Farmaceuti nadjačali Lokomotivu

U prvoj utakmici 16. dionice SuperSport HNL-a Slaven Belupo je u Kranjčevićevoj bio bolji od Lokomotive rezultatom 1:3 (1:2). U sadržajnom dvoboju četvrtu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Farmaceutima su donijeli Hoxha, Mioč i Šakota dok je privremeno izjednačenje domaćinu donio Šotiček.

S nova tri boda momčad Roya Ferenčine je uz odigranu utakmicu više preskočila današnjeg suparnika na prvenstvenoj ljestvici te se trenutno nalazi na sedmoj poziciji. Nakon što je upisala peti prvenstveni poraz Lokomotiva se okreće kupu gdje je očekuje gostovanje u Vukovaru, a potom će u HNL-u odmjeriti snage s gradskim konkurentom Rudešom. Slaven će pak dobru formu pokušati potvrditi na Apašu gdje stiže Dinamo.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 14. minuti kada se Hoxha pored dva braniča uspio izboriti za udarac s 15-ak metara iskosa, a lopta je na putu prema golu zakačila Kalaicu te je prevarila Čavlinu.

Deset minuta kasnije domaćin je izjednačio preko Šotičeka koji je iskoristio lošu reakciju golmana Sušaka nakon ubačaja s lijeve strane te je iz peterca zatresao mrežu.

Farmaceuti su u novom vodstvu od 38. minute kada je Štrkalj snažnim udarcem s desetak metara zatresao gredu, a na odbijenoj lopti je najbrži Mioč koji ju je glavom uspio usmjeriti iza gol linije.

Gosti su pobjedu potvrdili u sudačkoj nadoknadi preko Šakote koji je ukrao loptu Mersinaju, a onda ju je sa šest metara iskosa poslao pored Čavline u suprotnu malu mrežicu.

Kolo se nastavlja sutra kada od 15 sati počinje duel Varaždina i Rijeke dok će u 17:30 Dinamo na Maksimiru dočekati Osijek.