Bez golova u srazu Gorice i Slaven Belupa

Gorica nije uspjela u potpunosti iskoristiti jučerašnji poraz Šibenika da se na dnu ljestvice značajnije odvoji od Narančastih. Izabranici Željka Sopića su u sklopu 33. kola SuperSport HNL-a na domaćem terenu odigrali bez pogodaka protiv Slaven Belupa. Bio je to dvoboj u kojem smo vidjeli malo kreiranih šansi od strane obje momčadi.

Na taj način Gorica je upisala treći uzastopni i 11. ukupni remi u sezoni kojim su Šibeniku, tri kola prije kraja sezone, uz bolji međusobni omjer pobjegli na dva boda prednosti.

Farmaceuti su pak treći susret u nizu ostali bez pobjede, ali su s 41 osvojenim bodom, kojim zauzimaju sedmu poziciju na ljestvici, još uvijek u igri za mjesta koja vode u kvalifikacije Konferencijske lige.

Pršir je u 7. minuti dobro ubacio iz kornera, lopta je prošla kroz peterac gostiju bez da je itko od njegovih suigrača stigao reagirati, a na koncu je opasnost otklonio Hoxha. Tomečak je u 14. minuti pokušao proigrati Fućka, a Božić je odličnim uklizavanjem došao do lopte.

U 16. minuti je s dvadesetak metara dobro pucao Fruk, a Čović je paradom preko gola prebacio loptu.

Mitrović je u 28. minuti izborio prekršaj Solde na 17 metara, ali iz slobodnog udarca Fruk je šutirao visoko preko gola.

U 38. minuti Pršir je ubačajem iz kuta pronašao Raspopovića, no njegov udarac glavom sa sedam metara odlazi iznad grede.

Sudačka nadoknada prvog dijela ponudila je odličan centaršut vanjskom Fućka kojim je idealno asistirao za Fruka, a on je s deset metara u padu pucao glavom, ali ravno u Čovića.

Nakon sat vremena igre Krstanović se izborio za prizemni udarac sa 17 metara kojeg Radošević sigurno brani.

Domaćini su u 79. minuti tražili kazneni udarac nakon duela Boseca i Vujnovića, no sudac Bel nije se oglasio. Bilo je upitno je li do kontakta došlo unutar ili van linije šesnaesterca, a na koncu VAR soba nije pozvala glavnog suca na pregled video snimke.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade vidjeli smo posljednju šansu na utakmici. Nakon odbijanca je sa 16 metara snažno pucao Mihalić, ali vratar Gorice je krajnjim naporom odbio loptu koja je išla pod samu gredu.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada na Rujevici počinje regionalni obračun Rijeke i Istre 1961.

U prvom susretu subotnjeg programa 33. dionice SuperSport HNL-a Gorica će od 17 sati dočekati Slaven Belupo. Nakon jučerašnjeg posrtanja Šibenika domaćin ima priliku napraviti razliku na dnu ljestvice dok gosti traže bodove kojima bi održali nade da mogu izboriti plasman u kvalifikacije Konferencijske lige.

Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Velikoj Gorici završio je 1:1 dok smo u Koprivnici vidjeli slavlje Farmaceuta 2:1 i još jedan remi 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Banića, Mrzljaka i Jurića dok su gosti bez Tepšića, Marine i Žuljevića.

Trener Gorice Željko Sopić je uoči dvoboja poručio: “Uvijek se tijekom sezone dogode usponi i padovi, ali izuzetno cijenim rad trenera Zekića i to što je napravio sa Slaven Belupom. Naravno da će utakmica biti jako zahtjevna, po mom mišljenju i jedna od najvažnijih s obzirom da je visoki datum u sezoni. Trebamo skupiti glave, držati se taktičke discipline i napraviti sve da tri boda ostanu u Gorici i time zadržimo mogućnost da u posljednja tri kola sami odlučujemo o svojoj sudbini.”

Njegov kolega na klupi Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Gorica djeluje kao ozbiljna momčad, kompaktni su, igraju vrlo jednostavno, disciplinirano, s jasnom idejom prema natrag i prema naprijed, i to im jako dobro ide u zadnje vrijeme. U posljednjih pet utakmica primili su samo dva gola protiv Lokomotive, stvaraju velik broj šansi, s velikim brojem igrača dolaze u završnicu, tako da zaista sve pohvale.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja) i Ante Čulina (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Dario Kolarević (Zagreb). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka).