Dinamo nakon velikog preokreta i gola iz kaznenog udarca u 99. minuti stigao do pobjede na Opus Areni

Dramatičnim okršajem na Opus Areni pred 12.222 gledatelja okončano je sedmo kolo SuperSport HNL-a. Do slavlja je na koncu došao Dinamo koji je u posljednjih tridesetak minuta nadoknadio dva gola zaostataka te je s 2:3 (1:0) svladao Osijeka.

Za Bijelo-plave su prvo poentirali Mierez i Bukvić dok su tri boda Plavima donijeli Emreli i Petković koji je realizirao dva kaznena udarca. Oba je sudac Zebec dosudio nakon VAR intervencije.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako došli do treće pobjede u HNL sezoni, a momčad Stjepana Tomasa je pretrpjela prvi poraz.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 5. minuti kada je Petković povratnim dodavanjem uposlio Špikića čiji udarac s desetak metara iskosa od bloka dva suparnička igrača završava na vanjskom dijelu suprotne stative.

Samo minutu kasnije Ljubičić je ubacio s lijeve strane na drugu stativu gdje je natrčao Ristovski, a njegov udarac iz prve odlazi pokraj bliže stative.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 7. minuti kada se u strijelce upisao Mierez. Argentinski napadač je presjekao nesmotreno dodavanje Šutala te je snažnim udarcem sa 17 metara pogodio donji lijevi kut Dinamova gola. Bio je to njegov treći gol u sezoni.

Gržan je u 10. minuti s desne strane uposlio Caktaša, a njegov pokušaj je u posljednji trenutak blokirao Šutalo.

Nakon kombinacije s Petkovićem prizemni udarac sa sedam metara iskosa je u 16. minuti uputio Špikić, a Malenica odličnom intervencijom čuva svoju mrežu.

U 19. minuti velika prilika i za Osijek. Bukvić je uposlio Lovrića koji je bio sam na desetak metara, ali je iz dobre pozicije pucao iznad grede. Dvije minute kasnije Bukvić je donio loptu do Miereza čiji udarac sa 17 metara nije bio težak zadatak za Nevistića.

U istoj minuti Bukvić se nakon prodora izborio za udarac s ruba šesnaesterca kojeg vratar Dinama odličnom paradom odbija u korner.

Lovrić je u 29. minuti odlično proigrao Caktaša, a on je na deset metara loše zahvatio loptu tako da je pucao pored gola.

Već u 30. minuti Jakirović se odlučio na prvi potez. Iz igre je izvukao Mihajičenka, a na travnjak je poslao Emrelija. Ukrajinac je s negodovanjem na klupi popratio tu odluku.

Zanimljiva situacija se dogodila u 38. minuti. Bulat je iz slobodnog udarca s 18 metara predao loptu nogometašima Osijeka jer je prekršaj načinjen dok je jedan igrač domaćih ležao na travnjaku. Tribine Opus Arene su taj fair play potez popratile pljeskom.

U 42. minuti Dinamo je morao napraviti drugu izmjenu. Zbog ozljede je izašao Ristovski, a priliku je dobio Moharrami.

Bulat je u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, a lopta je odletjela preko gola. Posljednja akcija prvog poluvremena donijela je odličnu šansu za Emrelija, no on u situaciji 1 na 1 s Malenicom nije uspio svladati Malenicu koji je obranio njegov udarac. U nastavku akcije Bulat je pucao visoko iznad gola.

Osijek je vodstvo povećao već u 46. minuti. Mierez je proigrao Bukvića koji se sjurio po desnoj strani, a onda je sa šest metara iskosa uz pomoć stative poslao loptu iza leđa Nevistića.

Petković je dobro pucao iz slobodnog udarca u 62. minuti, ali Malenica je bio spreman na njegov pokušaj te je paradom odbio loptu.

Minutu kasnije nakon prodora Petkovića lopta dolazi do Baturine, a njegov prizemni pokušaj sa šest metara iskosa odlično brani vratar Osijeka.

Dinamo se u igru vraća u 71. minuti kada je Moharrami ubacio s desne strane, a Emreli je udarcem glavom s desetak metara poslao loptu uz samu stativu.

Nakon intervencije VAR-a i pregleda video snimke Zebec je u 86. minuti dosudio kazneni udarac za Dinamo jer je prilikom ubačaja Ljubičića lopta u ruku na rubu šesnaesterca pogodila Nejašmića. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Petković te je panenkom donio izjednačenje svojoj momčadi.

U 88. minuti Nejašmić je proigrao Miereza, a on je s 14 metara loše pucao. Petković je pak u 90. minuti ubacio s lijeve strane, a Malenica je u posljednji trenutak odbio loptu ispred Drmića.

Gosti su u sudačkoj nadoknadi tražili novi kazneni udarac nakon duela Mkrtchyana i Perića, a sudac Zebec se nije oglasio. VAR je potom nakon četiri minute odlučio da sudac pogleda video snimki, a on je nakon svega u 98. minuti još jednom pokazao na bijelu točku. Za pobjedu Plavih je potom ponovno precizan bio Petković.

Varaždin – Istra 1961 17.9. 19:15h

Sedmo kolo SuperSport HNL-a će od 21:05 na rasprodanoj Opus Areni zaključiti derbi Osijeka i Dinama. Bijelo-plavi su u dosadašnjem tijeku sezone uz tri pobjede upisali i dva remija dok su Plavi uz dva slavlja zabilježili po jedan remi i poraz.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Evangeloua i Fućka dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Osijeka Stjepan Tomas je u najavi rekao: “Ne razmišljamo o njima i kakvi će oni bit, već razmišljamo o sebi i kakvi ćemo biti mi. To je najvažnije od svega. Ako budemo pravi, ako uđemo u utakmicu kako spada i ako budemo imali podršku, sinergiju igrača i tribina, onda to može biti dodatni motiv svima nama da odigramo pravu utakmicu. Već smo pokazali da je tako protiv Adane i ja se nadam da će slična utakmica biti i protiv Dinama.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je izjavio: “U prvenstvu nam je svaka utakmica važna, nema vremena za plakanje, danas je novi dan, moramo izvući pouke, pripremiti se, izabrati dečke koji će imati dobru energiju i svježinu da bismo mogli u Osijeku nešto napraviti. Čeka nas jako dobra momčad koja daje puno golova, ali isto toliko prima, čeka nas i rasprodana Opus arena. Morat ćemo biti maksimalni ako mislimo nešto uzeti. Da bismo uhvatili priključak s vrhom ljestvice moramo razmišljati tako da u svaku utakmicu idemo po tri boda uz, dakako, maksimalno poštovanje prema Osijeku.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će tom prigodom pomagati Luka Pajić (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.