Zelenika sačuvao remi Varaždina kod Lokomotive

U posljednjoj utakmici 27. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva i Varaždin su u Kranjčevićevoj odigrali 1:1 (1:0). Domaćin je poveo već u 5. minuti preko Silvija Goričana, a bod gostima u 51. minuti donosi David Puclin.

Izabranici Silvija Čabraje su većim dijelom dvoboja pružili bolju igru, no do tri boda nisu uspjeli doći zahvaljujući i vrataru Varaždina Oliveru Zelenici koji je u nekoliko navrata odličnim reakcijama sačuvao svoju mrežu.

Lokomotiva je tako došla do svog sedmog, a Varaždin do šestog neriješenog ishoda u sezoni kojim su ostali na osmom odnosno četvrtom mjestu. Borba za europske pozicije i dalje je jako neizvjesna obzirom da se Osijek, Varaždin, Slaven Belupo, Rijeka, Istra 1961 i Lokomotiva nalaze unutar pet bodova razlike.

Domaćini su već u 5. minuti došli u vodstvo. Kačavenda je povukao kontru po desnoj strani nakon čega je odlično ubacio za Goričana, a on je iz prve s desetak metara pogodio suprotni kut Varaždinova gola. Bio je to njegov peti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Četiri minute kasnije Goričan je s lijeve strane ubacio oštru loptu u peterac, a Aliyu nije uspio skrenuti loptu prema vratima Zelenike.

Domaćini su blizu novog zgoditka bili u 13. minuti kada je u ulozi asistenta bio Marić, a Stojković je s 15 metara prizemnim udarcem zatresao stativu. U istoj minuti je s ruba kaznenog prostora iskosa zapucao i Kačavenda, a lopta je prohujala pokraj suprotne stative.

U 17. minuti je sa 17 metara u donji lijevi kut pucao Stojković, a Zelenika je upisao sigurnu obranu.

Aktivnost je u 35. minuti pokazao i Varaždin nakon što je Drožđek uputio udarac s ruba kaznenog prostora iskosa s kojim Čavlina nije imao većih problema.

Dvije minute kasnije Cipetić je asistirao za Kačavendu, no njegov udarac sa šest metara iskosa nogom brani čuvar mreže gostiju. Stojković je u 39. minuti iz skraćenog kornera pokušao iznenaditi Zeleniku, a lopta je prošla iznad prečke.

Šego je u 49. minuti pao u kaznenom prostoru nakon duela s Kalaicom, no sudac Kolarić je samo odmahnuo rukom, a pomoćni sudac je označio zaleđe.

Varaždin do izjednačenja dolazi u 51. minuti. Teklić je ubacio s desne strane, a lopte se potom od Cipetića odbija na nogu Puclina koji je poslao loptu iza leđa Čavline za svoj prvijenac u dresu gostiju.

Domaćini su u akciji u 55. minuti kada je Cipetić ostavio loptu za Marića, a njegov snažan udarac koji je išao pod gredu odbija Zelenika. Nakon ubačaja iz kuta igrači Lokomotive su sugerirali igranje rukom Elezija, ali Kolarić je još jednom ostao tih.

Blizu pogotka domaćin je bio u 67. minuti kada je nedugo poslije ulaska u igru nakon ubačaja Milićevića s lijeve strane udarcem glavom gredu zatresao Tuci. Tri minute kasnije sa 17 metara je pucao Stojković za novu obranu vratara Varaždina.

U 75. minuti Milićević je još jednom odlično pronašao Tucija, a njegov udarac glavom sa četiri metra odlično zaustavlja Zelenika.

Nakon pogreške Pivarića dvije minute kasnije Šego je uposlio Mitrovskog, a njegov snažan udarac s desetak metara završava u bloku.

Golman Varaždina je odličnu formu pokazao i u 80. minuti kada je Kačavenda proigrao Stojkovića, no njegov pokušaj sa šest metara iskosa nije pronašao put do mreže.

U 86. minuti se sa šest metara za udarac izborio i Kulenović, ali Zelenika je spreman i na njegov pokušaj.

Šego je u prvoj minuti nadoknade ostavio loptu za Mitrovskog, a njegov prizemni udarac sa 17 metara odlazi pokraj stative. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Rijeka – Šibenik 8.4. 19:10h

Dvadeset sedmo kolo SuperSport HNL-a će od 18 sati u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Zagrebu završio je slavljem gostiju rezultatom 1:2 dok u Varaždinu nije bilo golova.

Domaćin je za današnji susret bez Santinija, Bubanje dok su gosti bez Kolarića, Vugrineca, Postonjskog i Perića.

Kapetan Lokomotive Josip Pivarić je u najavi rekao: “Stanje na tablici i zgusnute ekipe u razmaku jednog boda je jako dobro za naše prvenstvo, to samo potvrđuje koliko je naša liga kompetetivna i koliko je napredovala. Stvarno je uzbudljivo i zanimljivo svako kolo vidjeti poredak, jer doslovno u dva tjedna možeš doći s osmog mjesta na četvrtu ili treću poziciju. To je nešto što daje posebnu draž ovom prvenstvu. Nadam se da ćemo mi biti ti koji će na kraju sezone osigurati poziciju koja vodi u Europu. Varaždin je ove sezone jako dobar i jako su opasni. Imaju jednu od najboljih tranzicija prema naprijed u ligi. Igraju otvoren nogomet i zbog toga očekujem u Kranjčevičevoj jednu otvorenu, zanimljivu i dobru utakmicu iz koje ćemo, nadam se, mi izaći kao pobjednici.”

Trener Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Lokomotiva je jako dobra momčad, godinama igraju dobar nogomet. U proljetnom dijelu prvenstva posebno su opasni i neke utakmice u proljetnom dijelu su odigrali najbolje. Znamo da imaju kvalitetu, svoj stil igranja, a dvije dosadašnje utakmice pokazale su da su naša međusobna nadmetanja jako zanimljiva. Iako je posljednja utakmica završila bez golova bilo je puno prilika s obje strane. I sada očekujem otvorenu utakmicu od prve minute. Obje momčadi imaju svoje prednosti i mane, a vjerujem da ćemo pokušati iskoristiti svoje prednosti, a mane uspjeti sakriti. Kod Lokomotive opasnost prijeti od svakog njihovog igrača, središnja linija im je dobra, igraju otvoreni, ofenzivni nogomet i vjerujem da ćemo se znati obraniti, ali i iskoristiti njihov visoki pritisak. Očekujem dobru, čvrstu utakmicu i dat ćemo sve od sebe da ostanemo neporaženi.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su u VAR sobi Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Vladisavci). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a kontrolor sušenja Alojzije Šupraha (Kolana).

Treneri su na travnjak od prve minute, kako donosi Germanijak, odlučili poslati sljedeće igrače:

Lokomotiva: Čavlina – Cipetić, Kalaica, Mersinaj, Milićević – Marić, Krivak – Kačavenda, Stojkovič, Goričan – Aliyu.

Varaždin: Zelenika – Pellumbi, Jelenić, Ba – Stanić, Puclin, Elezi, Drožđek – Teklić, Šego – Brodić