Dvorneković iz prvog dodira s loptom na utakmici donio Gorici pobjedu nad Slaven Belupom (VIDEO)

Gorica je u 6. kolu HT Prve lige došla do treće ovosezonske pobjede. Izabranici Krunoslava Rendulića su na domaćem terenu slavili protiv Slaven Belupa, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je joker s klupe Matija Dvorneković.

Iskusni napadač je u igru ušao nakon nešto više od sat vremena te je iz prvog dodira s loptom nakon asistencije Hrvoja Babeca svladao danas jako dobrog Ivana Čovića.

Farmaceuti su pak nakon slavlja protiv Dinama u prvom kolu već peti susret u nizu ostali bez pobjede.

Uvodnih 15 minuta susreta bio je obilježen s dva neugodna sudara Gode koji je ostao ležati na travnjaku nakon kontakta sa Šrolerom i Dokom. Nakon ukazane pomoći lijevi bočni gostiju mogao je nastavati igru.

Prvu veliku priliku na susretu vidjeli smo u 19. minuti kada je Čović fantastičnom paradom obranio dobar udarac Babeca kojeg mu je pripremio Matar.

Tri minute kasnije golu Slavena je pokušao zaprijetiti i Lovrić, a njegov udarac iz kaznenog prostora završava u bloku. U 24. minuti Babec je gađao suprotni kut s dvadesetak metara udaljenosti, no nije bio dovoljno precizan.

Ubačaj Šrolera u 34. minuti s desne strane zamalo je završio u mreži Slavena, ali Čović je bio dovoljno pribran te je loptu koja je išla pod gredu uspio izbiti u korner.

Treći pokušaj Babeca uslijedio je u 35. minuti, a ovaj put je nakon Mitrovićeva ubačaja s desne strane još jednim dobrim udarcem s desetak metara iskosa zatresao okvir gola gostiju.

Pritisak Gorice nastavio se i tri minute kasnije kada je u prilici bio Šroler, a njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora obranom zaustavlja Čović.

Izvrsnu akciju domaćih vidjeli smo u 44. minuti kada je Dokino dodavanje s desne strane Babec propustio za Lovrić, a njegov snažni udarac s 15 metara završava na gredi.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Krstanović je izborio slobodni udarac na 17 metara od gola Gorice. Odgovornost je preuzeo Glavčić, ali dalje od živog zida lopta nije prošla.

Drugo poluvrijeme otvoreno je udarcem Glavčića iz daljine u 49. minuti koji je prohujao iznad gola domaćih. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani uzvratio je Lovrić, ali lopta od bloka prolazi malo pokraj stative.

Lovrić je u 56. minuti odlično iz kornera ubacio za Mitrović, a njegov udarac glavom s prve stative prolazi tik uz suprotnu vratnicu.

Blizu gola bili su i gosti samo minutu kasnije. Priliku im je pogreškom pružio vratar Banić nakon čega je prazan gol pokušao pogoditi Brković, no golman Gorice se na vrijeme vratio prema vratima te je pred gol linijom uspio skrenuti loptu u korner.

Brković je odlično pucao i u 60. minuti iz slobodnog udarca s oko dvadeset metara udaljenosti, no njegov pokušaj zaustavlja stativa.

Dvije minute kasnije Bogojević je ubačajem s desne strane uposlio Krstanović na drugoj stativi koji je se uspio izboriti za udarac, ali to je bio lagan zadatak za Banića.

Gorica uzvraća minutu kasnije preko Keite koji je prihvatio odbijenu loptu u šesnaestercu te je s desetak metara iskosa pokušao poslati loptu pod gredu, no Čović upisuje još jednu obranu.

Domaćini do gola dolaze u 66. minuti kada je mrežu Slavena zatresao iskusni Dvorneković. Bio je to njegov prvi dodir s loptom te je nakon dubinske asistencije Babeca iz slobodnog udarca i propusta obrambenih igrača uz pomoć grede poslao loptu iza leđa Čovića.

Kalik je u 73. minuti nakon solo prodora pokušao skoro iz mrtvog kuta iznenaditi Čovića, no nije bio precizan.

Minutu kasnije Stojanovski je povratnim dodavanjem uposlio Babeca koji šalje loptu u gol Slavena, no pomoćni sudac je potom signalizirao da je lopta prethodno prošla liniju tako da pogodak opravdano nije priznat.

Goda je u 81. minuti ubačajem s lijeve strane na drugoj stativi tražio Brkovića, ali mladi veznjak Slavena nije uspio uputiti udarac. Lovrić je u tri minute kasnije ubacio za Kalika, no njegov pokušaj odlazi preko gola.

Gosti u završnim minutama susreta napravili pritisak pred golom Banića, no nisu uspjeli kreirati šansu iz koje bi došli do gola odnosno boda.

Šesto kolo se nastavlja od 21 sat na Maksimiru kada je na rasporedu predstava Dinama i Lokomotive.

U prvom susretu subotnjeg programa 6. kola HT Prve lige Gorica od 18:55 dočekuje Slaven Belupo. Domaćini su u dosadašnjem tijeku sezone zabilježili poraze od Rijeke, Dinama i Hajduka te pobjede nad Šibenikom i Istrom 1961 dok su gosti slavili protiv Dinama, remizirali su s Osijekom i Šibenikom, a poraženi su od Lokomotive i Hajduka.

Gorica u današnjem dvoboju ne može računati na Kotarskog, Steenvoordena i Suka dok Faramceutima nedostaje Kocijan.

Trener domaćih Krunoslav Rendulić je poručio: “Nije Slaven Belupo neugodan protivnik samo nama, nego svim momčadima u ovoj ligi. Riječ je o čvrstoj, dobro posloženoj momčadi, koja će sigurno doći sa svojim planom, željama i ambicijama, ali sve to imamo i mi. Ponavljam opet, mi u svakoj utakmicu tražimo način kako doći do pobjede, naravno da će tako biti i ovoga puta, a veseli me što je momčad u boljem izdanju što se tiče izostanaka nego uoči prethodnih utakmica.”

Strateg Slavena Dean Klafurić je dodao: “Veselim se utakmici za koju očekujem da će biti napeta i zanimljiva. Bit će posebna za mene jer idemo u moj grad i igramo s klubom u kojem sam igrao i u kojem sam bio trener. Ipak, sada sam u Slaven Belupu i tako se ponašam. Želimo pokazati napredak u odnosu na prošle utakmice i želimo da nam se trud i rad na svakom treningu vrati i kroz rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin) i Marino Majstorović (Split) dok su za VAR zaduženi Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb).