Galešić ponovno junak Rijeke – zabio i asistirao za tri boda protiv Varaždina

Pogocima Nike Galešića u 80. i Mateja Mitrovića u 90. minuti Rijeka je u 25. kolu SuperSpor HNL-a pred 6.855 gledatelja na Rujevici slavila protiv Varaždina rezultatom 2:0 (0:0). Mladi stoper Galešić je bio i asistent, a prethodno je u srijedu u četvrtfinalnom ogledu kupa u kojem je njegova momčad svladala Rudeš bio jedini strijelac.

Izabranici Željka Sopića su se 16. pobjedom u sezoni vratili na prvo mjesto ljestvice s bodom prednosti ispred Hajduka dok je momčad koju vodi Nikola Šafarić zabilježila osmi poraz te se i dalje nalazi na osmom mjestu. U sljedećem kolu Rijeka je ponovno domaćin, ovaj put Osijeku dok će Varaždin već u petak na stadionu Varteksa dočekati Istru 1961.

Prvu ozbiljniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 16. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Labrović loše ocijenio let lopte što je iskoristio Lamine pa je pred golom uposlio Dabru, no on iz blizine nije uspio zatresti mrežu. To mu je za nogom pošlo u 23. minuti kada je lobom svladao vratara Rijeke, no zbog zaleđa pogodak nije bio priznat.

Rijeka je uzvratila u 33. minuti kada je Pašalić iz slobodnog udarca ubacio za Radeljića koji je sa šest metara šutirao malo preko grede. Bila je to njegova posljednja akcija na utakmici obzirom da je zbog ozljede nastale prilikom prethodnog prekršaja Dabre morao biti zamijenjen, a priliku je dobio Mitrović.

U 40. minuti Lamine je na rubu kaznenog prostora Varaždina naletio na Hodžu, a sudac Čulina nije smatrao da se radi o prekršaju vrijednog kaznenog udarca. Uslijedio je poziv iz VAR sobe i pregled video snimke nakon čega je sudac ostao kod svoje prvotne odluke da ne pokaže na bijelu točku.

Posljednju priliku u prvom dijelu imao je domaćin u sedmoj minuti nadoknade kada je iz slobodnog udarca zaprijetio Galešić, no nije bio precizan.

Nakon ubačaja Gode u 67. minuti atraktivno je s ruba šesnaesterca škaricama pucao Obregon, ali nije bio dovoljno precizan.

Boršić je deset minuta kasnije proigrao Šegu čiji udarac sa šest metara iskosa nije bio dovoljno snažan da prouzroči više problema Labroviću.

Rijeka do gola dolazi u 80. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Pašalića loptu je s druge stative pred gol prenio Hodža, a tamo je najspretniji bio Galešić koji je iz blizine pored mladog vratara i debitanta Mamića zatresao mrežu. Stoper domaćih je tako upisao treći prvenstveni gol u sezoni, a podsjetimo da je u srijedu fantastično zabio Rudešu za prolaz u polufinale kupa.

Konačni rezultat dvoboja postavljen je u 90. minuti kada je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio Pašalić, Galešić je potom glavom prenio loptu do Mitrovića, a on je udarcem sa šest metara pronašao put do gola. Bio je to njegov drugi zgoditak u sezoni.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada na Opus Areni počinje derbi kola između Osijeka i Dinama.

Standings provided by Sofascore

U sklopu 25. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati na Rujevici se sastaju Rijeka i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na istom stadionu završio je bez pobjednika, rezultatom 2:2, dok je u gradu baroka gost slavio s 0:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Fruka i Jankovića dok su gosti bez Zelenike, Postonjskog, Pilja i Drožđeka.

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi rekao: “Igramo protiv jako dobre ekipe, bez obzira na rezultat protiv Hajduka u Kupu. Varaždin je bio dominatan u prvom dijelu utakmice, poslije ime je pala koncentracija i tu se utakmica prelomila. Očekuje nas zahtjevan posao, ali igramo na Rujevici pred svojim navijačima i nikog se ne bojimo.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Nikola Šafarić je dodao: “Rijeka je još jedna u nizu zahtjevnih utakmica, ali, kao što smo rekli, nismo opterećeni ničime, uživamo. Na treninzima se radi maksimalno dobro, igrači su zaista odlični na svim treninzima, pokušavamo spravljati neke situacije, a teško je i držati kontinuitet dobrih igara kao što su bile na susretu s Dinamom u gostima i Hajdukom kod kuće. Dođe do malog pada, sada će nas i malo nedostajati, ali imamo širinu i svi koji će dobiti priliku spremni su i idemo odigrati još jednu dobru utakmicu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Dario Kolarević (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb) i Fran Jović (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Patrik Kolarić (Čakovec) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Gorica), kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.