Bumbari ostali bez bodova protiv Poleta

Varteks je danas igrao odgođenu utakmicu 10. kola 3.HNL Sjever protiv Poleta iz Svetog Martina na Muri. Rezultat je bio 2:1 za goste, a sve smo golove vidjeli u prvom poluvremenu. Bumbarima je ovo zbog propisane samoizlacije bila prva utakmica nakon 17. listopada.

Prvih desetak minuta prolazi u pritisku Poleta koji je visoko stisnuo Varteksovu obranu. Bumbari se bude u 15. minuti kada pokušava Matučec s lijeve strane, a uzvraćaju gosti preko Mezge u 17. minuti. Oba udarca prošla su pored gola.

Golubar samo minutu kasnije prolazi iz polukontre, ali dobru priliku blokira branič Poleta.

U 26. minuti pada prvi gol. Prvo Jovan sjajno brani udarac glavom, u nastavku akcije nekog od Varteksovaca pogađa lopta u ruku. S 11 metara siguran je Mezga.

Samo četiri minute poslije, u 30. minuti, penal s druge strane. Benković se nalazi u 16-ercu, pokušava doći do lopte, ali prekršaj radi igrač Poleta i sudac pokazuje na bijelu točku. Josip Golubar je siguran i izjednačava rezultat na 1:1.

Nije puno prošlo, već stiže drugi pogodak za Polet. U 35. minuti jedan prizemni ubačaj s lijeve strane dolazi do napadača Poleta koji se nalazi na desetak metara od gola i Jovan je nemoćan.

Do kraja poluvremena za Varteks pokušava još kapetan Kukec, ali puca ravno u golmana.

Nastavak ne donosi golove, ali donosi stalan pritisak Varteksa, dok su se gosti povukli i čekali svoju šansu iz kontre i polukontre. U 49. minuti igrač Poleta igra rukom u 16-ercu, ali sudac ne pokazuje na bijelu točku, a slična se situacija ponavlja i u 67. kada se u gužvi Benković dolazi do lopte i pada, a glavni sudac još jednom ostaje bez odluke da pokaže na kazneni udarac.

Najveću priliku imao je Režić u 76. minuti. Prima loptu na vrhu šesnaesterca s lijeve strane, gađa same suprotne rašlje, ali golman Poleta jedva brani i odbija u korner. Isti igrač imao je šansu i u sudačkoj nadoknadi. Slobodni udarac s gotovo 30 metara neugodno pada pred golmanom, koji nespretno odbija i Varteks dobiva zadnju šansu iz kornera koju ne koristi.

Varteks će već sljedeću utakmicu ponovno igrati na Slobodi, ove subote 14. studenog od 13.30 sati, protiv Virovitice. Taj susret, kao i ovaj današnji, odigrat će se bez gledatelja zbog mjera Nacionalnog stožera.