Žaper u sudačkoj nadoknadi zabio za bod Osijeka na Rujevici

Rijeka i Osijek su  u sklopu 27. kola SuperSport HNL-a pred 5.864 gledatelja na Rujevici odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0). Domaćini su vodili od 31. minuti kada je Matija Frigan realizirao kazneni udarac nakon što je u šesnaestercu lopta u ruku pogodila Mihaela Žapera, a bod Bijelo-plavima u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donosi upravo kapetan Žaper koji je glavom proslijedio loptu u mrežu nakon ubačaja Jurčevića.

Usprkos osvojenom bodu Bijelo-plavi su ipak nastavili svoj negativni niz pa za pobjedu ne znaju već osam prvenstvenih kola u kojima su zabilježili po četiri remija i poraza. Ipak mogu biti zadovoljni obzirom da su na prvenstvenoj ljestvici zadržali tri boda prednosti ispred današnjeg suparnika.

Gosti danas nisu imali pomoć Čeberka koji se nije osjetio spremnim za igru nakon što klub nije prihvatio ponudu za njegov transfer koja je došla iz MLS-a.

Rijeka je susret otvorila dobrom prilikom u 3. minuti kada je Hodža nakon solo prodora idealnim povratnim dodavanjem s desne strane uposlio Marina, a njegov udarac sa sedam metara je liznuo gredu i završio iznad gola.

Pokušaj Caktaša s 15-ak metara iskosa u 8. minuti lako brani Labrović, a odabir udarca umjesto dodavanja izazvao je ljutnju kod dobro pozicioniranih Miereza i Lovrića.

Dvije minute kasnije Lovrić je iskoristio lošu reakciju Galešića nakon čega je pobjegao po lijevoj strani, no njegovo povratno dodavanje nije dobro iskoristio Jugović.

Na isteku 20. minute Lovrić je idealno uposlio Caktaša, no njegov prizemni udarac s desetak metara nogom brani golman domaćih.

Nakon prodora Frigana u 29. minuti njegov ubačaj je rukom blokirao Žaper te je sudac strukan pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Frigan te je snažnim udarcem po sredini gola došao do devet ovosezonskog prvenstvenog pogotka.

Već u 32. minuti u šansi je bio Marin koji se pored dva suparnička igrača izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, a Malenica je upisao sigurnu obranu.

Šest minuta kasnije Frigan je uposlio Selahija, ali u posljednji trenutak njegov udarac sa šest metara iskosa uspijeva blokirati Barišić.

U 40. minuti je s dvadesetak metara pucao Fiolić, koji je nedugo prije zamijenio ozlijeđenog Gržana, a Labrović bilježi još jednu sigurnu intervenciju.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Frigan je dubinskim proigravanjem pronašao Marina koji je prebacio istrčalog Malenicu, ali nije pogodio okvir gola.

Sudačka nadoknada je ponudila šansu za Fiolića nakon što je Omerovićev pokušaj bio blokiran, no njegov udarac ili ubačaj sa sedam metara iskosa odlazi kroz peterac bez da je Caktaš na njega stigao reagirati.

Lovrić je u 52. minuti odlično ubacio s lijeve strane, a sa šest metara je glavom pucao Fiolić, no njegov pokušaj je fantastično petom s gol linije izbio Galešić.

Domaćini su u 58. minuti odigrali uigranu kombinaciju iz kornera nakon koje je s 12 metara pucao Vukčević, a lopta je završila u bloku. U nastavku pokreta crnogorski bek je nagazio Caktaša, a sudac Strukan je tako naknadno zaustavio igru kako bi se ofenzivcu gostiju ukazala pomoć.

Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara je u 66. minuti pucao Lovrić te je loptu poslao pokraj stative.

Do novog gola Frigan je mogao doći u 74. minuti kada je na asistenciju Bandea iz odlične pozicije s 11 metara pucao pored stative.

Mrežu Rijeke je u 87. minuti fenomenalnom refleksnom reakcijom spasio Labrović koji je obranio udarac Miereza nakon ubačaja s lijeve strane.

Osijek do gola vrijednog boda ipak dolazi u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Jurčević iz slobodnog udarca pronašao Žapera koji je glavom sa šest metara poslao loptu u donji lijevi kut Rijekina gola.

Kolo će od 18 sati u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Varaždin.

Rijeka će u sklopu 27. kola SuperSport HNL-a od 15 sati na Rujevici biti domaćin Osijeku. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Rijeci priopao je Bijelo-plavima koji su slavili s uvjerljivih 0:3 dok je u Gradskom vrtu bilo 1:1.

Domaćini u današnjem ogledu nemaju problema s izostancima dok gosti ne mogu računati na Leovca i Brleka.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi izjavio: “Čeka nas Osijek koji ima tri boda više od nas, ali je u nešto lošijoj seriji. Sad su imali dva tjedna za pripremu. Očekujemo nešto drugačiji Osijek, nastojali smo ih što bolje skautirati. Kao i uvijek, istaknut ćemo vrline protivnika, ali najbitnije je kako ćemo se mi prezentirati. Nadam se da ćemo uspjeti uknjižiti tri boda. Čekaju nas sad tri utakmice koje će pokazati da li s pravom računamo na treće ili četvrto mjesto.”

Strateg Osijeka Borimir Perković je rekao: “Optimizam temeljim na osnovu toga što nakon mjesec dana mogu sa sigurnošću reći da imam dobru grupu igrača. Tu mislim da znaju slušati, da imaju volju i želju raditi, trenirati i napredovati. Svi koji gledaju i komentiraju nogomet govore kako smo dugo bez pobjede, da ne zabijamo golove, to su činjenice, ali vidim da igrače to smeta u smislu da imaju volju i želju to promijeniti i nadam se da će se to dogoditi već u sljedećoj utakmici.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Mlaka), kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb) dok je časnik za sigurnost Vlado Dominić.