Caktaš zabio u debiju, ‘Farmaceuti’ pogocima Zvonareka i Božića odnijeli bodove iz Gradskog vrta (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 21. kola HT Prve lige Slaven Belupo je pred 2 072 gledatelja u Gradskom vrtu rezultatom 1-2 (0-0) svladao Osijek i tako stigao do šestog ligaškog slavlja u sezoni, ujedno nanijevši suparniku treći poraz.

Za prvo slavlje Koprivničana u Osijeku nakon osam godina strijelci su bili mladi Lovro Zvonarek u 49. i kapetan Tomislav Božić u 68. minuti, dok je jedini pogodak za slavonskog prvoligaša postigao debitant Mijo Caktaš koji je poentirao u 74. minuti okršaja.

Podsjetimo, domaćine u današnjem dvoboju zbog smrti majke Mirjane nije vodio trener Nenad Bjelica nego njegovi pomoćnici Nino Bule i Rene Poms.

Potpuno siromašnih uvodnih petnaest minuta gledali smo u Slavoniji. Nijedna momčad nije se uspijevala konkretnije nametnuti suparniku, te se gotovo sva igra odvijala oko centra terena, bez izraženijih dolazaka u posljednje trećine.

Iako je s odmakom Osijek uspio uspostaviti dominaciju u posjedu, prvi udarac u okvir vidjeli smo u 25. minuti kada je Laušić neprecizno potegao s osamnaest metara, nedovoljno zahtijevno za sigurnog Ivušića. Prvi udarac domaćih uslijedio je minutu poslije, s dvadesetak metara je odbijenu loptu u punom trku daleko pored okvira vrata poslao Brlek.

Uslijedio je period gostujuće dominacije koja je kulminirala nakon nekoliko kvalitetnih dolazaka u posljednju trećinu (izborenog i prvog ubačaja iz kuta). U 32. minuti vidjeli smo do tada najbolju priliku na susretu. Bosec je oduzeo posjed visoko postavljen te se uvukao u sredinu i odigrao kvalitetno lijevo u prostor za Laušića koji izlazi u jedan na jedan s Ivušićem, previše je ‘problema s loptom’ imao 20-godišnjak te mu je domaći vratar mirno obranio traljav pokušaj s ruba peterca.

Do kraja poluvremena (minuta sudačkde nadoknade) ponovno su ‘Farmaceuti’ bili u odličnoj situaciji. Zvonarek je u 41. minuti dobio loptu na desnoj strani napada, riješio se pritiska Lončara i onda savršeno precizno ubacio prizemno pored razvučene obrane domaćih na sedam metara gdje je Zapata pobjegao čuvaru Jurčeviću, ali i pucao neprecizno, ravno u Ivušića koji dobrom reakcijom čuva mrežu netaknutom!

U nastavak su pomoćni stratezi ‘Bijelo-Plavi’ odlučili ući s promjenama, iz igre su izašli Petar Brlek i Amer Hiroš, dok su na travnjak istrčali Laszlo Kleinheisler i zimska prinova iz Orijenta te debitant u dresu Osijeka, 23-godišnji krilni napadač Kristian Fućak.

Momčad Zorana Zekića do rezultatske je prednosti stigla u 49. minuti kada je Bosec iz vlastite polovice odigrao dugu loptu naprijed u prostor, Zvonarek se prelijepim prvim dodirom riješio prvotnog pritiska Škorića te u konačnici s dvanaest metara (uz neuspješni pokušaj bloka domaćeg kapetana) matirao Ivušića za 0-1. Šesnaestogodišnjem igraču Bayerna na posudbi u matičnom Slavenu to je bio ligaški prvijenac u ovoj sezoni, ukupno drugi pogodak u 12. prvoligaškom nastupu.

Nezadovoljni viđenim u 60. minuti domaćini rade još dvije promjene, igra je bila okončana za Damjana Bohara i Marija Jurčevića, dok su na teren poslani Ramon Mierez i Slavko Bralić.

Nezadovoljni viđenim u 60. minuti domaćini rade još dvije promjene, igra je bila okončana za Damjana Bohara i Marija Jurčevića, dok su na teren poslani Ramon Mierez i Slavko Bralić. Prethodno ovim promjenama u redovima gostiju se pri skoku u duelu s Fućkom ozlijedio Marin Laušić umjesto kojeg je dvije minute poslije ušao Arijan Brković.

Prvi udarac Osijeka u okvir vidjeli smo u 65. minuti dvoboja kada je na ubačaj Fiolića iz kuta Škorić odličnom kretnjom došao do pozicije za udarac i glavom s desetak metara natjerao Suška na sigurnu obranu.

U 68. minuti ‘Farmaceuti’ stižu do povećanja rezultatske prednosti. Caimacov je ubacio iz kuta, a u velikoj gužvi na rubu peterca najspretniji je bio kapetan gostiju Božić koji je prekrasno glavom poslao loptu u gornji lijevi kut za 0-2 i svoj ovosezonski ligaški prvijenac, ukupno četvrti pogodak u 129. Prva HNL nastupu.

Nedugo nakon drugog primljenog pogotka u igru je umjesto Topčagića za Osijek ušao Mijo Caktaš i svega četiri minute poslije pogodio za 1-2! Bralić je ubacio kvalitetno s desne na suprotnu stranu napada, gdje je Fućak u padu prekrasno glavom sa sedam metara pucao u prvi kut, Sušak uspio refleksno obraniti, ali i samo odbiti desno do usamljenog Caktaša koji je tako u debiju s dva metra zatresao mrežu za svoj prvijenac u dresu ‘Bijelo-Plavih’. Bio mu je to 82. pogodak u 186. Prva HNL nastupu.

Veliku priliku za pogodak gosti su imali u trećoj od pet minuta nadoknade kada je Zapata pobjegao po desnoj strani napada i odlično ubacio u sredinu gdje Brković nije uspio iz čiste gol situacije pogoditi okvir vrata.

U sljedećem kolu Osijek gostuje u Kranjčevićevoj kod Hrvatskog dragovoljca, dok će Slaven na svom Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici biti domaćin Šibeniku.

U sklopu 21. kola HT Prve lige Osijek će od 15 sati u Gradskom vrtu odmjeriti snage sa Slaven Belupom. Bit će to njihov četvrti ovosezonski međusobni duel, a u dosadašnjima smo vidjeli remi 0:0 u Osijek te slavlje 0:2 Bijelo-plavih u Koprivnici dok je u kupu Osijek bio bolji tek nakon izvođenja jedanaesteraca (5:4) nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

Domaćine u današnjem dvoboju zbog smrti majke Mirjane neće voditi trener Nenad Bjelica nego njegovi pomoćnici Nino Bule i Rene Poms. Zbog ozljede u kadru nema Karla Bartoleca, Darka Nejašmića i Vedrana Jugovića, a zbog kartona nedostaje Mato Miloš. Kod gostiju pak probleme s povredama imaju Krstanović, Paracki, Kvržić, Kocijan i Zirdum.

Tijekom prvenstvene stanke u Gradski vrt su pristigli Marin Leovac (Dinamo), Mijo Caktaš (Damac), Vinko Petković (Hrvatski dragovoljac) i Kristian Fućak (Orijent 1919) dok je od LASK-a otkupljen Jevhen Čeberko. Bijelo-plave su pak napustili Antonijo Ježina, Petar Bočkaj (Dinamo), Jose Antonio Caro (Murcia), Adrian Leon Barišić (Frosinone), Talys (Pafos), Marin Pilj (Olimpija) i Šime Gržan (Zalaegerszeg).

Kadar Slaven Belupa je pak jači za Antu Crnca (Dinamo) i povratnika s posudbe iz Rudeša Luku Liklina. Koprivnicu su napustili Nemanja Glavčić koji je otišao u Himki te Mateo Monjac koji je posuđen slovenskoj Tabor Sežani.

U najavi utakmice pomoćni trener Osijeka Nino Bule je izjavio: “Formula je da kao i u ovih godinu i pol dana pružimo maksimum na terenu. Sa Slaven Belupom imamo iskustva igranja, znamo koliko ih je teško bilo proći u kupu, tako i sada očekujemo izuzetno zahtjevnu utakmicu.”

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Igramo protiv velikog favorita, protiv favorita prvenstva koji se pojačao i još je jači. Radi se u momčadi koja je na okupu jako dugo s trenerom koji je tu dvije godine. Moja je želja da igramo hrabro, što bolje te da budemo što konkretniji i što kompaktniji pa što bude.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Dalibor Kajinić (Požega), a suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb).