak u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Djouahra se u 8. minuti u vlastitom kaznenom prostoru nespretno napucao u ruku, no sudac Kolarić nije smatrao da je riječ o kažnjivoj situaciji.

Isti igrač je na suprotnoj strani travnjaka snažno potegao u 12. minuti s dvadesetak metara, a lopta je prohujala iznad prečke.

U 20. minuti je iz skraćenog kornera lukavo pucao Banda, a Sušak je na gol crti loše reagirao što je iskoristio Frigan za povratno dodavanje u peterac kojeg je Hodža pretvorio u prvijenac u HNL-u.

Ampem je u 32. minuti centaršutem s desne strane pronašao Frigana koji s prve stative nije uspio iznenaditi Sušaka.

Martinaga je u 42. minuti odlično iz kornera pronašao Božića, a njegov udarac glavom s deset metara izvrsno paradom brani Labrović. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela snažno je s ruba kaznenog prostora pucao Hoxha, međutim njegov pokušaj je blokirao Frigan.

U 47. minuti Farmaceuti se vraćaju u igru. Bosec je ubačajem s desne strane bio u ulozi asistenta, a Krstanović je snažnim udarcem iz prve s desetak metara došao do svog 123. gola u HNL-u.

Ubačaj Ampema u 50. minuti dolazi do Libera, ali u posljednji trenutak omeo ga je Božić te je otklonio opasnost.

Frigan je u 61. minut kombinirao s Djouahrom nakon čega je s desetak metara pucao iznad gola, a pomoćni sudac je potom označio prethodno zaleđe.

Slaven je zaprijetio u 68. kada je iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara potegao Martinaga, no nedostajalo mu je malo više preciznosti.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Grgić je povratnim dodavanjem u šansu gurnuo Jankovića koji je na 12 metara loše zahvatio loptu koja potom odlazi pokraj okvira gola.

Pitanje pobjednika je riješeno u 79. minuti kada nakon dobre akcije Hodže i Grgića po desnoj strani sigurnim udarcem s vrha peterca do 13. gola u sezoni dolazi Matija Frigan.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Božić je sa 16 metara iz voleja zatresao prečku za posljednje uzbuđenje na utakmici.

Lokomotiva – Hajduk 7.5. 19:20h

U posljednjoj utakmici 32. dionice SuperSport HNL-a snage će od 18:10 na stadionu Ivan Kušek Apaš odmjeriti Slaven Belupo i Rijeka. U njihova sva tri prethodna ovosezonska međusobna sraza bolji su bili Farmaceuti koji su u Koprivnici slavili s 2:1 dok je na Rujevici dva puta bilo 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Marinu, Tepšića i Žuljevića dok su gosti bez Dilavera, Bogojevića i Jurića.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi rekao: “Iza nas je turbulentna utakmica s Osijekom koji smo dobili u sudačkoj nadoknadi, a u Šibeniku smo bili u najmanju ruku grozni. Pokušat ćemo se iz svega toga izdići i odigrati dobru utakmicu protiv Rijeke. Dolazi nam ekipa koja je u najboljoj formi u HNL-u, a mi još uvijek imamo šansu za Europu i pokušat ćemo pronaći način kako da im se suprotstavimo. Moj prijatelj Jakirović je sve to jako dobro posložio, znali smo da će se Rijeka podići u drugom dijelu sezone. Uglavnom, očekuje nas zahtjevna utakmica, trebat ćemo biti dovoljno pametni, na razini s energijom, te taktički odgovorni.”

Strateg Rijeke Sergej Jakirović je izjavio: “Ostalo je pet kola do kraja, igramo protiv momčadi koja gravitira prema trećem, četvrtom mjestu. Igramo protiv teškoga protivnika u kontekstu međusobnih utakmica, Slaven Belupo pobijedio je u sve tri utakmce ove sezone, dvaput su nas pobijedili na Rujevici. Jasno je da ćemo imati ozbiljnog posla, nadam se da ćemo prekinuti tradiciju. Sve što uzmemo u Koprivnici bilo bi dobro za nas, posebice bi bilo da nam se ne približe na ljestvici. Nadam se da je došlo vrijeme da prekinemo tradciju.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Fran Jović i Dario Kolarević iz Zagreba. Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakova), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.