Blummel prvijencem u 91. minuti srušio Lokomotivu

Pogotkom novopridošlog Svena Blummela u 91. minuti Gorica je na domaćem terenu u sklopu 2. kola SuperSport HNL-a bila bolja od Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0).

Domaćin je tako nakon remija s Varaždinom upisao prvu pobjedu u novoj sezonu dok je momčad koju vodi Silvijo Čabraja zabilježila prvi poraz nakon neriješenog ishoda s Istrom 1961.

Za tjedan dana izabranike Željka Sopića očekuje gostovanje kod Dinama dok će Lokomotiva na domaćem terenu dočekati Varaždin.

Nakon što je Mersinaj u 8. minuti u obećavajućoj situaciji zaustavio prodor Ilečića odigrana je kontru gostiju u kojoj je Bubanja proigrao Šotičeka, no on s desetak metara iskosa pogađa vanjski dio mreže.

U 23. minuti Stojković je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na peterac, ali lopta je bila malo previsoka za Bubanju.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka nakon ubačaja iz kuta dobro je s prve stative glavom pucao Krizmanić, a Čavlina se iskazao obranom.

Novi pokušaj domaćina uslijedio je u 35. minuti kada je iz okreta s dvadesetak metara snažno šutirao Mitrović za novu dobru reakciju vratara Lokomotive.

Trener Lokomotive je u 42. minuti bio prisiljen napraviti prvu zamjenu. Umjesto ozlijeđenog Goričana priliku je dobio Kačavenda.

Šotiček je u 58. minuti u šesnaestercu proigrao Marića, no njemu je u posljednji trenutak loptu oduzeo Pršir.

Gorica je uzvratila u 62. kada je Marić dodao za Ndockyta koji se pored Kalaice izborio za udarac s desetak metara, no od bloka stopera Lokomotive lopta odlazi malo pokraj bliže stative te pogađa vanjski dio mreže. Ndockyt je u akciji i sedam minuta kasnije kada je s dvadesetak metara loše pucao tako da nije bilo opasnosti po gol gostiju.

Novu uzbudljivu situaciju čekali smo do 90. minute kada Kapulica nije uspio iskoristiti lošiju intervenciju Čavline koji je na koncu ipak uhvatio loptu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Gorica je došla do gola vrijednog tri boda. Pršir je snažno pucao s dvadesetak metara, a Čavlina je odbio loptu na koju je natrčao Blummel te je sa sedam metara zatresao mrežu za svoj prvijenac u dresu domaćih.

Kolo se nastavlja od 21 sat kada na Aldo Drosini u Puli počinje utakmica Istre 1961 i Dinama.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 2. dionice SuperSport HNL-a Gorica će od 18:45 odmjeriti snage s Lokomotivom. Obje momčadi su u uvodnom kolu upisale remi, Gorica protiv Varaždina, a Lokomotiva u duelu s Istrom 1961.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Nezirovića, da gosti su bez Krivaka, Mudražije, Tucija i Bulatovića.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Lokomotiva nije imala nekih velikih promjena, stigla su 2-3 nova igrača, na žalost Mudražija se malo teže ozlijedio i želim mu što brži oporavak. Stigao je i Leovac, Kačavenda i Stojković su i dalje tamo i računam da će igrati i protiv nas. Prednost Lokomotive je što su dugo zajedno, prošli su i cijele pripreme, ali mi igramo na svom terenu i tražim ćemo tri boda i pozitivan rezultat.”

Njegov kolega Silvijo Čabraja je dodao: “Tradicionalno nam je to teško gostovanje i uvijek nezgodan protivnik. Gorica je jako dobro izgledala u prvih 45 minuta protiv Varaždina i možda je mogla utakmicu odvesti na dva, tri gola razlike. Drugo poluvrijeme su pali, a Varaždin se malo podigao. Očekujem tešku i zahtjevnu utakmicu.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Alen Jakšić (Split). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.