ZAHVALJUJUĆI DROŽĐEKU Varaždin odnio puni plijen s Poljuda

Screenshot: MAX Sport

Pogotkom Domagoja Drožđeka u 67. minuti Varaždin je na Poljudu pred 12.027 gledatelja u 33. kolu SuperSport HNL-a slavio protiv Hajduka. Bio je to čak sedmi ovosozonski poraz Bilih u Splitu u aktualnoj sezoni.

Izabranici Nikole Šafarića su pak upisali devetu pobjedu kojom su skočili na šest mjesto ljestvice s dva boda prednosti ispred Istre 1961. Momčad Jure Ivankovića je pak zabilježila deseti poraz kojim je ostala zacementirana na trećoj poziciji.

Za tjedan dana Hajduk će gostovati u Puli kod Istre 1961 dok će Varaždin na stadionu Varteksa dočekati Rijeku.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 20. minuti kada je Boršić ubacio s lijeve strane, a Drožđek je iz dobre pozicije sa šest metara glavom pucao iznad gola.

Nova šansa za goste je uslijedila u 37. kada je Vukčević preizmenim dodavanjem s desne strane uposlio Postonjskog čiji udarac s prve statve brani Buljan.

U posljednjoj minuti prvog dijela je s dvadesetak metara udarac okušao Mitrovski, no zbog nepreciznosti nije bilo opasnosti po gol Hajduka.

Domaćin je u 50. minuti tražio kazneni udarac nakon duela Sigura i Laminea u šesnaestercu gostiju. Sudac Dadić se prvotno nije oglasio, uslijedilla je sugestija iz VAR sobe i pregled snimke nakon čega je mladi arbitar ostao kod svoje prvotne odluke da nema kaznenog udarca.

Prvu udarac Hajduka u okvir gola suparnika vidjeli smo u 62. minuti kada je s dvadesetak metara snažno pucao Benrahou za sigurnu obranu Silića.

Varaždin do vodstva dolazi u 67. minuti. Poslije loše reakcije Odjidje uslijedio je prodor Boršića nakon kojeg je pronašao Drožđeka, a on se driblingom oslobodio Uremovića te je preciznim udarcem s desetak metara plasirao loptu uz suprotnu stativu za svoj četvrti gol u sezoni.

Debitant Durdov je u 86. minuti dobro ubacio s desne strane, ali udarac glavom Pukštasa sa šest metara odlazi iznad grede. Dovoljno je rećida je to bila najbolja šansa domaćina u čitavoj utakmici.

Vukčević je u 92. minuti uputio snažan udarac s više od trideset metara udaljenosti koji je prohujao pokraj suprotne vratnice.

Kolo će od 19:30 na Rujevici zaključit derbi Rijeke i Dinama.

U sklopu 33. dionice SuperSport HNL-a od 17 sati na Poljudu se sastaju Hajduk i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski međusobni prvenstveni ogled odigran u Splitu pripao je Bilima rezultatom 3:1 dok je u četvrtfinalu kupa ista momčad slavila s 5:0. U Varaždinu je pak bilo 1:2 i 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Lučića, L. Kalinića, Melnjaka, Skoku, Žapera, Brajkovića i Livaju, a gosti su bez Nekića i Vukušića.

Trener Hajduka Jure Ivanković je u najavi istaknuo: “S Varaždinom smo igrali u prvenstvu i Kupu. Igraju otvoreno, dosta dobro iz zadnje linije kontroliraju posjed sa Zelenikom. Naprijed imaju igrače koji mogu stvoriti višak i zabiti gol. Mi ćemo se također postaviti otvoreno, cilj nam je dominirati i usmjeriti utakmicu. Pristup neće biti upitan, igrači su odgovorni, rade maksimalno na treninzima, to mora biti standard, da o tome uopće ne razgovaramo. Vjerujem da u nedjelju neće biti do pristupa, bit ćemo pravi.”

Strateg Varaždina Nikola Šafarić je izjavio: “Očekuje nas teško gostovanje kod Hajduka, ali na krilima utakmice protiv Dinama, gdje smo ostavili dobar dojam, želimo to nadograditi i ponavljati dobre prezentacije. Želimo rasti kao momčad i pokušati napraviti pozitivan rezultat na Poljudu.”

Glavni sudac utakmice je Toni Dadić (Zagreb) kojem će pomagati Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina), Vinko Podrug (Zagreb) i Ante Čulina (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), suce će kontrolirati Ante Vučemilović (Višnjevac) dok će o sigurnosti ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.