Dinamo pobijedio u Koprivnici

U posljednjoj utakmici 17. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici bio bolji od Slaven Belupa rezultatom 0:2 (0:1). Za deveto prvenstveno slavlje Plavih u sezoni u strijelce su se nakon asistencija Takura Kaneka upisali Bruno Petković i Dario Špikić.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako uz dvije odigrane utakmice manje smanjili zaostatak za vodećim Hajdukom na devet bodova dok im Rijeka uz odigrani susret više bježi dva boda. Farmaceuti su pak poraženi osmi put u sezonu te su trenutno na ljestvici bodovno poravnati s Lokomotivom, Varaždinom i Istrom 1961.

Dinamo će u sljedećem kolu na Maksimiru dočekati fenjeraša Rudeš dok Farmaceute očekuje gostovanje na Rujevici gdje će odmjeriti snage s Rijekom.

Gosti su uoči početka utakmice morali napraviti izmjenu u početnoj postavi jer se na zagrijavanju ozlijedio vratar Zagorac pa je umjesto njega na golu startao Nevistić.

Šakota je u 7. minuti izbacio Štrkalja u situaciju 1 na 1 s Nevistićem u kojoj je napadač domaćih zaobišao golmana i zatresao mrežu, no zbog zaleđa pogodak opravdano nije priznat.

Dinamo je uzvratio minutu kasnije kada je nakon ubačaja iz kornera glavom s prve stative pored gola pucao Petković. Potom su u 9. minuti po desnoj strani kombinirali Kaneko i Mišić, a oštar ubačaj potonjeg u peterac odbija Sušak. Nakon kombinacije iz kornera Petković je povratnim dodavanjem uposlio Vidovića, a on je s ruba šesnaesterca pucao iznad grede.

Hoxha je u 14. minuti tražio kazneni udarac signalizirajući da je Moharrami nedozvoljeno rukom zaustavio njegov prodor, no sudac Bel nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji.

Tri minute kasnije Moharrami je odlično ubacio s desne strane, a Petković je na vrhu peterca nadvisio Boseca, ali njegov udarac glavom izvrsnom reakcijom obranio Sušak. Vratar Farmaceuta se iskazao i u 19. minuti kada je obranio pokušaj Kaneka s desetak metara iskosa koji je išao u njegov bliži kut.

Dinamo je bolju igru iskoristio u 21. minuti kada je Kaneko bio u ulozi asistenta, a njegov ubačaj s desne strane je nakon loše reakcije Borasa u pogodak pretvorio Petković koji je s pet metara glavom proslijedio loptu iza Sušaka. Bio je to njegov šesti gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Do nove šanse smo čekali 50. minuti kada je Mišić ubacio iz slobodnog udarca, a Perić je spustio loptu do Sučića koji je s 15 metara odlično pucao, no Sušak je krajnjim naporom uspio odbiti loptu koja je išla pod samu gredu.

Dvije minute kasnije i Farmaceuti su imali obećavajući napad. Mioč je povratnim dodavanjem uposlio Agbekpornua, ali on je sa 16 metara jako loše pucao.

U 56. minuti je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara zapucao Petković, a Sušak je s lakoćom uhvatio loptu. Petković je potom u 64. minuti podvalio loptu za Ademija, no vratar Slavena dolazi prije do posjeda.

Novi dobar ubačaj Kaneka bilježimo u 71. minuti kada je Boras u posljednji trenutak uspio spriječiti Špikića da uputi udarac prema golu domaćih.

Pitanje pobjednika je riješeno u 79. minuti kada je Kaneko još jednom probio po desnoj strani nakon čega je idealno ubacio za Špikića koji je glavom s pet metara poslao loptu pod gredu za svoj drugi gol u sezoni.

U 81. minuti je Moharrami povratnim dodavanjem asistirao za Sučića koji je snažno pucao s 15 metara, no Sušak je ponovno uspio prebaciti loptu preko grede.

Dobru šansu su u 85. minuti imali i domaćini kada je Nongoh kvalitetno ubacio s desne strane, a usamljeni Hoxha je sa sedam metara loše pucao glavom poslavši loptu pred gola.

Posljednja prilika na susretu pripala je Farmaceutima i to u 91. minuti kada se za udarac sa 16 metara iskosa izborio mladi Krušelj, a Nevistić je paradom odbio loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Rijeka – Slaven Belupo 10.12. 17:10h

Stadion Ivan Kušek Apaš u Koprivnici je od 17 sati domaćin posljednjeg sraza 17. dionice SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Slaven Belupo i Dinamo. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran na Maksimiru završio je uvjerljivim slavljem Plavih rezultatom 3:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Lepinjicu dok su gosti bez Stojkovića, Kačavende, Bulata, Jurića, Drmića i Ristovskog.

Trener Farmaceuta Roy Ferenčina je u najavi rekao: “Svi znamo o kakvoj se momčadi radi kada pričamo o Dinamu, ali čeka ih teška utakmica. Vjerujemo u nas, a ono što posebno budi optimizam je način na koji igrači rade na treningu. Moramo ponoviti prošlotjednu prezentaciju iz Kranjčevićeve i biti na našem maksimumu. Ako bude tako, imamo se pravo nadati dobrom rezultatu.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je dodao: “Naravno da smo dobro, dugo nismo imali dvije vezane pobjede. Derbi s Osijekom i utakmica s Astanom su bili iznimno važni. Svaka pobjeda diže samopouzdanje, ali svjesni smo da imamo prostora za napredak u našoj igri. Analizirajući odigrano, moramo pokušati ispraviti pogreške u utakmicama koje dolaze.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci) i Oliver Romić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.