Gorica nadigrala Rijeku i odnijela puni plijen s Rujevice (VIDEO)

U 19. kolu HT Prve lige Gorica je na Rujevici pred 3.082 gledatelja bila bolja od Rijeke rezultatom 1:2 (0:0). Gosti su dominirali većim dijelom utakmice, a od 34. minuti su imali igrača više nakon isključenja Ampema što su u drugom dijelu iskoristili golovima Kristijana Lovrića i Younesa Delfija. Rijeku je nakratko u igru vratio najbolji strijelac lige Josip Drmić.

Izabranici Krunoslava Rendulića su tako došli do osme ovosezonske pobjede kojom su se učvrstili na petom mjestu ljestvice dok je Rijeke četvrtim porazom dala šansu Osijeku da sutra preuzme lidersku poziciju.

Već u 2. minuti susreta gosti su propustili veliku priliku da dođu u vodstvo. Lovrić je ubačajem s desne strane idealno poslužio neometanog Fruka koji s vrha peterca nije dobro zahvatio loptu tako da je opasnost na koncu otklonio Velkovski. Fruk se nedugo potom i ozlijedio pa je umjesto njega u igru ušao Delfi.

Upravo Delfi je bio u novoj velikoj prilici u 10. minuti kada je s desetak metara iskosa pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbija u gol aut.

U 19. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara s lijeve strane napada izravno je pokušao Lovrić, a Labrović boksanjem lopte brani svoj gol.

Delfi je u akciji i u 31. minuti kada je snažno pucao s desetak metara iskosa s desne strane, no Labrović je upisao još jednu dobru obranu.

Rijeka je u 34. minuti ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Mitrovićem duboko u polovici Gorice zaradio Ampem.

Četiri minute kasnije Delfi je tražio kazneni udarac nakon kontakta s Velkovskim na rubu šesnaesterca, ali sudac Bel nije smatrao da se radi o jedanaestercu obzirom da je makedonski stoper prvo izbio loptu.

Rijeka je zaprijetila u 50. minuti kada je Smolčić povratnom loptom asistirao za Čerina, a on je sa 17 metara mlako pucao pored gola Gorice.

Gorica uzvraća pet minuta kasnije kada je Lovrić ostavio loptu za Babeca koji je pucao sa 18 metara, a lopta se od bloka odbija u korner.

Gosti do zasluženog vodstva dolaze u 64. minuti kada je odličnim udarcem s dvadesetak metara u donji desni kut Labrovića matirao Lovrić.

Tri minute kasnije nakon dobre kombinacije s Mitrovićem za udarac sa 17 metara izborio se Brodić, ali je pucao poviš gola.

Gorica je do novog gola mogla doći u 72. minuti kada je Mitreović uposlio Babeca čiji udarac s desetak metara blokira Vukčević, a odbijenu loptu u mrežu Rijeke nije uspio pospremiti ni Delfi koji je pucao pored gola.

Samo minutu kasnije prizemni pokušaj Brodića s dvadesetak metara Labrović dobro brani, a u nastavku akcije udarac Lovrića završava u bloku.

Gosti su prednost povećali u 75. minuti kada je Mitrović pravovremeno uposlio Delfija koji je mirno poslao loptu pored Labrovića u gol Rijeke.

Rijeka je smanjila zaostatak u 78. minuti kada je pogrešku gostujuće obrane iskoristio Drmić koji je ukrao loptu, a potom je u situaciji 1 na 1 nadmudrio Kotarskog. Bio je to njegov 14. ovosezonski prvenstveni zgoditak kojim se ponovno osamio na vrhu ljestvice strijelaca.

Domaćini su u 84. minuti tražili kazneni udarac nakon kontakta Kotarskog i Obragona u šesnaestercu, ali sudac Bel je samo odmahnuo rukom.

Već u sljedećem napadu na suprotnoj strani terena dobro je s više od dvadeset metara zaprijetio Lovrić, no lopta odlazi malo pored stative. Isti igrač je pored gola pucao i u 87. minuti.

Veliku priliku u 90. minuti Golubickas je kreirao za Brodića koji potpuno usamljen sa deset metara šalje loptu visoko iznad gola.

U trećoj minuti sudačke nadoknade domaćini su tražili kazneni udarac nakon što je Jovičića prilikom klizećeg starta lopta pogodila u ruku, ali Bel nije smatrao da treba pokazati na bijelu točku. Bila je to posljednja situacija vrijedna pažnje na utakmici.

Devetnaesto kolo bit će zaključeno sutra kada su na rasporedu dvoboji Osijeka i Šibenika te Dinama i Slaven Belupa.

U trećoj utakmici programa 19. kola HT Prve lige na Rujevici se s početkom u 17 sati i 5 minuta sastaju trenutni lider prvenstva Rijeka i petoplasirana Gorica.

‘Bijeli’ su u ovosezonska dva međusobna ligaška okršaja bili uspješniji, upisavši 2-0 slavlje u okviru 1. kola na domaćem terenu te 3-4 pobjedu u gostima u okviru 10. kola. U Rijeci će današnjim suparnicima ovo biti osmi međusobni ligaški dvoboj, a zanimljivost je svakako da do sada nijedan nije okončan remijem. Gorica je do slavlja stizala četiri puta, a Rijeka tri.

Akutalni lider prvenstva je u rezultatski dobroj formi. Nakon 2-3 poraza od Hajduka u okviru 16. kola ‘Bijeli’ su svladali Slaven Belupo (1-2), Dinamo u kupu (1-3), Hrvatski dragovoljac (4-1), te odigrali susret bez pogodaka u nedavno odrađenom odgođenom dvoboju 14. kola s Osijekom. Gorica je također u pristojnom nizu bez poraza, poslije 2-0 slavlja Dinama nad njima u Maksmiru, ‘Bikovi’ su ostvarili pobjedu protiv ‘Farmaceuta’ 1-2, remi s Lokomotivom (2-2), pobjedu nad Dragovoljcem (0-1), prolazak protiv Istre u kupu poslije jedanaesteraca (2-2), te 1-1 remi s Osijekom u prethodnom kolu.

Što se izostanaka za današnji dvoboj tiče, Rijeka je zbog akumuliranih opomena bez usluga Abassa, dok zbog ozljeda u kadru nisu Galešić i Liber. Kod gostiju je najavljena lista izostanaka poduža, osim kartoniranog Kalika, zbog zdravstvenih problema na raspolaganju nisu Dieye, Krizmanić, Keita, Pršir, Šroler, Suk, Benito i Sarić.

U najavi dvoboja strateg domaćina Goran Tomić je izjavio: “Gorica je uvijek zahtjevna i neugodna momčad. Znamo što nas čeka i naš cilj se zna, naravno da želimo pobijediti. Drukčija utakmica? To ćemo vidjeti. Dosta puta ove sezone smo vidjeli da nam se protivnik prilagođava. Teško je procijeniti kako će utakmica izgledati. Gorica je stabilna, puše za vrat velikoj četvorci. Plasirali su se u polufinale Kupa i mogu svakome zaprijetiti. Rendulić je stvarno sve to dobro posložio, tu je i Lovrić koji daje posebnost momčadi. Stvarno su jedna jako dobra momčad”.

Glavni trener gostiju Krunoslav Rendulić u najavi je, unatoč brojnim izostancima, izrazio nadanja u osvajanje bodova: “Rijeka ima kvalitetu, opasni su u napadu, igraju dobro i vodi ih izuzetno dobar trener tako da za mene nije iznenađenje što su na prvoj poziciji. Nadam se da ćemo pružiti dobru igru kao i prve dvije utakmice s njima, ali da će rezultat ipak biti malo drugačiji. Nema sumnje da će momci koji su zdravi dati sve od sebe. Imaju kvalitetu, dobit će priliku, a na njima je da ju iskoriste. Nismo bili u teškoj situaciji kao sada, ali imali smo slične probleme u kojima je momčad odreagirala zaista dobro pa ne dvojim da će tako biti i ovaj put”.

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka, prvi pomoćnik bit će mu Marjan Tomas (Vladislavci), a drugi Kruno Šarić (Županja). VAR i AVAR suci su Splićani Duje Strukan i Hrvoje Radić, dok je za četvrtog suca određen Marin Vidulin iz Kanfanara. Delegat utakmice je Ivan Vukojević iz Zagreba, a kontrolor suđenja sugrađanin mu Igor Pristovnik.