Izvrsnim pogotkom iz slobodnog udarca Tuci donio Lokomotivi tri boda protiv Rudeša

U prvoj utakmici 8. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je u Kranjčevićevoj slavila protiv Rudeša rezultatom 1:0 (1:0). Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Indrita Tucija koji je u 39. minuti iz slobodnog udarca odlično zatresao mrežu gostiju.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu dok je Rudeš predvođen novim trenerom Tonijem Golemom sedmi put travnjak napustio pognute glave.

Idućeg vikenda Lokomotiva će gostovati kod Hajduka na Poljudu dok Rudeš očekuje sraz s Dinamom.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada su dobro kombinirali domaćini. Latković je proigrao Petkovića čiji udarac s desetak metara iskosa sigurno brani Čavlina.

U 13. minuti na suprotnoj strani travnjaka Kanižaj je na asistenciju Tucija pobjegao obrani Rudeša nakon čega je nesebično uposlio Bulatovića, no on ometen od strane Camposa iz odlične pozicije loptu šalje pored gola.

Rudeš je opasan četiri minute kasnije kada je Petković reagirao na odbijenu loptu, no njegov spretni pokušaj sa šest metara kupi vratar Lokomotive.

Bašić je u 29. minuti dubinskim proigravanjem u šansu gurnuo Petkovića, ali on ometen Kalaicom nije uspio na pravi način zaprijetili golu Lokomotive tako da je Čavlina upisao još jednu sigurnu intervenciju.

Lokomotiva je u vodstvu od 39. minute kada je fantastično iz slobodnog udarca s 25 metara živi zid prebacio Tuci te pogodio donji desni kut Rudešova gola. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni HNL-a.

U posljednjoj minuti prvog dijela Pešić se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora kojim je gađao suprotne rašlje, a lopta je prohujala malo iznad grede.

Drugo poluvrijeme je bez većih uzbuđenja prolazilo sve do 81. minute kada je nakon povratnog dodavanja Rešetara s dvadesetak metara snažno pucao Pasariček, a lopta je prošla malo pored stative.

Dvije minute kasnije preko Tucija je zaprijetila i Lokomotiva. Napadač domaćih je pucao glavom pored vratnice nakon što ga je ubačajem s lijeve strane pronašao Milićević.

U završnim minutama utakmice Lokomotiva je mogla doći do još jednog pogotka. Prvo je Bubanja u 94. minuti s dvadesetak metara pucao pored stative, a potom je Fetai na asistenciju Mudražije s desetak metara pucao ravno u Kralja.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dueli Dinama i Slaven Belupa te Rijeke i Osijeka.

Osmu dionicu SuperSport HNL-a će od 18 sati u Kranjčevićevoj otvoriti Lokomotiva i Rudeš. Na klupi gostiju će debitirati novi trener Toni Golem koji je zamijenio Roberta Prosinečkog. Klub s Kajzerice je u prošlom kolu na gostovanju kod Slaven Belupa upisao prvu ovosezonsku pobjedu, a uz to su zabilježili još tri remija i dva poraza. S druge strane Rudeš je uz šest poraza uspio samo remizirati kod Istre 1961.

Domaćin u današnjem ogledu nema problema s izostancima dok gosti ne mogu računati na Briana Oddeija.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Mogu reći da nam je dobro došla stanka, nešto smo još malo uigrali. Vraćaju nam se za sutrašnju utakmicu s Rudešom Mersinaj i Marić, nemamo kartoniranih ni ozlijeđenih igrača, tako da nam se roster proširio. Rudeš će nam u svakom slučaju biti nepoznanica. Nekoliko igrača im je otišlo, doveli su četiri nova igrača i stigao je novi trener. Da li će biti ista filozofija igre Rudeša, to ne znamo u ovom trenutku. Rudeš je ekipa koja je bez pobjede i ima jedan bod ali sigurno je odigrala dosta dobrih utakmica u kojima nisu bili nagrađeni rezultatom. Očekuje nas jedna teška i zahtjevna utakmica.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Toni Golem je dodao: “Momci su puni motiva, kao i ja. Mislim da ćemo dati sve od sebe već ovog petka, da se ti bodovi upišu na naš konto. Ispred nas je još 29 utakmica, dugo je prvenstvo, treba nam jedna pobjeda da se imamo za što hvatati, odnosno loviti ove momčadi koje su malo ispred nas. U glavi je najveći problem. Jer nije lako kada nakon sedam utakmica imaš samo jedan bod. Bilo je utakmica u kojima su vodili 3:0, pa se gubilo. No, i puno jače ekipe bi se teško vadile iz ovakve situacije. Ali mi super komuniciramo, imam pozitivnu reakciju od igrača, žele, osjećaju da su zaslužili mjesto u Ligi 10. Zadnjih dana prijelaznog roka uspjeli smo se i pojačati na nekim pozicijama, tako da smo optimistični, pa već u petak očekujemo pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Kristijan Novosel (Valpovo), Ivan Janić (Ilok) i Antonio Škobić (Osijek) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač i Vedran Đurak iz Sv. Ivana Zeline. Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica).