Dinamo nakon produžetaka došao do grupne faze Lige prvaka (VIDEO)

Dinamo se plasirao u grupnu fazu Lige prvaka! Plavi su u uzvratnom susretu play-offa nakon produžetaka na rasprodanom Maksimiru bili bolji od norveškog prvaka Bodo/Glimta rezultatom 4:1 (2:0/2:1) čime su s ukupnih 4:2 osigurali jesen u najprestižnijem klupskom natjecanju.

Izabranici Ante Čačića su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su golovima Mislava Oršića i Brune Petkovića postigli značajnu prednost, no norveški prvak je bolju igru u drugom dijelu okrunio pogotkom Alberta Gronbaeka čime je izborio produžetke.

U njima smo gledali opreznu igru, no u samom finišu Plavi su ipak došli do vrijednih golova. Mrežu gostiju su tom prilikom zatresli Josip Drmić i Petar Bočkaj.

Dinamo će tako sutra u Istanbulu od 18 sat saznati svoje suparnike u skupinama Lige prvaka.

U 2. minuti susreta Šutalo je snažno pucao s oko 25 metara iskosa, a Haikin je dobio loptu koja je išla u njegov lijevi kut. U nastavku akcije Riskovski je na prvoj stativi pronašao Špikića koji nije uspio uputiti udarac, no lopta dolazi do Baturine koji s desetak metara šalje loptu iznad grede.

Plavi su u vodstvo došli u 4. minuti kada je Baturina uposlio Oršića, a on se između dva suparnička braniča izborio za udarac, prvi pokušaj mu je blokiran, ali iz drugog s četiri metra šalje loptu pod samu prečku.

Mugisha je u 15. minuti s pet metara pucao pored gola Dinama, no i da je bio precizniji pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Oršić je u 27. minuti tražio kazneni udarac nakon što je Amundsena u šesnaestercu lopta pogodila u ruku, ali nije se radilo o kažnjivoj situaciju obzirom da mu se prethodno odbila od bedra.

U 32. minuti Špikić je ostavio loptu za Ademija, a njegov udarac sa 17 metara završio je na gredi.

Dinamo je prednost povećao tri minute kasnije fantastičnim golom Brune Petkovića. On je nakon duplog pasa s Ristovskim s deset metara škaricama poslao loptu iza leđa Haikina.

Norvežani su hrabrije ušli u drugi dio, a dobru situaciju su imali u 62. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pucao Mugisha, ali Livaković je bio spreman za njegov udarac.

Četiri minute kasnije Gronbaek je iz kornera pronašao Hoibratena, a njegov udarac glavom sa šest metara Ljubičić izbija s gol crte.

Bolju igru u nastavku gosti su okrunili u 70. minuti kada se Gronbaek oslobodio Perića i Ademija, a onda je s 15 metara prizemnim udarcem poslao loptu pored Livakovića.

Wembangomo je sa 17 metara ciljao suprotni gornji kut u 77. minuti, a lopta od bloka odlazi u korner. Iz njega smo ponovno vidjeli kombinaciju Gronbaek i Hoibratena, a lopta ovaj put odlazi iznad prečke.

Završnica utakmice pripala je Bodu koji je stvarao pritisak pred golom Plavih, no mreže se do konca osnovnog dijela dvoboja više nisu tresle tako da se ušlo u dodatnih 30 minuta igre.

Prvu šansu u produžecima bilježimo u 103. minuti kada je Vetlesen uposlio Pellegrina, a on je neometan sa osam metara loše zahvatio loptu glavom te je promašio okvir gola.

Dinamo do novog gola dolazi u 117. minuti kada se u strijelce upisao Josip Drmić. Prvo je odlično u šansu izbacio Emrelija koji ne uspijeva iskoristiti njegovo proigravanje, no lopta se od Haikina odbija do Drmića koji mirno sa 17 metara šalje loptu gol Bodo/Glimta.

Bodo je potom krenuo u juriš što su Plavi iskoristili u 120. minuti kada je Drmić potegnuo kontru u kojoj je nesebično uposlio Bočkaja, a njemu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Ždrijeb grupne faze Lige prvaka na rasporedu je sutra s početkom u 18 sati u Istanbulu dok će se skupine Europske lige odrediti u istom mjestu u petak od 13 sati.

U uzvratnom susretu play-off faze Lige prvaka Dinamo od 21 sat na rasprodanom Maksimiru dočekuje Bodø/Glimt. Norveški prvak je u prvom dvoboju koji je odigran prošlog tjedna ostvario minimalnu prednost zahvaljujući pogotku Pellegrina.

Plavi u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Mišića te Josipa Šutala i Bulata koji su ozlijeđeni. Gosti su pak u Zagreb doputovali bez Feta, Solbakkena i Touenektija.

Trener Dinama Ante Čačić je u najavi izjavio: “Sada smo bolje upoznati s njihovim kvalitetama, a samopouzdanje nam dižu dvije posljednje pobjede u prvenstvu protiv Hajduka i Osijeka jer znamo koliko smo problema s njima imali prošle sezone. Želimo Ligu prvaka i nadam se da ćemo to ostvariti.”

Njegov kolega Kjetil Knutsen je dodao: “Dobro smo se pripremili za uzvrat, naravno da nam je cilj igrati pametno i ne izlagati se previše, ali mi želimo igrati napadački, to nam je u klupskom DNK. Mogli smo u prvoj utakmici ostvariti i bolji rezultat, ali i dalje je sve otvoreno.”

Glavni sudac utakmice je Antonio Miguel Mateu Lahoz iz Španjolske kojem će asistirati Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar i José Luis Munuera dok su za VAR zaduženi Ricardo de Burgos te Xavier Estrada. Delegat susreta je Slovenac Drago Kos, a suce će kontrolirati Edgars Pukinsks iz Litve.