Beljo i Kalinić pogađali za remi Istre i Hajduka (VIDEO)

U posljednjem susretu 26. kola HT Prve lige Istra 1961 i Hajduk su pred 3.981 gledatelja na stadionu Aldo Drosina u Puli odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:1). Goste je u vodstvo povratničkim pogotkom nakon skoro 13 godina doveo Nikola Kalinić, a za bod Zeleno-žutih je nakon velike pogreške Nikole Katića pogodio Dion Drena Beljo.

Izabranici Valdasa Dambrauskasa su tako drugu prvenstvenu utakmicu u nizu ostali bez pobjede pa im vodeći Dinamo i Osijek sada bježe pet, a Rijeka četiri boda.

Sahiti je u 5. minuti zaprijetio iz poluvoleja s desetak metara iskosa, a Lučić je uspio boksati loptu u korner. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka sa 17 metara je pucao Bande, no lopta je otišla malo iznad prečke.

Lučić je u 21. minuti lošim dodavanjem pružio priliku Biuku, ali njegov pokušaj glavom završava ravno u rukama vratara Istre.

U 24. minuti zaprijetili su i Zeleno-žuti kada je Mišković ubačajem s lijeve strane na prvoj stativi pronašao Belju, a njegov udarac glavom odlazi pokraj gola.

Hajduk u vodstvo dolazi u 30. minuti kada je Ferro uputio jedno dugačko dodavanje pred gol Istre, a Kalinić se pored Galilee izborio za loptu te je s ruba kaznenog prostora uz pomoć stative matirao Lučića. Bio je to njegov povratnički pogodak u dresu Bilih odnosno prvi nakon 12 godina, devet mjeseci i 17 dana.

Mahmoud je u 38. minuti snažno pucao sa 17 metara, ali lopta je završila u bloku Katića. Domaćini su tom prilikom tražili kazneni udarac, ali VAR je utvrdio da sudac Pejin nema potrebu pogledati snimku situacije.

Na početkom drugog poluvremena, u 48. minuti, udarac je s dvadesetak metara okušao Sahiti, a Lučić je s lakoćom upisao obranu.

Tri minute kasnije Kalinić je loše reagirao na jedan udarac iz daljine, no napad Istre više od kornera nije uspio izboriti. U 53. minuti s desetak metara je snažno pucao i Mišković, ali ravno u vratara Kalinića.

Zeleno-žuti do izjednačenja ipak dolaze u 54. minuti i to nakon velike pogreške Katića kojem je loptu ukrao Mišković, a potom je nesebično uposlio Belju koji je s pet metara proslijedio loptu u gol Hajduka. Za mladog napadača bio je to deseti prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Već u 56. minuti za Hajduka zabija Biuk. On je u petercu dočekao asistenciju Sahitija te je poslao loptu pored Lučića. Međutim aktivirao se VAR koji je pozvao suca Pejina na pregleda video snimke te je nakon dugotrajne provjere ustanovljeno da je u napadu kod zgoditka Kalinić napravio prekršaj nad Perkovićem tako da pogodak nije priznat.

Dobru akciju Istre u 75. minuti prekinuo je Katić izbacivši loptu u korner nakon oštrog ubačaja u peterac kojeg je uputio Bande. Minutu kasnije ubačaj na drugu stativu je uputio Perković, a Mlakar je ispred napadača domaćih uspio izbaciti loptu u novi udarac iz kuta.

U 79. minuti nakon ubačaja Fossati s desetak metara je glavom pucao Mlakar, no loše je zahvatio loptu te nije pogodio okvir gola Istre.

Tri minute kasnije Livaja je dijagonalnim ubačajem u priliku izbacio Mlakara, a njegov udarac sa šest metara iskosa poviš gola prebacuje Lučić. Nakon ubačaja iz kuta lopta u kaznenom prostoru u ruku pogađa Miškovića, a sudac Pejin i VAR soba su smatrali da se nije radilo o kažnjivoj situaciji.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Livaja je u odličnu šansu gurnuo Ljubičića, a on je s desetak metara jako loše pucao te je poslao loptu pored gola.

Posljednju priliku je u 97. minuti imao Mlakar koji je pucao s desetak metara iskosa, a vratar Lučić je uz male poteškoće ipak uspio uhvatiti loptu.

Osijek – Gorica 13.3. 17:05h

U posljednjem srazu 26. dionice HT Prve lige od 17:05 na Aldo Drosini počinje susret Istre 1961 i Hajduka. Za goste će to ujedno biti jubilarna 1000. utakmica u Prvoj HNL. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna sraza bolji su bili Bili koji su u Puli slavili s 1:3, a na Poljudu s 4:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Pereru, a Matić, Rafa Navarro i Blagojević imaju problema s povredama. Gosti pak iz istog razloga na raspolaganju nemaju Simića, Grgića i Eduoka.

Trener Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je u najavi sraza izjavio: “Sutra nam dolazi jedna od najboljih ekipa lige i uzbuđeni smo igrati pred većim brojem ljudi. Probat ćemo se postaviti agresivnije i nadamo se da ćemo iz susreta izvući i nešto korisno na našu ekipu.”

Strateg Hajduka Valdas Dambrauskas je dodao: “Nekad je dobro kada je manji razmak među utakmicama. Vjerujem da ćemo biti spremni, profesionalci smo. Imamo proces regeneracije, a imamo i široki kadar igrača.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin (Donji Miholjac) kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dino Knez (Osijek) i Ante Čuljak (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Žarko Čanađija (Bjelovar), suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb), a za sigurnost će ispred HNS-a biti zadužen Marko Svilić.