Dinamo preokretom slavio na Rujevici i napravio odlučujući korak prema obrani naslova prvaka

Screenshot: MAX Sport

Dinamo je u posljednjoj utakmici 33. kola SuperSport HNL-a pogotkom Arbera Hoxhe u 89. minuti pred rasprodanom Rujevicom nakon preokreta slavio protiv Rijeke rezultatom 1:2 (0:0). Prethodno je domaćin poveo početkom drugog poluvremena preko Marka Pjace koji je realizirao kazneni udarac dok je izjednačnje Modrima majstorskim potezom iz slobodnog udarca donio Bruno Petković.

Tri kola prije kraja sezone Dinamo je na vrhu ljestvice povećao prednost pred današnjim suparnikom na četiri boda razlike. Borba za naslov nastavlja se za tjedan dana kada će Dinamo na Maksmiru odmjeriti snage s Osijekom dok će Rijeka gostovati u Varaždinu.

U prvom poluvremenu Dinamo je preko Baturine u 9. minuti zatresao stativu, no udarcu je prethodilo zaleđe. S druge strane domaćin je imao niz udarac, uglavnom s distance, kojima nije uspio ugroziti gol Nevistića.

Na početku drugog dijela Rijeka je povela. Kazneni udarac je u 49. minuti snažnim udarcem u gornji desni kut u pogodak pretvorio Marko Pjaca koji je tako došao do sedmog gola u sezoni. Prethodno je mađarski sudac Bognar pokazao na bijelu točku nakon što je Pierre u šesnaestercu napravio prekršaj nad Pašalićem.

Gosti su u 55. minuti tražili drugi žuti karton za Selahija nakon što je prekršajem zaustavio prodor Baturine, no sudac Bognar nije dijelio njihov stav pa je zbog prigovora isključio kondicijskog trenera Marina Ivančića.

Rijeka je u 72. minuti bila blizu drugog gola nakon što je Fruk pobjegao obrani gostiju, no snažan šut sa šest metara iskosa brani Nevistić.

Tri minute kasnije Dinamo je izjednačio. Radeljić je napravio prekršaj nad Petkovićem na dvadesetak metara, a napadač gostiju je sam izveo slobodni udarac te je majstorski poslao loptu pod samu gredu za svoj 11. gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 81. minuti iz daljine je pucao Janković, a Nevistić je odbio loptu preko grede. Uslijedio je i ubačaj Pašalića s desne strane nakon čega je glavom pucao Smolčić te je pogodio stativu.

Dinamo je potom uzvratio kontrom nakon koje je Ogiwara zatresao mrežu, no pogodak zbog zaleđa asistenta Baturine nije priznat.

Pitanje pobjednika je riješeno u 89. minuti. Nakon proigravanje Ogiware za udarac s desetak metara se pokraj Mitrovića izborio Hoxha te je zatresao suprotnu malu mrežicu. Bio je to njegov peti pogodak u sezoni.

Nakon nespretne reakcije Mišića u 96. minuti priliku za izjednačenje je imao Janković, ali je s osam metara iskosa šutirao pored bliže stative. U osmoj minuti nadoknade je u posljednjoj šansi na utakmici pucao Pašalić, ali lopta od bloka odlazi malo pokraj vratnice.

Istra 1961 – Hajduk 12.5. 19:30h

Rujevica je od 19:30 poprište najvažnije utakmice u dosadašnjem dijelu sezone u kojoj će u sklopu 33. kola SuperSport HNL-a snage odmjeriti Rijeka i Dinamo. Četiri kola prije kraja sezone Modri na vrhu ljestvice imaju bod prednosti ispred današnjeg suparnika. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Rijeci nije ponudio pobjednika (2:2) dok je u Zagrebu domaćin slavio s 2:1 i 1:0.

Rijeka u današnjem ogledu nema problema sa značajnijim izostancima dok su gosti bez Stojkovića, Kačavende, Moharramija, Perića i Emrelija.

Trener domaćih Željko Sopić je u najavi rekao: “Kad igraju prvi i drugi, to je šlager sezone. Četiri kola prije kraja, računica je jasna. Ja, moji dečki i cijeli klub želimo nakon ove utakmice biti u situaciji da sami odlučujemo o svojoj sudbini. Nema se tu što previše raspravljati, idemo pobijediti Dinamo i to je to.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je dodao: “Mislim da ne treba previše naglašavati kakva nas utakmica očekuje. Bit će to susret dvije dosad najbolje momčadi u prvenstvu, dodatan dašak zanimljivosti daje i činjenica da smo u prošlom kolu preskočili Rijeku i da na tablici imamo bod viška. Želimo odigrati hrabru utakmicu i napravit ćemo sve da osvojimo tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Mađar Tamas Bognar kojem će asistirati sunarodnjaci Balazs Buzas, Peter Kobor i Bence Csonka dok su za VAR zaduženi Istvan Vad i Istvan Albert. Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.