Dinamo s lakoćom slavio na Aldo Drosini

Dinamo je pred 5.322 gledatelja na Aldo Drosini u Puli u sklopu 2. kola SuperSport HNL-a bio bolji od Istre 1961 rezultatom 0:3 (0:1). Plavi su do slavlja došli golovima Luke Ivanušeca, Mahira Emrelija i Roberta Ljubičića.

Izabranici Igora Bišćana su tako došli do prvih bodova u 33. sezoni obzirom da su u prvom kolu poraženi od Hajduka dok su Zeleno-žuti zabilježili prvi poraz nakon remija kod Lokomotive u uvodnom kolu.

Dinamo sad očekuje europska obveza u Kazahstanu gdje će odmjeriti snage s Astanom, a potom će u HNL-u dočekati Goricu. Momčad koju vodi Mislav Kargolan pak za tjedan dana igra regionalni derbi s Rijekom na Rujevici.

Dinamo je u vodstvu već od 6. minute. Ljubičić je ubacio za Emrelija koji je odložio loptu za Ivanušeca, a hrvatski reprezentativac je udarcem sa 17 metara pogodio rašlje Istrina gola te je tako potvrdio svoju odličnu formu nakon što je tijekom tjedna tri puta zatresao mrežu Astane. VAR je provjeravao je li asistent Emreli bio u zaleđu, a nakon višeminutne intervencije gol je priznat.

Nakon ubačaja Baturine iz kornera u 13. minuti glavom je sa šest metara pucao Šutalo, no nije bio precizan. U 20. minuti iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara zaprijetio je Mlinar, ali pucao je previsoko tako da nije bilo posla za Livakovića.

Dinamo je opasno zaprijetio u 31. minuti kada je s desetak metara iskosa prizemni udarac uputio Emreli, a Majkić je dobrom reakcijom obranio njegov pokušaj.

Kaneko je u 38. minuti tražio kazneni udarac za Plave nakon duela s Bjorkanderom, no sudac Strukan i njegovi pomoćnici nisu se oglasili.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Vuk je proigrao Ercega koji je pucao sa sedam metara iskosa, ali Livaković je bio spreman. U nastavku akcije Mlinar nije uspio najbolje reagirati na odbijenu loptu.

Već u prvoj minuti nastavka Nebyla je nakon proigravanja Douglasa s lijeve strane oštro ubacio u peterac, a Šutalo je spremno otklonio opasnost.

Dinamo je uzvratio u 55. kada je Ristovski ubacio s desne strane, a Baturina je u skoku nadvisio Hujbera te je s vrha peterca loptu glavom poslao malo iznad grede.

Dvije minute kasnije Plavi su povećali prednost. Bljesnula je kontra u kojoj je Ivanušec bio u ulozi asistenta, a u strijelce se ovaj put upisao Emreli koji je s desetak metara iskosa poslao loptu pored Majkića.

U 63. minuti Erceg je ubačajem s lijeve strane pronašao Douglasa čiji udarac glavom s desetak metara brani Livaković.

Treći pogodak u mreži Zeleno-žutih vidjeli smo u 69. minuti kada se Baturina oslobodio Douglasa nakon čega je povratnim dodavanjem pronašao Ljubičića, a njegov prizemni udarac s desetak metara pogađa donji desni kut Majkićeva gola.

U 77. minuti Ćalušić je na rubu šesnaesterca nespretno nagazio Špikića, no sudac Strukan i VAR soba iznenađujuće se nisu oglasili.

Posljednji dio utakmice protekao je bez novih uzbuđenja tek u 90. bilježimo pokušaj Petkovića iz slobodnog udarca s 18 metara koji odlazi iznad prečke.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 18:45 sastaju Rudeš i Osijek dok u 21:05 na rasprodanom Poljudu počinje Jadranski derbi Hajduka i Rijeke.

U sklopu 2. kola SuperSport HNL-a od 21 sat na stadionu Aldo Drosina u Puli se sastaju Istra 1961 i Dinamo. Zeleno-žuti su u prvom kolu remizirali kod Lokomotive dok je Dinamo u velikom derbiju na Maksimiru poražen od Hajduka.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kadušića i Marešića dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Istre Mislav Karoglan je u najavi rekao: “Prva domaća utakmica ove sezone kojoj se radujemo, s nestrpljenjem očekujemo ovaj izazov. Dobro smo trenirali, imamo dobru atmosferu i vjerujem da ćemo se predstaviti u dobrom svjetlu. Dinamo očekujem u najjačem sastavu, vidim da su u respektabilnoj formi i ne vjerujem da oni imaju što kalkulirati, radi se o “must win” za njih. Mislim da mi imamo dobru ekipu, sad smo ekipirali i zadnju liniju. Ono što mi je bitno da sutra znamo kroz sve faze igrati, da imamo jasan cilj i imat ćemo da, i da budemo spremni.”

Njegov kolega Igor Bišćan je izjavio: “Vjerojatno će suparnik biti tvrd i organiziran, posebno u situacijama kad će se braniti kako to obično i biva u utakmicama HNL-a. Neće biti jednostavno, gostovanja u Puli uvijek su zahtjevna i siguran sam da će takvo biti i ovo. Ali, znamo što nam je cilj, idemo u Pulu po tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Janić (Ilok) i Dario Kulušić (Šibenik) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a suce će kontrolirati njegov sugrađanin Vlado Svilokos dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Marko Svilić.