Dinamo u debiju Jakirovića pobijedio Spartu

Odličnim drugim poluvremenom Dinamo je u prvoj utakmici play-off faze Europske lige u Maksimiru bio bolji od češkog prvaka Sparte Prag rezultatom 3:1 (1:1). Gosti su poveli preko Krejčija koji je realizirao kazneni udarac, a za preokret Plavih su se u strijelce upisali Dario Špikić, Dino Perić i Luka Ivanušec koji se tako golom oprostio od zagrebačkog kluba.

Novi strateg kluba iz Maksimira Sergej Jakirović je tako na najbolji način debitirao na klupi. Ostvario je osjetnu prednost uoči uzvrata koji se za tjedan dana igra u Pragu. Pobjednik duela će europsku jesen nastaviti u skupini Europske lige dok se poraženi može zadovoljiti grupom Konferencijske lige.

Domaćin je zaprijetio već u 2. minuti kada je Petković odložio loptu za Baturinu koji je s dvadesetak metara snažno pucao pogodivši vanjski dio bliže stative.

Gosti su dobro odigrali u 11. preko Birmančevića koji se sjurio po desnoj strani, ali njegov ubačaj pred gol čisti Moharrami.

Ivanušec je u 23. minuti zatresao mrežu gostiju preciznim udarcem iz srca šesnaesterca, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Nakon VAR intervencije talijanski sudac Guida je u 38. minuti pokazao na bijelu točku u korist Sparte jer je Perić u kaznenom prostoru jedan udarac blokirao rukom. Pri tome nije vidio prekršaj u napadu zbog povlačenja stopera Plavih. Siguran izvođač s 11 metara bio je kapetan Krejči koji je češku momčad doveo u vodstvo.

Dinamo do izjednačenja dolazi već u 44. minuti kada je Petković pravovremeno proigrao Špikića koji je sa šest metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Baturina se nakon prodora odlučio za udarac s ruba peterca kojeg Jensen brani, a odbijenu loptu je poviš gola poslao Ljubičić.

Požrtvovnom reakcijom Moharramija u 43. minuti blokiran je udarac Olatunjija sa šest metara nakon ubačaja s desne strane. Bila je to velika šansa za goste da ponovno dođe u vodstvo.

U 51. minuti Špikić je ostavio loptu za Baturinu koji je sa 17 metara pucao iznad grede. Isti igrač se dvije minute kasnije sjurio po lijevoj strani prošavši dva suparnička igrača, no u njegovom udarcu na koncu nije bilo dovoljno snage da ozbiljnije zaprijeti golu Sparte.

Mišić je u 58. minuti proigrao Špikića koji se na koncu morao zadovoljiti izborenim kornerom. Nakon ubačaja iz kuta Bulata s prve stative je pucao Petković, a Jensen je upisao veliku obranu. Golman Sparte je priseban i nakon pokušaja Ivanušeca iz odbijene lopte, no potom je bio nemoćan nakon udarca Perića iz blizine koji je tako Plavima donio preokret.

Već u 61. minuti Dinamo je povećao prednost. Nakon kombinacije Ljubičića i Ivanušeca potonji je preciznim udarcem s pet metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Pet minuta kasnije Ivanušec je proigrao Emrelija koji je s dvadesetak metara pucao pored bliže stative. Ivanušec je opasan i u 67. kada s desetak metara iskosa loptu šalje malo pored suprotne vratnice.

U 76. minuti Stojković je u debiju zaprijetio s ruba kaznenog prostora, a lopta je također otišla malo pored suprotne stative.

Nakon loše reakcije Ljubičića tri minute kasnije Zeleny je uposlio Kuchtu, a on je iz odlične situacije s vrha peterca loše pucao tako da je Nevistić upisao obranu. U 81. minuti je s ruba šesnaesterca zapucao Panak za novu obranu vratara Dinama. Dvije minute kasnije Zeleny je pucao s dvadesetak metara, a lopta od bloka Mišića odlazi pokraj suprotne stative.

Iz igre je u 87. minuti izašao Luka Ivanušec koji se tako oprostio od Dinama obzirom da karijeru nastavlja u Feyenoordu.