Gorica pregazila Rudeš

U posljednjoj utakmici 16. kola SuperSport HNL-a Gorica je na domaćem terenu nadigrala Rudeš rezultatom 3:0 (3:0). Pitanje pobjednika je riješeno već u prvom dijelu kada su se u strijelce upisali Nikola Vujnović i Sven Blummel koji je zabio dva gola.

Izabranici Dinka Jeličića su tako došli do sedmog trijumfa u sezoni kojim su se učvrstili na četvrtom mjestu ljestvice. Prvom pratitelju Osijeku bježe četiri boda uz odigranu utakmicu manje. Gosti su pak u debiju trećeg trenera Ivana Mijača zabilježili 13. poraza te su uz samo tri osvojena boda zakucani na dno ljestvice.

Za tjedan dana Goricu očekuje duel s Hajdukom na Poljudu dok će Rudeš u zagrebačkom okršaju odmjeriti snage s Lokomotivom.

Gorica je mogla povesti već u 4. minuti kada je Štiglec ubačajem s lijeve strane idealno ubacio za Soldu koji se ubacio iz drugog plana pucavši glavom s deset metara, no lopta je završila ravno u rukama Markovića.

Domaćini su u 9. minuti tražili kazneni udarac signaliziravši da je nakon pokušaja Raspopovića lopta u ruku pogodila Lazarova, no suci se nisu oglasili.

Terensku dominaciju Gorica je konkretizirala u 16. minuti kada je Mitrović s lijeve strane uposlio Vujnovića koji je sa šest metara poslao loptu pod gredu za svoj treći gol u aktualnoj sezoni.

U 19. minuti je s 18 metara pucao Pršir, a uz male poteškoće vratar Rudeša je upisao novu obranu. Četiri minute kasnije Pršir je ubacio za Raspopovića čiji udarac sa 17 metara Marković uspješno zaustavlja.

Rudeš je u 28. minuti preko Latkovića zatresao mrežu Rudeša, no zbog prethodnog prekršaja asistenta Simovića na Krizmaniću pogodak nije priznat.

Do novog gola domaćin dolazi u 36. minuti kada je Pršir nakon solo akcije idealno asistirao za Blummela, a on je udarcem iz prve s 15 metara matirao Markovića. Nizozemskom veznjaku bio je to drugi zgoditak u HNL-u.

Blizu gola Gorica je bila i u 42. minuti kada je aktivni Pršir ubacio iz kornera, a lopta se u petercu odbijala od igrača Rudeša da bi na koncu Marković paradom sačuvao svog gol, a na odbijenu loptu je reagirao Vujnović te je iz blizine zatresao stativu.

Gosti uzvraćaju minutu kasnije preko Latkovića koji je sa 17 metara uputio preizemni pokušaj prema suprotnoj malo mrežici, a Banić je uspio skrenuti loptu u korner.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Mitrović je u kontri pobjegao gostujućoj obrani nakon čega je idealno uposlio Blummela koji mirno šalje loptu pored Markovića za novo povećanje prednosti svoje momčadi.

Početak drugog poluvremena obilježio je pokušaj Rudeša i to preko Bašića u 48. minuti čiji udarac s 15 metara brani Banić. Četiri minute kasnije Pešić je s ruba šesnaesterca iskosa gađao suprotan kut, no nije bio precizan.

U 57. minuti je ponovno bila aktivna kombinacija između Mitrovića i Vujnovića, no nakon ubačaja crnogorski napadač glavom sa šest metara šalje loptu daleko od gola.

Pršir je u 68. minuti iz kornera ubacio za Soldu čiji novi pokušaj glavom ponovno završava ravno u rukama Markovića.

Četiri minute kasnije Soldo u kaznenom prostoru Gorice zaustavlja prodor Tomečeka, ali sudac Erceg nije se oglasio iako su gosti tražili da pokaže na bijelu točku. Uslijedio je poziv iz Ivan Bebeka VAR sobe, no glavni sudac nije promijenio svoju odluku ni nakon pogledane snimke.

Oddei se u 83. minuti pored trojice suparničkih igrača izborio za udarac s desetak metara iskosa koji je prošao malo pokraj suprotne stative.

Gorica uzvraća nakon dvije minute kada je Vujnović ukrao loptu Vukmanoviću nakon čega je snažno pucao s dvadesetak metara, no Marković je dobro reagirao. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Standings provided by Sofascore

Gorica i Rudeš će od 17:10 u Velikoj Gorici zaključiti 16. dionicu SuperSport HNL-a. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Kranjčevićevoj pripao je gostima koji su u debiju Dinka Jeličića slavili rezultatom 0:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta dok su gosti bez Srbljinovića, Mašale i Topića.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi istaknuo: “Odradili smo još jedan ciklus, planski, jako dobra dva tjedna. Utakmica je apsolutno ispunila svrhu, popravili smo segment realizacije, sve u smjeru i fokusu utakmice protiv Rudeša. Apriori se upisuju bodovi, što je naravno zamka. Moramo biti spremni da nas čeka dosta zahtjevna utakmica u kojoj moramo pokazati maksimalnu ozbiljnost i biti puno bolji nego što smo bili protiv Slaven Belupa pogotovo s aspekta igre. Ta utakmica nam mora biti škola kako ne smijemo reagirati Rudeša.”

Rudeša će nakon Prosinečkog i Golema po prvi put predstavljati novi trener Ivan Mijač, a on je dodao: “Respektiramo svakog protivnika. Isto tako i Goricu. Ali baš ta Gorica daje nam nadu da kroz tu utakmicu i nakon te utakmice, možemo biti netko o kome se govori kao eventualnom hitu sezone za nastavak prvenstva. S druge strane, Gorica je posložena i u igračkom smislu, i na kraju krajeva u smislu trenera Dinka Jeličića, koji iz tjedna u tjedan pokazuje kvalitetan rad i skupa s momčadi ostvaruje odlične rezultate.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovaca kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Solin) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), a suce će kontrolirati Tomislav Petrović (Osijek).