Bulat i Sahiti za slavlje Šibenika nad Rijekom, ‘spektakularno’ izdanje Frana Jovića (VIDEO)

U utakmici programa 10. kola odigranoj na Šubićevcu Šibenik je rezultatom 2-0 (1-0) svladao Rijeku i tako stigao do treće pobjede u sezoni, ujedno nanijevši svom današnjem suparniku treći ligaški poraz.

Strijelaci za Rendulićevu momčad bili su kapetan Marko Bulat u 12. te Emir Sahiti u 74. minuti. Treba naglasiti da je utakmicu, pogotovo prvo poluvrijeme, obilježilo i ‘spektakularno’ suđenje Frana Jovića koji je (između ostalog) u 40. minuti zbog prekšraja i prigovora Darku Velkoskom pokazao dva žuta kartona i poslao ga u svlačionicu.

Prvi pokušaj na susretu imali su domaćini kada je u 9. minuti (igrač na posudbi iz druge momčadi Real Madrida) Martin de Frias s ruba šesnaesterca uputio kvalitetan udarac u sami desni kut i natjerao Nevistića na vrlo dobru intervenciju i odbijanje u korner iz kojeg ‘Naračasti’ nisu uspjeli zaprijetiti.

Momčad Krunoslava Rendulića konkretnije je izgledala na otvaranju utakmice te na isteku 12. minute zasluženo došla do rezultatske prednosti. Lepinjica je na centru terena izgubio loptu, aktivni Martin de Frias igra odličnu dugu loptu desno za Ampema, on prolazi pored Smolčića i igra povratnu na petnaest metara za 19-godišnjeg kapetana Bulata, koji prekrasnim udarcem matira Nevistića za 1-0 svoje momčadi i drugi gol u Prvoj HNL. Prvi je postigao upravo Rijeci u prvom kolu na otvaranju prvenstva.

Nastavio je Šibenik s dominacijom. Pajić je u 21. minuti ubacio s desne strane napada, a na suprotnoj je Ampem glavom poslao loptu malo, malo pored desne vratnice.

Rijeka prvi put konkretnije prijeti u 22. minuti. Dinamov dvojac Menalo-Kulenović, na posudbi u dresu ‘Bijelih’, odlično je po oduzetoj lopti izigrao obranu domaćih, u završnici je Kulenović, no lopta od bloka odlazi u korner poslije kojeg je Velkovski bio najviši u skoku i pucao iznad okvira Labrovićevih vrata.

U 29. minuti glavni sudac utakmice Fran Jović bio je, zbog činjenice da prethodno nekoliko startova (dojam je) za žuti karton nije sankcionirao, primoran održati ozbiljan razgovor s Mesom i Menalom, koji su poslije jednog duela na centru terena ušli u žustru raspravu i gotovo fizički obračun.

Ampem je u prilici za pogodak bio u 36. minuti nakon još jednog lošeg dodavanja Lepinjice,

Uskoro je Jović (očekivano?) izgubio kontrolu nad događajima na travnjaku pa smo sve do posljednjih trenutaka poluvremena zapisivali isključivo njegovo ‘hvatanje konaca utakmice’. Posljedica pogubljenosti elitnog hrvatskog suca bilo je sedam žutih kartona u periodu od 38. do 46. minute, od čega je dva dobio desni branič Rijeke Darko Velkovski koji je u 40. minuti laktom startao na glavu Jurića. Jović mu je zbog toga pokazao žuti karton, a s obzirom na činjenicu da za vrlo sličnu situaciju isto napravio pri startu Ampema na drugoj strani, igrač gostiju je grubo protestirao i zato zaradio odmah i drugi žuti i isključujući cvreni karton.

Jović je također u trećoj minuti sudačke nadoknade, na asistenciju VAR kolega, bio primoran otići pogledati situaciju sa sredine terena u kojoj je Kulenović laktom u glavu udario Bilića, za što mu je minutu prije prekida igre zagrebački sudac i dodijelio žuti. U konačnici je Jović zaključio da nije bilo elemenata za izravni crveni karton napadaču Rijeke.

U petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Rijeka je kreirala najbolju priliku u dotadašnjem dijelu poluvremena. Tomečak je ubacio s desne strane napada, a na petercu je u skoku najviši Menalo, no njegov udarac glavom fantastičnom reakcijom brani Labrović.

U nastavku je brojčano inferiornijim gostima najveće probleme radio 22-godišnji Ganac Ampem koji se prvo u 51. minuti odlično oslobodio pritiska Tomečaka i Escovala, a zatim odigrao loptu desno u prostor za Jurića, čiji udarac iz odlične situacije odlazi pored okvira vrata. Četiri minute poslije Ampem sam bježi obrani gostiju, njegov udarac je blokiran, a u nastavku je ponovno prvi na lopti i igra povratno za Martina de Friasa, koji kao i Jurić ne pogađa okivr Nevistićevih vrata.

Momčad Simona Rožmana prvi put u nastavku prijeti u 60. minuti kada je na ubačaj Murića iz kuta Menalo pucao sa šesnaest metara, no domaći braniči gotovo s crte odbijaju loptu i čuvaju mrežu netaknutom.

Četiri minute poslije domaći su ponovno odigrali kvalitetnu i brzu kontru, u završnici je (tko drugi?) Ampem, no njegov udarac s trinaest metara u suprotni kut nije bio dovoljno kvalitetan i izazovan za koncentriranog Nevistića.

Iako je Rijeka u ovom periodu utakmice nešto konkretnije dolazila prema naprijed do pogotka dolaze domaćini. Sahiti i Ampem su odradili cijelu kontru Šibenika u 74. minuti, u završnici Ganac igra za igrača Hajduka na posudbi Sahitija, koji preciznim udarcem s dvanaest metara matira Nevistića za 2-0 i svoj drugi pogodak u narančastom dresu.

Do kraja susreta igrači gostiju se zaista trudili doći do prilike za pogodak, no najbolju i najkonkretniju su imali u posljednjim sekundama utakmice kada je Labrović fantastičnom reakcijom sačuvao mrežu poslije ubačaja Raspopovića glavom.

‘Narančasti’ su u sljedećem kolu gosti u Varaždinu kod NK Varaždin Varaždin iz Varaždina, dok će Rijeka na Rujevici biti domaćin (uz tri manje odigrane utakmice) trenutno posljednjeplasiranom klubu prvenstva – Lokomotivi.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Šibenik od 15 sati na Šubićevcu dočekuje Rijeku. U 1. kolu na Rujevici bolja je bila mpmčad Simona Rožmana koja je nakon preokreta u posljednjim minutama utakmice slavila rezultatom 2:1.

Domaćini danas nemaju problema s izostancima dok su gosti bez kartoniranog Adama Gnezde Čerina te Luke Capana koji je ozlijeđen.

Trener Šibenika Krunoslav Rendulić je u najavi utakmice izjavio: “Još jedna u nizu teških utakmica. Ovaj ciklus teških utakmica završavamo sa Rijekom koja je momčad u top 3 u Hrvatskoj. Sigurno je da nam neće biti nimalo lako, otegotna okolnost je ta što su neugodno poraženi na zadnjoj europskoj utakmici pa će ovom utakmicom s nama tražiti iskupljenje. Naš cilj je jasan, kao i svaku utakmicu idemo po tri boda uz dobru igru naravno.”

Njegov kolega na suparničkoj klupu Simon Rožman je dodao: “Najbitnija stvar za mene i ekipu je da držimo maksimum jer okolnosti se brzo mijenjaju, a moraš biti najvišoj razini jer će i sadržaj iz utakmice u utakmicu biti drugačiji. Šibenik je ekipa koja zna zašto želi, zgusnuti su u obrani i traže priliku preko brze tranzicije, preko krila. Na to ćemo se spremiti.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Ivica Modrić, Lika Pušić i Ivan Vučković. U VAR sobi će biti Mario Zebec (Cestica) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Vicko Bućan (Mravince), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović iz Osijeka.