Gorica s igračem manje do boda protiv Istre 1961

Usprkos tome što je od 3. minute, nakon isključenja Krizmanića, igrala s igračem manje Gorica je u 18. kolu SuperSport HNL-a na domaćem terenu uspjela doći do remija protiv Istre 1961. Obje momčadi su tako upisale šest neriješeni ishod u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Zeleno-žuti su tijekom čitavog dvoboja imali terensku inicijativu, ali nisu uspjeli doći do gola. Najbolje prilike su propustili preko Vuka koji je u prvom dijelu zatresao stativu te Josipovića koji nije realizirao situaciju 1 na 1 s Banićem. S druge strane veliku šansu za Goricu je u drugom dijelu propustio Soldo koji je nakon ubačaja Pršira iz slobodnog udarca ostao sam na vrhu peterca, no nije bio precizan.

U posljednjem ovogodišnjem kolu Gorica će sljedećeg vikenda dočekati Varaždin dok Istru očekuje još jedno gostovanje, ovaj put u Kranjčevićevoj gdje će se sučeliti s Lokomotivom.

Već u 3. minuti susreta domaćin je ostao s igračem manje. Krizmanić je propustio loptu nakon čega je kao posljednji igrač obrane na dvadesetak metara prekršajem zaustavio Mlinara, a sudac Erceg mu je pokazao raniju put u svlačionicu.

Deset minuta kasnije domaćin je zaprijetio preko Mrzljaka koji je s dvadesetak metara pucao pored suprotne stative.

Zeleno-žuti su u akciji u 26. minuti kada je u dobroj šansi bio Vuk koji s deset metara iskosa pogađa suprotnu vratnicu nakon čega se lopta odbija ravno u ruke Banića.

Gorica je u akciji u 32. kada je obrani Istre pobjegao Soldo, no s ruba šesnaesterca je loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Drugo poluvrijeme je započelo dobrom prilikom Istre. S ruba kaznenog prostora je u 51. minuti prizemni udarac uputio Maurić, a lopta je pogodila vanjski dio mreže.

Nakon ubačaja Pršira iz slobodnog udarca u 59. minuti sam se pred golom Istre našao Soldo, no s vrha peterca je ponovno pucao loše poslavši loptu iznad grede.

Nedugo potom bilježimo i dvije opasne situacije pred golom domaćina. Prvo je Banić krajnjim naporom uspio odbiti oštar ubačaj Devetaka, a potom je obranio šut Vuk s desetak metara iskosa.

U 65. minuti je s dvadesetak metara zapucao Erceg, a lopta je prohujala malo pokraj bliže stative. Veliku šansu je u 68. minuti propustio Josipović koji je nakon pravovremenog proigravanja Kadušića bio u situaciji 1 na 1 s Banićem, ali je njegov pokušaj loba sa šest metara završio iznad gola. Dvije minute kasnije uslijedio je i udarac Blagojevića iz daljine s kojim golman Gorice nije imao problema.

Posljednju šansu na utakmici vidjeli smo u 92. minuti kada je Čuić ubačajem pronašao Josipovića koji je s pet metara iskosa šutirao pored bliže stative.

Kolo se nastavlja od 17 sati kada na Maksimiru počinje duel Dinama i Rudeša.

U prvom dvoboju subotnjeg programa 18. dionice SuperSport HNL-a od 14:50 počinje sraz Gorice i Istre 1961. Njihov prvi ovosezonski međusobni susret odigran u Puli završio je slavljem gostiju, a jedini strijelac na utakmici je bio Majstorović.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta i Majstorovića dok su gosti bez Lisice i Ekonga.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi izjavio: “Još jedna utakmica u nizu koja iziskuje maksimalnu koncentraciju i pripremu. Istra je u pozitivnom nizu, možda ju je malo poremetio poraz u Kupu, ali ja očekujem goste na tragu onog što su odigrali protiv Varaždina u prvenstvu gdje su odigrali jako dobru utakmicu i sigurno ćemo morati biti u svojem najboljem izdanju ako želimo uzeti bodove.”

Njegov kolega na klupi Istre David Catala je poručio: “Suočit ćemo se s jednom od najboljih ekipa lige, posebno kad igraju kod kuće. Znamo da su jako natjecateljski nastrojeni i da će ovo biti teška utakmica za nas. Kao i uvijek, imam 100 % povjerenje u svoje igrače, znam da su spremni natjecati se jer dobro treniraju. Trebamo pokazati najbolju verziju sebe, biti jaki u obrani i dobri u napadu, kreirati šanse. Idemo u Goricu s ciljem da uzmemo sva tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će pomagati Anto Marić (Zagreb), Deni Grofelnik (Valpovo) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Ivan Vučković (Zagreb) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.