Blijeda Olimpija prepustila lidersku poziciju Mariboru

Remijem u Velenju ljubljanska Olimpija je skliznula s prvog mjesta Prve lige Telekom Slovenije. Čelnu poziciju preuzeo je Maribor, koji je minimalno svladao Goricu.

U prvom poluvremenu susreta na Gradskom stadionu u Velenju Olimpija je imala veći posjed lopte, no Leon Benko i Etien Velikonja nikako nisu mogli doći do prave prilike za pogodak. U redovima gostiju najaktivniji je bio Rok Kronaveter, dok su bili za vrata Olimpije u kontrama najopasniji John Mary i trenutačno prvi golgeter slovenskog prvenstva Dominik Glavina. Nastavak je donio nekoliko opasnih pokušaja Velikonje i Mihe Zajca, no mreže su ostale netaknute. Trener Zmajčeka Luka Elsner, koji očito još nije uspio posložiti igru zeleno – bijelih po svojim željama, konstatirao je, da je ovaj remi jednak porazu, a nezadovoljan je bio u VIP loži i predsjednik Olimpije Milan Mandarić.

Već u subotu navečer zahuktali Maribor je u svom Ljudskom vrtu ugostio Goricu i teškom mukom došao do tri boda. Vijoličasti su tijekom cijelog susreta diktirali tempo, no obrana Gorice je bila na nivou. Do pobjedonosnog pogotka ipak su došli početkom drugog djela, kada je poslije kornera do lopte došao Marko Šuler, a nakon njegovog udarca lopta je okrznula gostujućeg napadača Mirana Burgića i završila u mreži Gorice.

Dok je Celje bez poteškoća slavilo na gostovanju kod Radomlja, Igor Pamić na klupi Luke Koper još uvijek čeka na prvu pobjedu. Nakon remija u Celju Pamićeva momčad je na Bonifiki dočekala Domžale i rano došla do vodstva. U nastavku utakmice konkretniji su bili gosti, koji su vješto koristili prekide i došli do pobjede. “Još uvijek moramo puno raditi. Na sreću ima još dosta vremena, jer je prvenstvo u ranoj fazi. Ova momčad još nema naviku pobjeđivati. Napravit ću sve, da opravdam očekivanja vodstva kluba i dovedem Koper do mjesta u europskim natjecanjima,” kazao je nakon poraza Pamić.

Iznimno zanimljiv susret odigrali su Krško i Aluminij, koji su nakon prave drame podijelili bodove. U 93. minuti domaćine je do vodstva 2:1 doveo Filip Dangubić, no to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je dvije minute kasnije Josip Zeba iskoristio kaos u obrani Krškog i zabio za konačnih 2:2.

Prva liga Telekom Slovenije, 14. kolo: Rudar – Olimpija 0:0, Maribor – Gorica 1:0 (0:0), Kalcer Radomlje – Celje 0:3 (0:1), Luka Koper – Domžale 1:3 (1:2), Krško – Aluminij 2:2 (0:1). Ljestvica: Maribor 30, Olimpija 29, Domžale 26, Celje 23, Gorica 21, Luka Koper 18, Rudar 16, Krško 14, Aluminij 13, Kalcer Radomlje 4.