Dva gola Ndockyta nedovoljna za pobjedu Gorice nad Slaven Belupom

U prvoj utakmici 6. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo su odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (1:0). Domaćin je dva puta vodio preko Merveila Ndockyta, no bod Farmaceutima donose Arber Hoxha i Benedik Mioč.

Obje momčadi su tako upisale treći neriješeni ishod u sezoni te su i dalje, s po šest osvojenih bodova, susjedi na prvenstvenoj ljestvici. Domaćine je s klupe vodio Mensur Mujdža obzirom da je Željko Sopić preuzeo Rijeku.

Goricu za tjedan dana očekuje gostovanje kod Rudeša dok će izabranici Ricarda Moniza biti domaćin Lokomotivi.

Malo toga se događala u prvom poluvremenu, ali u posljednjoj akciji ipak smo vidjeli pogodak. Mrzljak je proigrao Ndockyta koji se odlučio za udarac s dvadesetak metara te je pogodivši donji desni kut svladao vratara Slavena. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni. Ofenzivac Gorice je emotivno reagirao nakon pogotka posvetivši ga svojoj preminuloj sestri.

Slaven Belupo je izjednačio u 50. minuti akcijom iz kornera. Ubacio je Mioč, a Agbekpornu je prebacio loptu na drugu stativu gdje ju je dočekao Hoxha te je iz blizine matirao Banića.

Već u 52. minuti Gorica je ponovno u vodstvu i to novim golom Ndockyta. On se ubacio iz drugog plana te je na asistenciju Vujnovića s desetak metara precizno i snažno pogodio suprotnu malu mrežicu.

Farmaceuti do novog zgoditka dolaze u 54. minuti. Mioč je pucao iz prve sa 17 metara nakon odbijene lopte Maloče te je odlično pogodio donji desni kut Goričina gola.

Domaćini su blizu pobjede bili u 73. minuti kada je s desetak metara iskosa Vujnović zatresao suprotnu stativu.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Varaždin – Hajduk i Lokomotiva – Osijek.

Od 20 sati u Velikoj Gorici počinje prva utakmica 6. kola SuperSport HNL-a u kojoj će snage odmjeriti Gorica i Slaven Belupo. Domaćin je u dosadašnjem tijeku sezone upisao pobjedu protiv Lokomotive, remije s Varaždinom i Dinamom te poraz od Osijeka dok je sraz s Rijekom odgođen, a u današnjem susretu bit će bez trenera Željka Sopića koji je prešao na Rujevicu tako da će sraz voditi Mensur Mujdža. Farmaceuti su pak svladali Rudeš, neriješeno su odigrali s Varaždinom i Istrom 1961, a poraženi su od Osijeka te Hajduka.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Šrolera dok su gosti bez Božića, Pllane i Caimacova.

Privremeni trener Gorice Mensur Mujdža je poručio: “Svaki odlazak trenera stvara određenu stresnu situaciju u klubu. Mislim da u našoj situaciji možemo gledat malo pozitivnije. On ide u klub koji je za njega iskorak i izazov, a to je potvrda nama i svima koji su s njim surađivali da dobro rade. Želimo mu sreću u drugom klubu, ali ne protiv nas. Na treninzima smo prolazili određene planove za utakmicu protiv Slavena i nadamo se da će igrači biti spremni odgovoriti na zahtjeve. Ekipa je disciplinirana i organizirana. Mislim da su dečki stvarno karakterni. Jako nam je to bitno da možemo stvarati i planove i ciljeve. Nismo bili nagrađeni za rad i dobru igru protiv Osijeka, posebno u defenzivnom dijelu igre, gdje su se igrači dali i trošili. Izostala je realizacija, ovaj smo tjedan na tome radili. Vjerujem da igrači to imaju u sebi. Oni su već svi dokazali da mogu zabijat golove i bitno je povećati koncentraciju, i vjerujem da ćemo zabijati. Pokušat ću s kolegom Krnjićem i ostatkom stožera pripremiti utakmicu i nadam se da ćemo osvojiti sva tri boda.”

Strateg Slavena Ricardo Moniz je dodao: “Iskustvo u prvih pet utakmica naučilo me da je svaka utakmica u Hrvatskoj 50-50. Sve momčadi žele igrati nogomet. ‘Šestice’ traže igru, krila ulaze u sredinu, bekovi se dižu visoko, igrači su kreativni i brzi.. Takvi su i naši, a ono što moramo dodatno popraviti je igra u obrani i obrambeno liderstvo. Polako se igrači vraćaju od ozljeda tako da neću moći računati ‘samo’ na Božića, Caimacova i Pllanu. Gorica je u Osijeku  pokazala da se radi o izrazito kvalitetnoj momčadi. Došla je u problem trenera odlaskom gospodina Sopića, ali takve situacije mogu i pozitivno djelovati na momčad. Protiv Istre smo bili jako učinkoviti i postigli dva pogotka, što je odlična stvar, no problem je što takvu utakmicu nismo ‘zatvorili’ i osvojili sva tri boda. Zato ne možemo biti zadovoljni pa će sigurno biti i nekih promjena u ekipi. Povratkom ozlijeđenih imamo po dvojicu igrača na gotovo svakoj poziciji i to je ono što me veseli. Treba nam pozitiva i odgovornost od prve do zadnje minute. Ne bi me zadovoljila samo dobra prezentacija sutra. Igramo zbog bodova, a rezultat je ono što nam donosi vrijeme koje nam još uvijek treba da bismo stigli do razine na kojoj želimo biti. Ako zadržimo efikasnost koju smo imali do sada i podignemo razinu obrambene odgovornosti sposobni smo ‘ukrasti’ bodove u Velikoj Gorici.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Dario Kolarević (Zagreb) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su u VAR sobi Ante Čuljak (Zagreb) i Ivan Vučković (Zagreb). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka).