Iznenađenje na Maksimiru – Lokomotiva uz hat-trick Čopa pobijedila Dinamo!

Lokomotiva je uz hat-trick Duje Čopa u zaostalom susretu 4. kola SuperSport HNL-a na Maksimiru slavila protiv Dinama rezultatom 0:3 (0:2). Gosti su tako nakon skoro šest godina ponovno slavili kod Plavih te su se petom pobjedom u sezoni učvrstili na šestom mjestu ljestvice.

Izabranici Sergeja Jakirovića su pak zabilježili četvrti poraz u sezoni kojim su ostali na trećem mjestu ljestvice s bodom manje od Rijeke te sedam manje od Hajduka koji ima odigranu utakmicu više.

Dinamo će u sklopu 20. kola sljedećeg vikenda gostovati kod Istre 1961 dok Lokomotivu očekuje sraz kod Gorice.

Domaćin je zaprijetio već u 2. minuti utakmice kada je s lijeve strane ubacio Hoxha, a loptu je na drugoj stativi dočekao Ademi koji je s vrha peterca iskosa pogodio vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije isti igrač je uputio prizemni udarac s dvadesetak metara kojeg Čavlina lako brani.

Lokomotiva u 5. minuti dolazi u vodstvo. Iz slobodnog udarca je ubacio Goričan, a Čop je na 11 metara nadvisio Theophilea te je uz pomoć stative matirao Zagorca.

Samo dvije minute kasnije gosti su povećali prednost. Goričan je presjekao dodavanje Mišića nakon čega je u situaciju 1 na 1 s vratarom Dinama izbacio Čopa, a iskusni napadač je s desetak metara iskosa plasirao loptu pored čuvara mreže Plavih te je došao došao do drugog gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Nakon ubačaja Mišića iz slobodnog udaraca u 16. minuti Petković je prenio loptu do Ristovskog čiji je pokušaj glavom sa sedam metara iskosa u posljednji trenutak uspio blokirati Vranjković.

Hoxha je u 29. minuti povratnim dodavanjem u šansu gurnuo Petković, a on je na desetak metara loše zahvatio loptu tako da Čavlina nije imao problema upisati novu obranu. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kornera glavom je pucao Ademi, ali udarac je blokirao Krivak. Novi pokušaj nakon centaršuta iz kuta Mišića smo vidjeli u 31. minuti kada je Ristovski sa šest metara poslao loptu pokraj suprotne stative.

Lokomotiva je dobila priliku u 39. minuti kada je Šotiček povukao kontru koju je umjesto proigravanja zaključio udarcem sa 17 metara. Zagorac je nije imao poteškoća s tim pokušajem.

Veliku šansu Dinamo je propustio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Nakon ubačaja iz kuta Theophile je proigrao Perkovića koji je snažno pucao sa sedam metara, a Čavlina intervencijom usporava loptu koju potom ispred gol linije izbija Leovac.

Kaneko je u 47. minuti dobro ubacio s desne strane, no Petković na četiri metra nije dobro zahvatio loptu glavom tako da je ona otišla pored okvira gola. Minutu kasnije japanski desni bočni je pucao s desetak metara iskosa, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

Lokomotiva uzvraća u 52. minuti kada je Leovac prizemnim ubačajem s lijeve strane uposlio Čopa čiji atraktivni pokušaj s prve stative brani Zagorac. Minutu kasnije je s dvadesetak metara snažno pucao Goričan, a lopta je otišla pokraj stative.

Dinamo je u 55. minuti nakon kombinacije iz kornera preko Brodića zatresao mrežu gostiju, no sudac Pajač je prethodno označio prekršaj Petkovića nad Leovcem. Leovac je tri minute kasnije pravovremenom reakcijom na sedam metara zaustavio prodor Ademija.

Ristovski je u 61. minuti nakon kombinacije s Mišićem opasno s desne strane ubacio u peterac Lokomotive, no Šotiček je uspio reagirati na loptu prije Hoxhe. Minutu kasnije kosovski ofenzivac je pobjegao po lijevoj strani nakon čega je asistirao za Baturinu, a on s prve stative šalje loptu pored bliže vratnice.

Blizu gola domaćin je bio u 67. minuti kada je Mišić iz kornera pronašao Ademija koji je sa šest metara glavom zatresao gredu.

U 75. minuti je bljesnula kontra Lokomotive u kojoj je Čop proigrao Goričana, no njegov prizemni udarac s desetak metara iskosa završava u vanjskom dijelu mreže.

Špikić je u 86. minuti nakon prodora pokraj Žilinskog bio u situaciji 1 na 1 s Čavlinom, no odlučio se na dodavanje koje je presjekao Marić.

Minutu kasnije novim golom Čopa postavljen je konačan rezultat utakmice. Nekadašnji napadač Plavih se driblingom oslobodio Ristovskog te je prizmenim udarcem s 12 metara poslao loptu pokraj Zagorca.

U prvoj minuti sudačke nadoknade je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa Zagorca pokušao iznenaditi Goričan, no golman Dinama ipak je uspio upisati obranu.

Prvenstvo se nastavlja već sutra od 17 sati kada će Gorica i Rijeka također odigrati zaostali susret 4. kola.

Zaostalom utakmicom 4. kola SuperSport HNL-a između Dinama i Lokomotive nakon više od mjesec dana stanke nastavlja se prvenstvena utrka. Dvoboj se prvotno trebao igrati u Kranjčevićevoj, no dogovorom klubova zbog lošeg stanja tamošnjeg travnjaka došlo je do zamjene domaćinstva pa će sraz početi od 17 sati u Maksimiru.

Plavi u današnjem dvoboju ne mogu računati na Stojkovića, Kačavendu, Perića i Šutala dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Dinama Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Otišao im je Indrit Tuci, ali tu je Duje Čop koji je prošao sito i rešeto… Morat ćemo obratiti pažnju i na Marina Šotičeka, Silvija Goričana, Fabijana Krivaka, puno je mladih motoričnih igrača. Moramo biti oprezni, prevenirati njihove polukontre i kontre jer su u tome jako opasni. Nemaju respekta, vjeruju u sebe, žele se dokazati, zato moramo biti na pravoj razini kako bismo našu neospornu kvalitetu pokazali na terenu.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Napravili smo sve što smo si zacrtali, pravi pokazatelj će biti sada tijekom prvenstva, vidjet ćemo da li smo sve dobro napravili. Dinamo je u ovom trenutku nepoznanica za nas, doveli su pet novih igrača, tako da ne znamo u kojem su stanju i oni. Nismo pogledali niti jednu njihovu utakmicu, najviše ćemo ovisiti  sami o sebi i na koji ćemo način mi izaći na teren. Svi u našem kadru su zdravi, raspoloženi za utakmicu, te naravno svi iščekujemo tu prvu utakmicu i nadam se da ćemo biti dobri.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina) i Ante Čulina (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Patrik Kolarić (Čakovec) i Ivan Vučković (Zagreb). Delegat susreta je Zlatko Stanković (Zagreb), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci) dok će o sigurnosti brinuti Vlado Dominić.