U dvoboju s četiri gola Rijeka i Varaždin osvojili po bod

Sraz sedmog kola SuperSport HNL-a između Rijeke i Varaždina koji je odigran pred 5.925 gledatelja na Rujevici nije iznjedrio pobjednika. Na koncu je završilo rezultatom 2:2 (1:0).

Domaćini su poveli preko Jankovića da bi preokret gostima donijeli Postonjski iz kaznenog udarca te majstorskim udarcem Brodić, a za konačan rezultat je poentirao Obregon.

Rijeka je tako upisala prvi, a Varaždin već četvrti neriješeni ishod u aktualnoj sezoni. Za dva tjedna na Rujevicu stiže Osijek dok će barokni grad posjetiti Istra 1961.

Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 13. minuti kada je Pašalić oštro ubacio iz kornera, a Postonjski je na prvoj stativi blokirao loptu.

Četiri minute kasnije Rijeka dolazi u vodstvo. Fruk je proigrao Jankovića koji se sjurio po lijevoj strani te je sa šest metara iskosa smireno poslao loptu pokraj Zelenike. Bio je to njegov treći prvenstveni pogodak u sezoni.

Do novog gola domaćin je mogao doći u 21. minuti kada je pogriješio Zelenika nakon čega je Ivanović u idealnu poziciju gurnuo Fruka, no njegov odmjeren udarac s desetak metara je zaustavila greda.

Veliku priliku je u 27. minuti imao i Varaždin. Belcar je izvrsno asistirao za Brodića koji je s desetak metara iskosa ciljao suprotni kut, no Labrović je bio spreman na njegov pokušaj te je paradom odbio loptu.

Već u 30. minuti na suprotnoj strani travnjaka Pašalić je proigrao Ivanovića koji je s ruba kaznenog prostora loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Nou zanimljivu situaciju smo čekali sve do 56. minute kada je Mitrovski s desne strane ubacio za Brodića, a njegov udarac glavom s osam metara odlazi pokraj stative.

Povratnik u hrvatski nogomet Marko Pjaca je debi u dresu Rijeke upisao od 59. minute kada je ušao umjesto Ivanovića.

U 65. minuti je odlično s dvadesetak metara zapucao Janković te je zatresao suprotnu stativu.

Dvije minute kasnije Šego je s lijeve strane ubacio za Brodića čiji udarac glavom sa šest metara odlično brani Labrović, no sudac Čulina je potom pokazao na bijelu točku jer je Mitrović u skoku laktom zahvatio napadača Varaždina. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Postonjski te je pogodio donji lijevi kut Rijekina gola za dolazak u rezultatski egal svoje momčadi.

Varaždin do vodstva dolazi već u 73. minuti. Nakon dodavanja Mitrovskog s ruba kaznenog prostora je zapucao Brodić te je majstorski pogodio suprotne rašlje. Bio je to njegov već šesti gol u aktualnoj sezoni.

Atraktivno je škaricama u 81. minuti iz šesnaesterca pucao Obregon, no nije bio dovoljno precizan.

Varaždin je u 83. minuti ostao s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Pellumbi jer je sudac Čulina smatrao da je prekršaj na Obregonu napravio kao posljednji igrač obrane.

Janković je potom iz slobodnog udarca sa 18 metara zatresao vratnicu, a na odbijenu loptu je natrčao Obregon te je sa pet metara udarcem glavom zatresao mrežu. Kolumbijac je tako prvi put ove sezone zatresao mrežu suparnika.

U petoj minuti sudačke nadoknade je sa 16 metara dobro šutirao Janković, no malo je bio neprecizan. Minutu kasnije je snažno iz daljine zapucao Galešić za obranu Zelenike. Bile su to posljednje šanse da domaćin dođe do punog plijena.

Kolo će biti zaključeno od 21:05 kada se na Opus Areni sastaju Osijek i Dinamo.

U sklopu sedme dionice SuperSport HNL-a od 18:30 na Rujevici se sastaju Rijeka i Varaždin. Domaćin je u dosadašnjem tijeku sezone upisao tri pobjede i dva poraza dok su gosti uz tri remija zabilježili po jedno slavlje i poraz.

Bijeli u današnjem srazu ne mogu računati na Radeljića i Petroviča dok su gosti bez Laminea te Pilja.

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi poručio: “Očekuje nas zahtjevna utakmica protiv Varaždina koji teži nadigravanju. S druge strane igramo na svojoj Rujevici pred svojim navijačima koje pozivam da nas dođu podržati u što većem broju. Nema tu prevelike forumle, od prve minute krećemo po pobjedu. Umor, fizički i psihički postoji, ali ne razmišljamo o tome. Najboljih 11 će istrčati koji će biti spremni dati sve od sebe za tri boda koja su nam neophodna.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je dodao: “Žao mi je da Rijeka nije prošla u Konferencijsku ligu jer protiv izrazitog favorita odigrali su dvije jako dobre utakmice i svaka im čast. Primjer su kako bi ja htio da moja ekipa igra protiv njih u nedjeljnoj utakmici. Rijeka je na Rujevici protiv svake momčad u hrvatskoj ligi favorit pa tako i protiv nas, a jučerašnji je susret pokazao da se može s boljim i jačima. Bez obzira što cijenim Rijeku koja igra dobro, dat ćemo sve od sebe u nedjelju da dođemo do pozitivnog rezultata.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Luka Pušić, Anto Marić i Goran Pečarić dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Ante Čuljak. Delegat susreta je Zlatko Stanković iz Zagreba, kontrolor suđenja Osječanin Tomislav Petrović, a časnik za sigurnost Marko Svilić.