Kulenović u sudačkoj nadoknadi poništio majstoriju Bukvića za remi Osijeka i Dinama na Opus Areni

Osijek i Dinamo su na rasprodanoj Opus Areni pred 11.450 gledatelja u 25. kolu SuperSport HNL-a odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Domaćin je poveo odličnim golom Domagoja Bukvića, a bod Modrima je u sudačkoj nadoknadi donio Sandro Kulenović.

Sa šestim remijem u sezoni izabranici Sergeja Jakirovića su ostali na trećem mjestu ljestvice s pet bodova manje od Rijeke i četiri od Hajduka koji oboje imaju odigranu utakmicu više. Momčad Zorana Zekića je pak zabilježila deveti remi te se nalazi na četvrtom mjestu s tri boda više od Lokomotive.

Osijek u idućem kolu očekuje još jedan derbi, ovaj put s Rijekom na Rujevici dok će Dinamo u četvrtak u osmini finala Konferencijske lige dočekati PAOK, a u nedjelju ga na Maksimiru očekuje prvenstveni sraz sa Slaven Belupom.

Prvu dobru akciju na utakmici vidjeli smo u 21. minuti kada su iz slobodnog udarca dobro kombinirali domaćini. Cokaj je uposlio Pušića čiji je udarac s desetak metara uspio blokirati Ristovski.

Pet minuta kasnije Bijelo-plavi su došli u vodstvo. Nakon što je Nevistić odbio loptu u aut iz njega je Mierez brzo proigrao Bukvića koji se odličnim driblingom oslobodio Theophilea, a potom je sa sedam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu. Bio je to njegov treći gol u sezoni i drugi protiv Dinama.

Plavi su uzvratili u 38. kada je na kornera pucao Bernauer, a Malenica je odbio loptu koja je išla pod gredu. Četiri minute kasnije nakon proigravanja Petkovića zamalo je autogol postigao Nejašmić, no vratar Osijeka nije se dao iznenadit.

Bukvić se iskazao i u 50. minuti kada je šutirao s dvadesetak metara iskosa, a lopta je proletjela malo pored suprotne stative.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Cokaj je prekršajem zaustavio Baturinu prilikom čega mu je nastradala arakada, a iz slobodnog udarca s 25 metara Petković je pogodio u živi zid. Modri su potom u kratkom periodu izveli tri kornera, no iz njih nisu ozbiljnije zaprijetili vratima Osijeka.

U 61. minuti Ristovski je s desne strane ubacio za Ademija čiji pokušaj glavom sa šest metara lako hvata Malenica. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Pušić je s lijeve strane pronašao Prekodravca koji je pucao glavom sa sedam metara, ali nije bio precizan.

Minutu kasnije nakon dodavanja Prekodravca loše je reagirao Bernauer zbog čega se u prilici našao Mierez. Argentinski napadač je snažno pucao s 15 metara te je zatresao gredu. U 72. minuti je Mierez dobro kombinirao s Omerovićem, ali potonjem u ključnom trenutku bježi lopta tako da nije uspio uputiti udarac. Bukvić je pak minutu kasnije s desne strane uposlio Miereza čiji je udarac s desetak metara blokirao Bernauer. Raspoloženi Bukvić je šut isprobao i u 75. minuti kada je njegov prizemni udarac sa 17 metara bez poteškoća zaustavio Nevistić. U 83. minuti je sa slične pozicije zaprijetio i Matković, a golman Dinama lovi loptu koju je prethodno usporio blok.

Veliku šansu domaćin je imao u 85. minuti. S desne strane je ubacio Omerović, a sa šest metara je snažno pucao Mierez, no Nevistić odlično brani. Uslijedio je i pokušaj Matkovića nakon odbijene lopte za još jednu jako dobru intervenciju čuvara mreže gostiju.

Minutu kasnije je blizu gola bio i Dinamo. Nakon ubačaja iz kuta Baturine glavom je s druge stative pucao Perković, a ispred gol linije je požrtvovno reagirao Mierez odbivši loptu u posljednji trenutak. Uslijedio je novi ubačaj iz kuta nakon kojeg je Kulenović prenio loptu u peterac, a od tamo istu izbija Nejašmić. Zaiskrislo je potom na travnjaku između Kulenovića i Miereza nakon kojeg su obojica dobili žuti karton. Napadač Osijeka će zbog toga propustiti duel s Rijekom. Pritisak gostiju se nastavio i u 89. minuti kada nakon novog ubačaja opasnost iz peterca otklanja Duarte.

Na početku sudačke nadoknade je s desetak metara iskosa snažno pucao Ristovski, a blokom se iskazao Bralić. U 93. minuti je s lijeve strane ubacio Petković, no ispred gola nije stigao reagirati Kulenović.

Minutu kasnije Modri su došli do izjednačenja. Konstanti pritisak pred golom Osijeka rezultirao je odbijenom loptom koja je došla do Kulenovića, a on je snažnim udarcem s desetak metara matirao Malenicu. Golman domaćih je dirao loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut, no nije uspio upisati obranu. Napadač Dinama je tako došao do trećeg gola u aktualnoj sezoni HNL-a.

Matković je u 98. minuti pobjegao obrani Dinama te je u situaciji 1 na 1 s Nevistićem poslao loptu pokraj golmana Dinama, ali i pokraj suprotne vratnice. Minutu kasnije na suprotnoj strani je nakon ubačaja s lijeve strane atraktivno škaricama pucao Špikić, no nije bio precizan.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 17 sati u Kranjčevićevoj susreću Rudeš i Gorcia.

Opus Arena je od 17:30 poprište derbi susreta 25. kola SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Osijek i Dinamo. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran na istom stadionu završio je dramatičnom pobjedom Modrih rezultatom 2:3 dok je na Maksimiru ista momčad slavila s 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Barešića, Fućka, Branštetera i Lovrića dok su gosti bez Stojkovića, Kačavende, Roga, Moharramija, Ogiware, Bulata i Emrelija.

Trener Bijelo-plavih Zoran Zekić je u najavi istaknuo: “Dinamo se podigao u formi zahvaljujući svojoj snazi i kvaliteti, a nadam se da ćemo i mi nešto slično napraviti. Tražimo pozitivu očekujući da će nam se kroz rad dosta toga vratiti. Svakako je pozitivno da imamo prvog strijelca Lige, druga smo momčad po efikasnosti, uveli smo u kadar dosta mladih igrača, tako da već promišljamo i o predstojećem ljetu. I kada je teško treba biti jak i razuman te razmišljati optimistično. Ne bih bio pošten kada bih rekao da itko od mojih igrača ne želi ili da zabušava tijekom trenažnog procesa. I stoga vjerujem da ćemo biti bolji.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je izjavio: “Pred nama je zahtjevan ispit, Osijek kod kuće igra lepršavo, u sjajnom ambijentu, zabio je puno golova, ali ih je puno i primio. Moramo napraviti sve da budemo taktički jako odgovorni, da ne dopuštamo puno prostora i da maksimalno iskontroliramo Ramona Miereza, on je okidač koji daje dodatnu energiju cijeloj momčadi.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina) i Ante Terzić (Podstrana) dok su za VAR zaduženi Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.