Dinamo rezultatski uvjerljivo svladao Farmaceute

Dinamo je došao do treće uzastopne prvenstvene pobjede pod vodstvom Sergeja Jakirovića. Plavi su u dvoboju 8. kola SuperSport HNL-a na Maksimiru bili bolji od Slaven Belupa rezultatom 3:0 (1:0). Za pobjedu su pogađali Gabriel Vidović i Bruno Petković, a autogol je postigao Daniel Štefulj.

Zagrebačka momčad je tako nakon šest odigranih utakmica s 13 osvojenih bodova skočila na drugo mjesto ljestvice te za vodećim Hajdukom zaostaje dva boda. Farmaceuti su pak pod vodstvom novog trenera Roya Ferenčine upisali četvrti poraz u sezoni. Za tjedan dana Dinamo će gostovati kod Rudeša dok u Koprivnicu stiže Rijeka.

Domaćin je u 6. minuti zaprijetio u dva navrata preko Bulata. Njegov udarac sa 17 metara prvo brani Sušak, a potom je iz nešto veće udaljenosti pucao pored stative.

Slaven je uzvratio minutu kasnije. Nakon kombinacije iz kornera Mioč je ubacio na drugu stativu, a udarac Hoxhe s pet metara pogađa vanjski dio stative.

Nedugo potom Špikić je pucao s desetak metara iskosa za sigurnu obranu golmana Farmaceuta. Ristovski je u 9. minuti ubacio s desne strane, a lopta je od bloka Štefulja zamalo završila iza leđa Sušaka koji je u posljednji trenutak ipak uspio odbiti loptu u korner.

Vidović se u 16. minuti pored dva suparnička igrača izborio za snažan udarac s desetak metara kojeg Sušak uspijeva odbiti.

Veliku šansu Slaven je propustio u 24. minuti. Ubačaj Hoxhe s lijeve strane dolazi do usamljenog Šakote koji je snažno pucao sa sedam metara, no fantastičnom paradom Nevistić je uspio sačuvati svoju mrežu.

Minutu kasnije Dinamo dolazi u vodstvo. Nakon proigravanja Petkovića udarac je sa 17 metara iskosa uputio Vidović te je pogodio suprotnu malu mrežicu za svoj prvijenac u debitantskom nastupu u plavom dresu.

Petković je u 33. minuti okušao udarac s dvadesetak metara, a lopta je otišla pokraj suprotne stative. Pet minuta kasnije je sličan učinak imao i pokušaj Baturine s nešto veće udaljenosti.

Nakon ubačaja Mioča iz slobodnog udarca s desne strane u 43. minuti udarac glavom s desetak metara je uputio lepinjica, a Nevistić nije imao poteškoća s hvatanjem lopte.

U drugoj minuti drugog poluvremena Hoxha je s lijeve strane uputio oštru loptu u peterac, a Ortiz nije uspio reagirati. Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Mišić je pucao s dvadesetak metara, a lopta od bloka odlazi pokraj okvira gola.

Dinamo do novog gola dolazi u 50. minuti. Bulat je povratnim dodavanjem podvalio loptu za Petkovića koji je s desetak metara prizemnim udarcem poslao loptu u bliži kut Sušakova gola. Kapetan Plavih je nakon asistencije upisao i pogodak, a to mu je bio peti prvenstveni u aktualnoj sezoni.

Štefulj je u 57. minuti ubacio s lijeve strane nakon čega se lopta odbija do Štrkalja koji je sa šest metara pored Ljubičića uspio šutirati za jako dobru obranu Nevistića. Tri minute kasnije sa 17 metara je pucao Emreli za sigurnu intervenciju Sušaka.

Novi pogodak u mreži Slavena vidjeli smo u 66. minuti kada je Perić dugačkim proigravanjem pokušao uposliti Emrelija, no do lopte prvi dolaze Štefulj te ju je prevarivši Sušaka nespretno proslijedio u vlastitu mrežu.

U 84. minuti priliku je umjesto Marka Bulata dobio Arijan Ademi koji je tako upisao povratnički nastup nakon kratkotrajne avanture u Kini.

Nakon ubačaja iz kuta u 92. minuti lopta se odbija do Ristovskog koji sa šest metara nije stigao dobro reagirati te je loptu poslao pokraj stative. Bila je to posljednja situacija na utakmici vrijedna pažnje.

Kolo se nastavlja od 19:30 kada na Rujevici počinje utakmica Rijeke i Osijeka.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 8. kola SuperSport HNL-a od 17 sati na Maksimiru će snage odmjeriti Dinamo i Slaven Belupo na čijoj će klupi u drugom mandatu debitirati Roy Ferenčina nakon što je otkaz dobio Ricardo Moniz.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kačavendu, Stojkovića i Kaneka dok su gosti bez Pllane, Račića, Cascinija i Caimacova.

Trener Plavih Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Koprivnička je momčad promijenila trenera, sad je vodi Roy Ferenčina koji je radio u Dinamu kao asistent treneru Anti Čačiću i sigurno poznaje našu momčad. Očekuje nas agresivan, motiviran suparnik koji će dati sve od sebe da nam proba nešto “uzeti”, ali ako se postavimo na pravi način, ako od prve sekunde budemo tražili pogodak, mislim da ćemo i kontrolirati utakmicu.”

Njegov kolega na klupi Farmaceuta Roy Ferenčina je dodao: “Moja momčad i ja veselimo se ovoj utakmici. Idemo u goste najboljem klubu koji s Hajdukom lovi prvo mjesto. Znamo da je Dinamo veliki favorit, ali nogomet je poseban jer ne pobjeđuju uvijek najbolji. U Zagreb idemo s vjerom da možemo nešto napraviti.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Marino Majstrović (Split) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek), a časnik za sigurnost Marko Svilić.